Zyxel, yenilikleri ile müşterilerinden tam not alıyor

Zyxel Networks Türkiye, Benelux ve Ortadoğu Bölgesi Marka ve Pazarlama Müdürü Özden Aliyagiç Uyar, Zyxel tanıtımı ile alakalı olarak şunları söyledi:Zyxel, inovasyon ve müşteri merkezli hizmet anlayışıyla yaklaşık 30 yıldır iş yeri ve ev kullanıcılarını internete bağlayan Tayvan menşeli bir network firması. Kurulduğu 1989 yılında analog modemleri kullanırken, bugün hızlı, güvenilir ve sağlam ağ çözümleri sunmak için yapay zeka ve buluttan faydalanıyor.

Global bağlantı sağlayan 100 milyon cihaz ve çözümleri ile daha verimli hale gelen 1 milyon iş yerine 150 ülkede hizmet veren Zyxel Networks, uluslararası çaptaki öncü markalar arasında yer alarak, iletişim pazarında global bir güç olmaya devam ediyor. Geleceğin ağlarını kurmak için modern iş yerinin ihtiyaçlarını karşılayan ve kurumların potansiyelini açığa çıkarmasına yardımcı olan Zyxel Networks, işi, eğlenceyi ve hayatı kolaylaştırıyor.”

Güvenlik ve gizlilik

Tercih edilmenizdeki nedenler nelerdir? Rakiplerinizden hangi konularda farklılık gösteriyorsunuz?

Ağ ürünleri ve teknolojilerindeki uzmanlığımız ve bu alanlarda sunduğumuz yenilikçi ve esnek çözümler kullanıcılarımız tarafından tercih edilmemizde en önemli etkenler. Koronavirüs pandemisi ile yaptığımız işin ne kadar değerli olduğunu hissettik. Ürünlerimiz internet bağlantınızın potansiyelinden en yüksek şekilde faydalanmanızı sağlarken, güvenlik ve gizlilik konusunda da var olan en yüksek standartları sunuyor. Bahsettiğim bu özellikler konusunda ürünlerimiz üzerinden birkaç detay vermek isterim. Örneğin VPN serisi ürünlerimizle şirketler kurumsal ağa güvenli olduğu kadar kolay bir şekilde bağlanarak, işlerini kesintisiz sürdürebiliyorlar. İşletmelere esneklik ve maliyet avantajı sağlayan bulut tabanlı ağ çözümümüz Nebula ise, evden çalışma sürecinde arızalı veya müdahale edilmesi gereken cihazlara uzaktan erişim sağlayarak yönetebilme olanağı vererek, bilgi işlem yöneticilerine kolaylık sağlıyor.

Müşterilerimize ihtiyaç duydukları esnekliği sağlıyor

Müşterilerinize hangi katma değerleri sunuyorsunuz?

Güvenlik, yapay zeka ve bulut destekli ev ve iş çözümleri alanında lider şirket olarak geniş ürün ve hizmet yelpazemizle bireylerin ve kurumların her zaman yanındayız. Son dönemde bulut bilişim ve uzaktan yönetilebilen hizmetlere karşı ilginin artmasıyla, Nebula platformumuza ağırlık vermeye başladık. Başlarda access point’lerimiz ve switch’lerimiz için uzaktan kurulum, yönetim ve sorun giderme işlevini gören Nebula, zamanla kademeli olarak artan özellikleriyle artık müşterilerin ve yönetilen hizmetler sağlayıcılarının çoklu ağda tam kontrol sahibi olduğu son derece güçlü ve becerikli bir platforma dönüştü. Nebula platformumuz WiFi 6 access point’lerimiz ve USG security gateway’lerimizle de uyumlu çalışarak müşterilerimize ihtiyaç duydukları esnekliği sağlıyor.

Siber güvenliği buluta taşıyoruz

Bulut tabanlı firewall’lar ile siber güvenliği buluta taşıyoruz. Son 10 yılda dünyanın dört bir yanındaki kurumları koruyan USG firewall’larımız, bugün bile network gateway’de mükemmel koruma sağlıyor. USG’nin devamı niteliğindeki yeni USG FLEX serisiyse, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ağlarına yüksek bağlanabilirlik ve güvenlik sağlıyor. Platformumuz, 1,25 kata kadar daha iyi firewall performansı ve 5 kat daha fazla UTM performans kazancı kapasitesine sahip. USG FLEX Serisi uzaktan veya evden çalışanlara güvenli ağ erişimi sağlamak için ideal bir çözüm olan IPSec, SSL ve L2TP tabanlı VPN’leri (Sanal Özel Ağ) destekliyor. Sıfır konfigürasyon içeren uzaktan erişim, çalışanların BT desteği olmadan ofis VPN bağlantılarını kurmalarını daha kolay hale getirerek karmaşık kurulum zorluklarını ortadan kaldırıyor.

Akıllı anten teknolojisine sahip WiFi 6 access point

Zyxel olarak akıllı anten teknolojisine sahip WiFi 6 access point’ler geliştiriyoruz. Bunlar arasından WAX650S access point, piyasada akıllı anten teknolojisine sahip WiFi 6 access point’lerin öncülerinden birisi olma özelliğini taşıyor. Akıllı anten, yüksek sinyal gücü ve bağlantı hızı deneyimini sağlamak için frekansı sürekli tarayarak en iyi sinyali arıyor. Daha güçlü sinyal bulduğunda, otomatik olarak bu sinyale geçiş yapıyor. Tüm bunlar mikro saniyeler içerisinde olup biten, tamamen görünmez bir süreçtir. Bu sayede, tüm kullanıcılar cihazlarıyla hareket halinde olabilir, her zaman bağlantıda kalıp, en iyi WiFi 6 performansını elde edebiliyorlar.

CNA tarafından yetkili firma seçildik

Zyxel, güvenlik açıklarının tespit edilmesi, kullanıcıların olası saldırılardan korunması konusunda hizmet veren uluslararası Genel Zafiyet ve Güvenlik Açığı Derecelendirme (CNA) kuruluşu tarafından yetkili firma seçildi. Konuyu detaylandırır mısınız?

Zyxel olarak, dünya genelinde tüm yazılım ve donanım bileşenlerindeki güvenlik açıklarını tespit edip kayıt altına alan CVE Programı kapsamında tanınan seçkin tedarikçiler arasına girdik ve güvenlik açıklarının tespit edilmesi, kullanıcıların olası saldırılardan korunması konusunda hizmet veren uluslararası Genel Zafiyet ve Güvenlik Açığı Derecelendirme (CNA) kuruluşu tarafından yetkili firma seçildik. Bu bizim için çok önemli. Çünkü güvenlik odaklı ağ markalarının oluşturduğu şirketler arasında, küçük ve orta büyüklükteki işletme pazarında hizmet veren bir firma olarak bu yetki belgesini almaya hak kazanan ilk şirketlerden biri olmayı başardık. CNA listesinde 28 ülkeden sadece 169 şirketin yer aldığını belirteyim. CNA listesine girmiş olmamız, bu alanı ne kadar önemsediğimizi ve bu açıkları fark edip tanımlayabilmek için harcadığımız yoğun çabayı ortaya koyuyor. CNA listesindeki bir kuruluş olarak artık kendi ürünlerimizde belirlenen yeni güvenlik zafiyetleri için CVE kimlik numarası atayabileceğiz, böylece yeni CVE’ler oluşturarak raporlama sürecini de kolaylaştıracağız.

Yeni ürünlerimizi müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz

Hedef ve yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Zyxel olarak 2021 ve ötesini şekillendirecek, kurumların daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay yönetilebilir ağlara sahip olmasını sağlayacak trendleri belirledik. Yeni kablosuz bağlantı teknolojileri destekli çalışan cihazlarımızı müşterilerimize sunmaya başladık ve bu alanda bazı ilklere imza attık. Bunların başında, akıllı anten teknolojisine sahip WiFi 6 access point’imiz WAX650S geliyor. 5G destekli ilk access point’imiz NR2101’i de bir süre önce piyasaya sunduk. Hareket halindeyken, evde çalışırken, sabit hat veya WiFi bağlantısı bulunmayan yazlık gibi konumlarda kullanmanız üzere tasarladığımız bu ürüne yönelik büyük bir ilgi var. Bunlar dışında birçok ürün grubumuzu WiFi 6 ve 5G destekli yeni ürünlerle genişletiyoruz. Yıl boyunca yeni ürünlerimizi müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.

Yeniliklerimiz hiç bitmeyecek

Bu yıl, çok daha fazla cihazımız Nebula uyumlu olacak.  2020 yılı itibarıyla WiFi 6 teknolojisi tamamen hayatımıza girdi. Buradaki ürün gamımızı genişletiyoruz; 2021’de WiFi 6 uyumlu ürün ailemize yeni ürünler ekleyeceğiz. Güvenlik tarafında yeni USG FLEX güvenlik çözümlerini piyasaya sunduk. Bu çözümlerimiz için sektörden çok güzel geri bildirimler alıyoruz. Önceki nesil teknolojilerden 5 kat yüksek güvenlik sunan seriye de bu yıl yeni ürünler eklemeyi planlıyoruz. Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlamak için hem ev hem ofislerin ihtiyacı olan en son teknolojili ürünleri kullanıcıların hizmetine sunmaya devam edeceğiz.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir