Yüksek teknoloji örneği Now Bomonti, kazandırmaya devam ediyor

Now Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başyazıcıoğlu ile Now Bomonti’nin detaylarını masaya yatırdık.

Birbirinden bağımsız 119 tane ofis konumlandırdık

Now Bomonti, hakkında bilgi verir misiniz? Yeni nesil ofis mantığıyla bu proje hazırlandı. Yeni nesil ofisleri ve projeyi detaylandırır mısınız?

Ali Başyazıcıoğlu Holding olarak 1953’ten bugüne organik tarımdan turizme, inşaattan tekstile, 7 farklı sektörde faaliyet gösteriyoruz. Bu sektörlerden biri olan inşaat sektöründe ise 30 yıldır Kayseri’de gerçekleştirdiğimiz projelerimiz ile faaliyet gösteriyorduk ta ki projelerimizi İstanbul’a taşımaya karar verinceye kadar. İstanbul’daki projelerimizi hayata geçirmek için Now Gayrimenkul’u kurduk ve ilk projemiz olan Now Bomonti’yi hayata geçirdik. Now Bomonti’yi, İstanbul’un tarihi dokusu ile modern yüzünün harmanlandığı Bomonti’de hayata geçirdik. 4 bin 800 metrekare üzerine inşaa ettiğimiz Now Bomonti’de birbirinden bağımsız 119 tane ofis konumlandırdık. 100 metrekareden 2 bin metrekareye kadar, 3.75 m. tavan yüksekliğine sahip ofislerimizi, herkes zevkine göre dizayn ederek ferah ve verimli alanlar yaratabiliyor. Prestijli bir mimari ve akıllı teknolojik donanımlarla 15 kat olarak inşa ettiğimiz sosyal iş merkezimiz, şehirdeki yüksek statü merkezlerinin en yenisi olarak restoranlar, butik alışveriş noktaları, cafe ve spor merkezi ile ön plana çıkıyor.

Modern ve ultra teknoloji içeren A+ akıllı tasarım

Modern ve ultra teknoloji içeren A+ akıllı tasarım çatısı altında verimli anlar yarattığımız Now Bomonti’yi Tabanlıoğlu Mimarlık’ın estetik algısı ve profesyonelliği ile hayata geçirdik. Yeni nesil ofis yaşamını sunduğumuz bu projemizde tasarımdan sosyalliğe birçok ayrıntı üzerinde durduk.

Nişantası’na 2 dakika, Galata’ya 5 dakika mesafede

Öncelikle bulunduğu konum itibari ile kolaylık sağlayan Now Bomonti çevre yolu üzerinde Nişantası’na 2 dakika, Galata’ya 5 dakika mesafede yer alıyor. Bu özelliğiyle ulaşım kolaylığı sağlarken bulunduğu konum itibari ile şehrin içerisinde, nezih bir bölgede iş insanları için ulaşılabilir ve sosyal alanlarla da fırsatlar sağlıyoruz. Şef restoranları, spor salonu, dokuz katlı otoparkı, açılması planlanan sanat galerisi ile sosyal bir çalışma atmosferi oluşturduk.

Kaliteli zaman sağlıyor, çalışma şekline ise değer katıyoruz

Bu atmosferde hem işverene hem çalışana hayattan kopmadan, yüksek motivasyon, kaliteli zaman sağlıyor, çalışma şekline ise değer katıyoruz.  Karaca, Electrolux, Thanx Mimarlık, Rem People, Grow Hub, Grow in EMEA ve daha birçok markaya ofislerimiz ile çalışma alanları sunuyoruz. Bu yapı içerisinde yer alan almayan herkese; MACFit ile zinde bir yaşam sunarken sanatçılara eserlerini sanatseverlerle buluşturabilme imkânı sunan ve keşfedilmemiş yetenekler için alan açan bir sanat galerisi Galerist ve dünyanın en iyi şefleri arasında gösterilen Fatih Tutak’ın Türk mutfağını köklerindeki değerleri modern tarzla aynı tabakta sunan lezetlerini sunduğu Turk Fatih Tutak Restoranı ile sosyal ve keyifli bir alan sunuyoruz. Bu mekanlara ek olarak yaşam tarzı ve yiyeceğe olan ilgisini, sevdiği insanlarla paylaşan Casa Cooklife ve fine dining üzerine tecrübeli ünlü şeflerin muhteşem yemeklerini tadababileceğiniz Saku Restoran da yine bünyemizdeki mekanlar arasında. Bunları sunarken de pandemi tedbirlerine hem yapısal fırsatlarımızı hem de önlemlerimizle en üst düzeyde hassasiyetle yaklaşıyoruz.

Son teknolojinin birçok imkanını bünyesinde barındıran yeni bir ofis yapısı

Yeni nesil ofisler A+ akıllı bina dediğimiz içerisinde son teknolojinin birçok imkanını bünyesinde barındıran yeni bir ofis yapısı anlayışı aslında. Ofislerin yüzde yüz temiz hava sağlayan teknolojiye sahip olması, dokunmatik asansör sistemi, otoparkta yer alan otomatik plaka tanıma sistemi, ışık, havalandırma ve bina içerisinde farklı birçok kolu insansız otomatik merkezi otomasyon sistemi, güvenlik sistemli açılır pencere gibi çözümlerin toplamı ve geliştirilen birçok yenilik yeni nesil ofislerin tanımı içerisinde yer alan özelliklerdendir.

ISG (Isı geri kazanım) cihazları ile ofislere taze hava sağlanıyor

Özellikle pandemi sürecinde mesafenin, temiz havanın ne derece önemli olduğunun altını tekrar çizmeye gerek yok. Biz bu tedbirlere hem yapısal fırsatlarımız hem de önlemlerimizle en üst düzeyde ve hassasiyetle yaklaşıyoruz. Pandemi dönemini ele aldığımızda A+ akıllı bir yapıya sahip yapımızda geniş ofislerimizle metrekareye düşen kişi sayısının yüksek olması ile birlikte, her bir ofise birbirinden bağımsız yüzde 100 temiz hava sağlanıyor. Her bağımsız bölüme cephede açılan bireysel menfez ağızlarından ISG (Isı geri kazanım) cihazları ile ofislere taze hava sağlanıyor. Ofis içerisinde kullanılan ısıtma-soğutma sistemlerini ise VRV (Değişken soğutucu akışkan debisi) cihazları oluşturuyor. Bu sayede yüksek iç hava kalitesi elde ediyoruz. Yapısal fırsatlardan bir diğeri ise direk temiz hava almak isteyen kişiler, her ofisin kendi ait verandası ve açılabilir penceresi ile buna rahatlıkla ulaşabiliyor.

KOBİ’lere iş ortaklarının kolaylıkla ulaşabileceği birçok imkan sunuyor

KOBİ’ler özellikle ofis kısmından nasıl faydalanabilir?

Now Bomonti’yi yaparken oluşturduğumuz konfor alanıyla pandemide de şirketlere eşsiz bir çözüm olduk. Geniş metrekarlerde oluşturduğumuz ofislerimizle çalışma konforuna ve insan sağlığına verdiğimiz önemin bir yansıması olarak ofislere yüzde 100 temiz hava sağlıyor, her katta bulunan geniş teraslarımız ile de çalışanlara geniş ve tedbirlere uygun çalışma ortamı sunuyoruz. Hepimizin bildiği üzeri küçük ve orta büyüklükteki işletmeler 250 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden hem üretim hem de hizmet sektöründe faaliyet gösteren ekonomiye büyük katkı sağlayan birimlerdir. Özellikle çalışan sayısına bakıldığında KOBİ’lerin diğer butik işletmeler gibi küçük bir ofise sığamayacağını bildiğimiz gibi çok büyük bir çalışan kitlesine de sahip olmadıkları için büyük bir bina kiralamalarının da efektif olmayacağını biliyoruz. Bu noktada Now Bomonti ofisleri hem konumu hem de sunduğu sosyal çalışma ortamı ile KOBİ’lere iş ortaklarının kolaylıkla ulaşabileceği birçok imkan sunuyor. Kobiler günümüzde işlerin bir arada yönetildiği ve sık sık toplantıların yapıldığı büyüme odaklı işletmeler olarak insanların bir araya çok fazla geldiği organizmalar. Now Bomonti ofisleri müşterilerine ofis alanlarının istendiği şekilde düzenlenmesine olanak sağlarken, günümüzde covid-19 ile artan sosyal mesafe ve her ofise ayrı ayrı sağlanan yüzde yüz temiz hava gibi özellikleri ile öne çıkıyor. Now Bomonti’nin bünyesinde bulunan şef restoranları ile KOBİ’ler önemli misafirlerini şehrin trafiğine girmeden ağırlayabiliyor, eşsiz bir lezzet deneyimine hemen yanı başında ulaşabiliyor. Aynı şekilde bünyesindeki spor salonu ile aktif yaşamlarını iş hayatına entegre ederek yoğun tempolarına rahatlıkla entegre edebiliyor, bünyesindeki galeri ve sosyal alanlar ile de hem sosyalleşiyor hem de sanatı hayatlarının bir parçası haline getirebiliyorlar.

Şişli, Beşiktaş gibi ilçelerde arsa çalışmalarıyla ilgileniyoruz

Hedef ve yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Şimdilik yapımı devam eden bir projemiz olmamakla birlikte gerçekleştirebileceğimiz yeni projeler için sosyal, iş merkezi olarak konumlanabilecek, fiziki avantajlar sağlayabilecek ve potansiyeli yüksek; Şişli, Beşiktaş gibi ilçelerde arsa çalışmalarıyla ilgileniyoruz.

 ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir