GNC Makine, yeni yatırımlarla katma değer sağlıyor

Editör Ahmet Doğan’ın sorularını yanıtlayan GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin firma tanıtımıyla alakalı şu bilgileri verdi:2010 yılından bu yana faaliyet gösteren ve talaşlı imalat sanayinin temel üretim araçlarından olan takım tezgâhları alanında önemli bir güce sahip GNC Makine, İstanbul’da kuruldu.  İstanbul (Anadolu-Avrupa yakası), Ankara, İzmir, Bursa, Konya ve Adana’da bölge temsilciliklerimiz ile tüm Türkiye’de hizmet veriyoruz. GNC Makina, Victor Taichung, Nakamura -Tome, Romi, Vision Wide, Vonghler, Lico ve yeni iş birliğimiz Grob Werke gibi yüksek hız ve niteliğe sahip CNC makine markalarının Türkiye’deki yetkili distribütörü. Verdiğimiz hizmetle sektörün ihtiyaçlarını, yaygın servis ağımızın verdiği saha avantajı ile hızlı ve güvenilir şekilde cevaplamak için çalışıyoruz. Savunma sanayinden otomotive, havacılıktan kalıp ve kalıp endüstrilerine, enerji teknolojilerinden medikal endüstrisine kadar birçok sektöre hizmet götürüyoruz.”

24 Mayıs aslında GNC Makina’nın kuruluş yıldönümü

24 Mayıs sizin için özel ve güzel bir gün. Bu günü özel ve güzel kılan nedir? Bu gün hakkında neler söylemek istersiniz?

24 Mayıs aslında GNC Makina’nın kuruluş yıldönümü. Bizlerin çalıştığı alanda da operatörler çok önemli. Türkiye’de üretimde kullanılan tüm makinalar operatörlerin yönetimi ile çalışıyor. Onların yetişmesi, üretim yapan makinaları yönetmesi o kadar da kolay değil. Zor koşullarda çalışıyorlar. Mesleki anlamda ülkemizin üretim gücü için görünmez kahramalar olduklarını düşünüyoruz, ne kadar kıymetli olduklarının ve gelecek nesillerin tercih edebilecekleri çok değerli bir iş kolu olduğuna inanıyoruz.

24 Mayıs’ı ‘’Dünya CNC Operatörleri Günü’’ olarak operatörlere atfettik

GNC Makina olarak, operatörler için “ara eleman” değil  “aranan eleman” görüşü ile yapılacak olan tüm faaliyetlere destek vermek, konuya olan odağı sürekli gündemde tutup bu kapsamda detay çalışmalar yapmak istiyoruz, hedefliyoruz. Hayatımızın her alanında büyük emek harcayan CNC operatörlerinin takdir edilmesi gerektiğine hep inandık. Otomotivden havacılığa, sağlıktan inşaata kadar birçok sektöre değer katmaya devam eden CNC operatörlerine özel bir gün adayarak onlara teşekkürlerimizi sunmak istedik. Ve kuruluş yıldönümümüz olan 24 Mayıs’ı ‘’Dünya CNC Operatörleri Günü’’ olarak operatörlere atfettik. Bizler bundan sonra her yıl kuruluş yıldönümümüz ile beraber Dünya CNC Operatörleri Günü’nü aynı anda kutlayacağız.

Sürekli danışmanlık bizim işimizin ayrılmaz parçalarını oluşturuyor

Çalışma piramidiniz hakkında bilgi verir misiniz?

Takım tezgâhları imalat sanayisinin ana unsurlarından biri. Herhangi bir ürünün üretilmesinde mutlaka bir veya daha fazla takım tezgâhı kullanılıyor. Takım tezgahları herhangi bir imalat sürecinde temel teknoloji olabileceği gibi, farklı bir sektörde yapılan üretim için tamamlayıcı unsur olarak da kullanılabiliyor. Bu açıdan bakıldığında gelişmiş ülkelerin sanayilerinin ana unsurlarının sahip oldukları takım tezgâhları ve onlar sayesinde yapılan katma değerli üretim ve yaratacağı ihracat hacmi olduğunu söyleyebiliriz. Bizler de her alanda üretim yapan firmalara o üretimi yapacakları makinaları temin ediyoruz. İşimiz satış öncesi üreticilere verdiğimiz danışmanlık hizmetleri ile başlıyor, takım tezgahlarının kurulumu ve eğitimleri ile devam ediyor ve satış sonrasında kesintisiz sunduğumuz servis hizmetlerimiz ile kesintisiz devam ediyoz. Bir makine satın alındığından itibaren o makinanın lojistiği, kurulumu, sonrasında servis, onarım, bakım hizmetleri ve üretim verimliliğini artırmaya yönelik sürekli danışmanlık bizim işimizin ayrılmaz parçaları.

Grob Werke’nin de Türkiye’deki distrübütörüyüz

Ürünleriniz, ürün kaliteniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Müşteriler tarafından tercih edilmenizdeki nedenler nelerdir?

Biz doğrudan üretim yapmıyoruz. Türkiye’de üretim yapan tüm sektörlere o üretimi yapacakları makinaları temin ediyoruz. Distrübütörlüğünü yaptığımız Victor Taichung, Nakamura-Tome, Romi, Vision Wide, Vonghler, Lico gibi yüksek hız, nitelik ve kaliteye sahip takım tezgâhları ile şirketlerin üretim verimliliğini en üst seviyeye çıkarmalarına aracı oluyoruz. Mayıs ayında sektörde önemli bir açığı kapatacağını düşündüğümüz Alman menşeili büyük bir üretici olan Grob Werke ile distribütörlük görüşmelerimizi sonuçlandırdık. Şimdi Grob Werke’nin de Türkiye’deki distrübütörüyüz. Her yıl ortalama %80 büyüme sağlayan firmamız %12’lik pazar payı ile Türkiye’nin sanayi gücüne katma değer sağlıyor. 10 milyon doların üzerinde makine stok gücüne sahibiz. 2 milyon dolarlık yedek parça stoğumuz ile ihtiyacı olan müşterilerimize anında destek veriyoruz. Müşteri memnuniyeti bizler için oldukça önemli.  Bu alanda yaptığımız araştırmalarla biliyoruz ki müşterilerimiz %98 oranında bizden memnunlar. Bu da bizler için oldukça kıymetli. GNC Makina, aynı zamanda Victor Taichung’un tüm dünya distribütörleri arasında satış lideri.

Yeni tesis yatırımımızı 2022’ye girmeden tamamlamış olacağız

Hedef ve yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Bu yılın stratejik odağına çalışanların gelişimi ve yetkinliklerinin artırılmasını koyduk. Üreticiye değer katacak şekilde optimizasyonlar sağlamaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Müşterilerimiz bizim en önemli iş ortaklarımız. Türkiye çapında bölgesel etkinlikler, hizmet çeşitliliğini artırmak ve dijital dönüşüm faaliyetleri konusunda devam eden çalışmalarımız var. Showroom, eğitim alanları ve satış sonrası hizmet çeşitliliğimizi artıracak yeni tesis yatırımımız da 2022’ye girmeden tamamlanmış olacak.

 ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir