“Visa ve Mastercard, Bitcoin’i sistemlerine entegre edecek”

Bitpanda’nın Türkiye ve MENA Bölgesi Yönetici Direktörü Elbruz Yılmaz, Visa ve Mastercard gibi ödeme sistemi devleri de Bitcoin’i sistemlerine entegre etme kararı aldı” dedi.

Bitcoin’in tüm yatırım dünyasındaki jet ilerleme hızıyla tüm dikkatleri üzerine çektlğini söyleyen Bitpandanın Türkiye ve MENA Bölgesi Yönetici Direktörü Elbruz Yılmaz, ulaşılan bu hızın beklenilenin çok üstünde olduğunu dile getirdi. Yılmaz, Bitcoin’in yanı sıra varlıkların kripto para birimlerine dönüştürülmesinin net olarak ön plana çıktığını kaydetti.

Elon Musk’ın patronu olduğu Tesla’nın kripto para birimine yaptığı yatırımla bir kez daha adından söz ettiren Bitcoin’in, muhtemelen çok yakında 50 bin dolar seviyesine ulaşacağını kaydeden Yılmaz,artık Bitcoin’in kurumsal yatırımcıların yanı sıra bankalar için de önerilen yatırım stratejileri içinde yer aldığını söyledi. Ödeme sistemleri olan Visa ve Mastercard’ın  Bitcoin’i sistemlerine entegre etme kararı aldığını duyuran Yılmaz, ayrıca Twitter’ın, bilançosuna Bitcoin’i eklemeyi değerlendirdiğini duyurdu. Yaşanan bu gelişmelerin Bitcoin’in, gündemdeki yerini daha da güçlendireceğini belirten Yılmaz, Tesla’nın kripto para birimine yaptığı yatırımın yanı sıra, Mastercard’ı sistemlerine entegre etmesi ve ardından Tweitter’in bilançosuna Bitcoin eklemeyi değerlendirmesinin de sektörde fırtına etkisi yarattığını söyledi.

KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir