Verifone Türkiye’de Atama!

Özgür Özvardar, Verifone Türkiye Genel Müdürü ve Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı!

 Ödeme sistemlerinde Türkiye’nin ve dünyanın lider şirketi Verifone’un MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) Bölgesi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Özgür Özvardar’ın mevcut sorumluluk alanına Türkiye de eklendi. Özvardar, Verifone’un Türkiye’deki tüm operasyonlarını yönetecek.

 Dünyanın en bilinen perakende markalarına, büyük finans kurumlarına ve doğrudan 600.000’den fazla üye iş yerine uçtan uca ödeme ve ticaret çözümleri sağlayan, fintech’in küresel lideri Verifone, bugün Özgür Özvardar’ın Türkiye operasyonları başkanı olarak atandığını açıkladı. 2013 yılından bu yana Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Özvardar, 8 Aralık 2022 tarihi itibarıyla Verifone’un Türkiye operasyonlarının da başına getirildi.

2008 yılında Türkiye Bankacılıktan sorumlu Müşteri Yöneticisi olarak Verifone’a katılan Özvardar; 2013 yılında Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan Sorumlu Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır. Verifone’daki kariyeri boyunca şirketin önemli ve dinamik bölgelerdeki faaliyetlerini yönetmek, stratejik büyümeyi ve operasyonların sorunsuz işleyişini sağlamak gibi birçok farklı görevi başarıyla tamamlayan Özvardar; Türkiye pazarında Verifone Türkiye’nin önümüzdeki süreçteki gelişimi ve dönüşümünden de sorumlu olacak.

Sorumluluk alanına Türkiye’nin de eklenmesi ile Özvardar, Verifone Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinden Sorumlu Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı ünvanıyla görev yapacak.

Verifone’un Türkiye pazarındaki pozisyonunun güçlenmesini hedeflediklerini belirten Özvardar, sözlerine şöyle devam: “Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı olarak yürüttüğüm görevime Türkiye operasyonlarının da eklenmesinden dolayı büyük onur ve gurur duyuyorum. Sürekli gelişen bu pazarda değişim ve dönüşüme öncülük edeceğim için de çok heyecanlıyım. Müşteri odaklı bir vizyon ışığında müşterilerimizle yakın temasta ilerleyeceğiz”.

Verifone, bölgenin en hızlı büyüyen pazarlarından biri olan Türkiye’de, müşteri yolculuklarını iyileştirmeyi ve ödeme deneyimlerini kolaylaştırmayı amaçlayan küçük ve büyük tüccarlar için farklı seçenekler sunuyor. Perakende, konaklama veya petrol gibi birçok farklı sektördeki işletme, Türkiye’de Verifone donanım ve yazılım çözümlerini kullanıyor. Verifone’un 1 milyondan fazla cihazıyla alışveriş yapanların işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlanıyorken; işletmeler rekabette avantajlı konuma yükseliyor.

 Özgür Özvardar kimdir?

Galatasaray Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Özgür Özvardar, profesyonel hayatına Yünsa’da satış uzmanı olarak başladı.

Özvardar, Verifone’a 2008 yılında Türkiye’deki bankacılıktan sorumlu Müşteri Yöneticisi olarak katılmıştır. 2010 yılında ise satış müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Kuzey Afrika bölgesinin de sorumluluğu altına girmesiyle şirketteki pozisyonu kısa bir süre içinde yükselmiş ve 2013 yılında Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinden sorumlu Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı olmuştur.

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir