Varta Pilleri, ar-ge çalışmalarıyla ezber bozuyor

Varta Tüketici Pilleri Ltd.Şti Türkiye Genel Müdürü Kerem Acar, VARTA Tüketici Pilleri, yenilikçi yüksek kaliteli pil, şarj edilebilir pil, şarj cihazı, powerbank ve el feneri ürünleri üreticisidir. Şirketimiz 130 yılı aşkın bir süredir “Alman Malı” kalitesini temsil etmektedir. Her boyut ve tipte pil, şarj edilebilir pil, taşınabilir şarj cihazları ve fenerlerden oluşan ürün yelpazesi ile modern gündelik hayatın tüm ihtiyaçlarına uygun seçenekler sunuyoruz. Türkiye’de 22 senedir ‘VARTA Türkiye’ ofisi olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Pil sektöründe yeniliklerin her zaman öncüsü olduk

Varta’yı rakiplerinden ayıran özellikleri nelerdir? Tercih edilmenizdeki nedenleri yazar mısınız?

134 senelik ömrümüz boyunca pil sektöründe yeniliklerin her zaman öncüsü olduk. 1969’da aya ilk ayak basan astronot Neil A.Armstrong’un kamerasında VARTA pilleri tercih edilmiştir. Pil teknolojilerinin geleceğini yeniden tanımlayan VARTA’da inovasyon ve performans ayrılmaz ikilidir. Kendi fabrikalarımızda ürettiğimiz ürünlerde kalite ve güvenilirlik hep ön plandadır. Kasım ayında gerçekleştirdiğimiz relansman ile daha da artırılmış ürün performanslarına ve yeni tasarımlı, %100 geri dönüştürülebilir ambalajlı ürünlere kavuştuk. Yeni performans artışımız ile VARTA, rakiplerine kıyasla ilgili fiyat kategorisinde, Avrupa’nın en güçlü AAA alkalin pili olmuştur. Bizim en önem verdiğimiz konulardan biri de tüketicileri doğru pil seçimi konusunda yönlendirmektir. Ambalajlarımızın üzerinde bulunan sade ve kolay anlaşılır cihaz sembol yönlendirmeleri ile doğru pilin doğru cihazda kullanılmasını sağlayarak tüketicinin seçimini kolaylaştırıyoruz. Hedefimiz, 2027 yılına kadar ,PAS-2060’a göre  CO2 nötr üretime ulaşmaktır. Bu hedefe yönelik olarak; pil ambalajlarımız yeniden tasarlanarak daha sürdürülebilir hale getirildi. Yeni blister ambalajların çoğu, FSC sertifikalı, %100 geri dönüştürülebilir mukavvadan imal edilmeye başlandı. İlk seneden itibaren plastik kullanımımızı yılda 94 ton azaltmayı başardık.

Pazar lideri pozisyonuna ulaşmayı hedefliyoruz

Hedef ve yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Küresel stratejimiz; tüm dünya çapında inovasyon ve teknoloji lideri olarak yeni standartları belirlemek ve ürün segmentlerimizde pazar lideri pozisyonuna ulaşmaktır. Küresel stratejimize paralel olarak, Türkiye pazarında da müşterilerimize ve tüketicilerimize kesintisiz olarak en iyi değeri sunmaya devam ederek pazar lideri olmayı hedefliyoruz. Mevcut ürün portfüyümüzdeki ürünlerin sürekli geliştirilmesi ve geleceğin teknolojisi olarak tanımlanan lityum iyon teknolojisine sahip ürünlerin geliştirmesi üzerine çalışıyoruz.

Dünya çapında 75’ ten fazla ülkede varız

 Dünyada nerelerde, hangi bölgelerde faaliyet gösteriyorsunuz?

VARTA AG Group; Avrupa ve Asya’daki beş üretim tesisinin yanı sıra Asya, Avrupa ve ABD’deki satış merkezleri ile faaliyet göstermektedir.  Dünya çapında 75’ ten fazla ülkede satış-pazarlama alanlarında faaliyet göstermekteyiz.

Ar-Ge çalışmalarımızla en iyiyi sunmayı hedefliyoruz

Müşterilerinize hangi katma değerleri sunuyorsunuz?

Amacımız, sürekli Ar-Ge çalışmalarımız ile tüketicilerimize Avrupa’nın en iyi performanslı ve güvenilir alkalin pillerini sunmak ve onların günlük hayatta kullandıkları cihazlardan en iyi performansı elde etmelerini sağlamaktır. Çevre dostu üretim konusunda taviz vermiyor, ürünlerimizin güvenli ve uzun bir hizmet ömrüne sahip olmasını şart koşuyoruz.  Sürdürülebilir, bozulmamış bir çevre için VARTA ürünleri ile sürdürülebilirliğe büyük katkı sağlıyoruz. Hedefimiz; 2027 yılına kadar, PAS-2060’a göre CO2 nötr üretime ulaşmaktır.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir