Üretimden son tüketiciye tüm süreç kontrol ediliyor

Cosentino Türkiye Ülke Direktörü Alper Şensan, sağladıkları tüm avantajlarla müşterilerinin, arkalarında her zaman köklü geçmişiyle küresel bir markanın verdiği güveni aldıklarını, bu güvene de Cosentino’nun  her geçen gün daha tercih edilir noktaya çıktığını belirtti.

Şensan, ”Ülkemiz ekonomisinde dönemsel olarak iniş ve çıkışlar, duraksamalar olmuştur. Bugünlerde pandemi bu durumu daha da belirsiz hale getirmiş olsa da ana trendimizin her zaman yukarı yönde olduğunu düşünerek ileriye olumlu bakıyor ve uzun vadeli büyüme planlarımız ile işimizi yapmaya, çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız, ön planda olan hizmetleriniz nelerdir?

Merkezi İspanya’da bulunan kuvars esaslı kompoze yüzeylerde global lider olan Cosentino Group olarak 40 yılı aşkın süredir faaliyet gösteriyoruz. Silestone, Dekton ve Sensa gibi ileri teknolojiye sahip ürünler geliştirerek, mimari alanlarda eşsiz tasarımların yaratılmasını sağlıyoruz. Ürün ve markalarımızın dağıtımını 80’den fazla ülkeye yapıyoruz ve 32 ülkede doğrudan yatırımla kendi tesislerimizde faaliyet yürütüyoruz. Finansal ciromuzun yüzde 90’ını uluslararası pazarlardan elde ediyoruz.

Cosentino Group olarak 1,5 milyon metrekare kapalı alana sahip tesislerimizde ürettiğimiz Silestone ve Dekton ürünlerimizle yıllık 9 milyon metrekare üretim yapıyoruz. Tüm operasyonlarımızda 5 kıtada, 136 büyük şehirde satış ekibi ve stok sahamız olan Cosentino Center’lara sahibiz. Dünya genelinde 5 bin kişiyi istihdam ediyoruz. En büyük pazara sahip 32 ülkede distribütörsüz şekilde operasyonu kendimiz üstleniyoruz. Üretimden son tüketiciye tüm süreci kontrol ediyoruz.

En büyük farkımız ürünlerimizin kalitesi, yüzlerce farklı tasarım, renk sunabilmemiz ve satış sonrası hizmetlerimiz. Tasarım ve bol çeşidin yanı sıra teknolojinin tüm avantajlarını ürünlerimizde kullanabiliyoruz. Bu da ürünlerimize ekstra sağlamlık, çizilme ve darbelere karşı ekstra sağlamlık kazandırıyor.

Ürünlerimizin birçoğuna yenilikçi ultra sıkıştırma işlemi TSP teknolojisi, ekstra yüzey parlaklığı sağlayan N Boost ve geri dönüştürülebilir hammadde kullanımının benimsendiği HybriQ+ gibi teknolojileri uyguluyoruz. Yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümlerimiz de bize sektörde dünya çapında liderliği getiriyor.

Hedef ve yatırımlarınız nedir? İleriye dönük planlarınız nelerdir?

Türkiye pazarına 2014 yılında girdik. Cosentino, ABD pazarı hariç, tarihinde ilk defa bir ülkeye eş zamanlı olarak 3 şehirde, Cosentino Center açarak hızlı bir giriş yaptı. Bu da Cosentino’nun Türkiye pazarına verdiği önemi gösteriyor. Biz de bu önemi daha da yukarılara taşımak için kısa sürede geniş bir saha satış kadrosu kurduk.  Cosentino Türkiye olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de açtığımız Cosentino Center’lar ile satış ağımızı hızla büyüttük.

Adana’da bayilik vererek, o bölge pazarı için stok oluşturduk. Bu süre zarfında sürekli ek istihdam yaratarak, daha fazla pazarlama ve tanıtım yatırımlarına ağırlık verdik ve sürekli pazar payımızı genişlettik. Türkiye pazarı grup için çok önemli bir pazar ve ülkemize çok güveniyoruz. Ülkemizle ilgili uzun vadeli planlar yapıyoruz.

RÖPORTAJ:GİZEM YARALI

KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir