Terzigil:“İnsan olarak doğru olanı yapmak amacımız”

KYOCERA, İş Güvenlik çözümleri yanında, çalışanların Bilgi Güvenliği Politikaları kapsamında eğitilmesine imkân sağlıyor.

KYOCERA İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Türkay Terzigil ile siber güvenlik üzerine konuştuk.

Siber güvenliğin önemi nedir?

Teknolojinin gelişimiyle beraber tüm kişisel ve kurumsal bilgilerimiz ve bunlara bağlı haberleşmelerimiz dijital ortama taşındı. Bu sayede bilgilerimize istediğimiz zaman, her yerden erişebiliyoruz.

Bu aynı zamanda verilerin güvenliğini de önemli kılıyor. Bu noktada bireysel ya da kurumsal verilerimizin korunup gizlenmesi ve olası tehditlerin kaynağının tespit edilmesini sağlayan siber güvenliğin önemi devreye giriyor.

Dijital dönüşümün, bilişim güvenliği alanına etkisi ne oldu? Bilişim güvenliği alanında ne gibi ürün ve hizmetler sunmaktasınız?

Bilgiler ne kadar değerliyse, bu bilgilere erişmek isteyen kişilerin yöntemleri, sayısı ve yetenekleri de aynı oranda artıyor.

Son yıllarda haberleri takip ettiğimizde, dünyanın önde gelen kurumlarının ve devletlerinin dahi birçok siber saldırıya maruz kaldıklarını, önemli ve gizli kalması gereken verilerinin çalındığını sıklıkla görüyoruz.

Dijital dönüşümün kapsamının özellikle de içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde gittikçe genişlemesiyle beraber, siber alana taşıdığımız bilgilerimiz ve kimliğimiz ne kadar önemli ise; bunların güvenliğini sağlamak da o kadar önemlidir. Tüm firmaların ve bilişim profesyonellerinin de bunun bilincinde olarak güvenliği iş gereksinimlerinin ilk şartlarından biri haline getirdiklerini ve yatırımlarını bu doğrultuda düzenlediklerini görüyoruz.

Kyocera Türkiye olarak “Bilgiyi işe aktar” vizyonuyla hareket ediyor ve  sahip olduğumuz deneyim ve tecrübemizi kullanıcılarımızın işlerinde maksimum verimi almaları için çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirirken güvenliğin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve ürün ve hizmetlerimizi bu bilinçle geliştiriyoruz.

Asıl uzmanlık alanımız olan yönetilen doküman hizmetleri kapsamında sunduğumuz yazıcı ve MFP ürünlerimizde, son yıllarda AR-Ge faaliyetlerimizi güvenlik alanında daha çok yapmaya başladık. Bağımsız araştırma laboratuvarı BLI’ın en güvenilir renkli MFP ürünlerinin üreticiyiz. Bunun yanı sıra yine doküman çözümlerinde sunduğumuz güvenlik yazılımlarımız ile kullanıcıların yazıcı kaynaklı verilerini korumasına yardımcı oluyoruz.

Artan talepler doğrultusunda doküman güvenliği, uç nokta güvenliği, çalışan izleme ve varlık yönetimini bir arada sunan LanScopeCat çözümümüz ile özellikle günümüz çalışma ortamlarının güvenliğe dair ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Güvenlik çözümleri yanında, çalışanların Bilgi Güvenliği Politikaları kapsamında eğitilmesine imkân sağlıyoruz.

Bilgi güvenliği hizmeti için firma olarak olmazsa olmaz prensipleriniz nelerdir?

Kyocera olarak ISO 27001 Bilgi güvenliği sertifikasyonuna sahibiz ve bunun uygunluğuna inanmaktayız. Bunun yanı sıra, “insan olarak doğru olanı yapma” felsefemize bağlı kalarak, etik değerlerimiz doğrultusunda kullanıcı verilerinin korunmasını sağlamak temel prensibimizdir.

Müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundururken, çözüm için ne gibi yöntemleri kullanmaktasınız?

Öncelikle her müşterimizin ihtiyacını anlayarak, doğru çözümü sunmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin büyük holdinglerinin uzun süredir bizlerle çalışması ve bizleri A3 fotokopi alanında senelerdir Pazar lideri konumunda tutmaları, müşterilerimize en uygun çözümü sunma yaklaşımımızdan kaynaklanıyor. Kyocera olarak “1 numaralı güvenilir çözüm ortağı olmak” adına çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza yön vermekteyiz.

KOBİLIFE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir