Süalp:”Başarıda sürdürülebilirlik büyük öneme sahip”

İnsu Teknik, dünya standartlarında kalitede sürdürülebilir üretim anlayışı ve inovasyona odaklanıyor.Firma, FORD Q1 Kalite Sertifikası’nı alarak, FORD’un üst statüde tedarikçilerinden biri olarak tescillendi.İnsu Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Hakan Süalp FORD Q1 Sertifikası hakkında açıklamalarda bulundu.

Ön planda olan hizmetleriniz nelerdir?

Gazlı amortisör sektöründe Türkiye’nin lideri, dünyanın da en büyük global oyunculardan biriyiz.Otomotiv endüstrisinin en büyük oyuncuları arasında yer alan FORD’un küresel düzeyde büyük saygınlığı ve başarısı bulunan ve dünyadaki en iyi tedarikçilerine verdiği FORD Q1 Kalite Sertifikası’nı alarak, FORD’un üst statüde tedarikçilerinden biri olarak tescillendik.FORD’un küresel kalite sertifikası olan ve uluslararası tedarikçi ağı açısından son derece prestijli olan Q1’i almanın haklı gururunu yaşıyoruz.

FORD Q1 sisteminin, üreticinin başarısını ve sürekli gelişimini sağlarken, yüksek standartlarda kalite ve üretim disiplini sağlayan çok önemli bir yapıdır. Bu yapının bir parçası olmak, geleceğe dönük hedeflerimiz açısından son derece önemli. İnsu Teknik olarak, mevcut kalite sistemimizin güvenilirliği ve müşteri beklentilerinin en iyi şekilde karşılanması dolayısıyla bu prestijli ödüle layık görüldük. Q1, tüm dünyadaki otomotiv ekosistemi açısından referans gösterilecek derecede kıymetli bir sertifikadır.

Hedef ve yatırımlarıınız nelerdir?

Kurulduğumuz günden bu yana dünya standartlarında kalitede sürdürülebilir üretim anlayışı ve inovasyona odaklanıyoruz ve sürekli gelişim ve dönüşüm odaklı yenilikçi çalışmalar yürütüyoruz.Sürdürülebilir başarıya büyük önem veriyoruz.Yenilikçi teknolojilere sahip ürünler geliştirip üretiyoruz. Bünyemizde yer alan AR-GE Merkezimiz ile hizmet verdiğimiz sektörlere özel ürün ve teknoloji geliştirmek için çaba sarf ediyoruz. Ayrıca sosyal sorumluluk ve çevre bilinciyle de paydaşlarımızın yanında yer almaya devam ediyoruz.

Eğitimden çevreye kadar, birçok alanda geleceğimize yatırım yapmayı da görev biliyoruz. Örnek vermek gerekirse, bugün içerisinde bulunduğumuz fabrikamız kendi enerjisini kendisi üretiyor. Burada olduğu gibi her alanda da sürdürülebilir çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Bundan sonraki süreçte de hem Bursa hem de ülke ekonomisine katkı sağlama yaklaşımıyla çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz.AR-GE öncelikli üretim modeli çerçevesinde emin adımlarla ilerlemeyi sürdüreceğiz.

FORD Q1 sertifikası hakkında ne söylemek istersiniz?

Geldiğimiz noktada tüm çalışma arkadaşlarının emeği oldukça fazladır.FORD Q1 sertifikasını almamızda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kaliteden ödün vermeden, sektörümüzün ihtiyaç duyduğu yeni ürünleri oluşturmaya, küresel ölçekteki müşteri taleplerine en hızlı ve etkin şekilde yanıt vermeye devam edeceğiz. FORD ailesine bize güvendikleri için teşekkür ediyorum.

Sertifika töreninde İnsu Teknik olarak, FORD ile gerekli prosedürleri tamamlayıp, Q1 Kalite Sertifikasını almaya hak kazandık. AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiğimiz üst düzey standartlarda üretilen ürünlerimiz ve yüksek kalite üretim sistemlerimiz, FORD yetkililerinden tam not aldı.Tören kapsamında üretim hatlarını gezen FORD yetkilileri, şirketimizin tüm üretim yapısı hakkında detaylı bilgi aldı.

KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir