Sandıkçı: Türkiye’nin ilk İhracat Yönetim Yazılımı BikoSoft ezber bozuyor

BikoSoft Exporter Systems, 1990 yılında başlayan dış ticaret macerasının bir yazılım projesine dönüşmüş halidir.  BikoSoft Export Systems, 82 ülkeye yapılan ihracatın tecrübe birikimi ile gelişen uzun soluklu bir ihracat süreç yönetim yazılımdır. BikoSoft, Türkiye’nin ilk İhracat Yönetim Yazılımıdır.

Kurumsallaşmak isteyen ihracatçı firmalara bütünsel çözümler

BikoSoft Exporter System, ihracatçının asistanı gibi çalışır. İhracat süreç yönetimi yanında, kurumsallaşmak isteyen ihracatçı firmalara bütünsel çözümler sunar. “BikoSoft Exporter System, ihracatçı firmaların gümrükleme öncesi sürecini, potansiyel müşterinin bulunması ve takibe alınması aşamasından başlayarak, teklif, proforma fatura, sipariş, üretim, yükleme ve gümrük belgelerinin düzenlenmesi, varsa akreditifin analizi ve akreditife uygun olarak ihracat belgelerinin rezervsiz hazırlanmasını bir bütünlük içinde, ihracatçının asistanı gibi yöneten bir yazılımdır.” BikoSoft sürecin devamında, ürün türü ve sektöre bağlı olarak gerekmesi halinde ihracat sonrasında takip edilmesi gereken garanti süresi ve satış sonrası servis, tamir-bakım gibi hizmetleri de takip eden bir ihracat elemanıdır.

‘Kağıtsız Ofis Yönetim Otomasyonu: KOYO’

“KOYO diye kısalttığımız, ‘Kağıtsız Ofis Yönetim Otomasyonu’ projemizin bir modülü olan BikoSoft, sadece ihracat ile sınırlı bir yazılım değildir. Birçok kullanıcı şirkette ihracat süreç yönetiminin yanı sıra iç satış yönetimi de Bikosoft ile yapılıyor” diyen BikoSoft İhracat Koçu ve İhracat Yönetim Yazılımı Geliştirme Koordinatörü Yılmaz Sandıkçı, paket program olarak tasarlanan BikoSoft İhracat Yönetim Yazılımı’nın, şirkete ve sektöre özel uyarlama olanakları sayesinde, özel yazılım keyfinde çalıştığını ifade etti ve ekledi:  “BikoSoft, kurumsallaşmak isteyen firmalara bütünsel çözümler üretiyor.”

 Stok durumunu kontrol edip, üretim planlama ile entegre çalışabiliyor

Teklif, pazarlık ve satış aşamasında stok durumunu kontrol edip, üretim planlama ile entegre çalışabildiğini ifade eden Sandıkçı şu bilgileri verdi: “ CRM tabanlı olması yanında, seçkin ERP ve MRP yazılımları ile de entegre olabilmesi, ihracatçı üreticiler için büyük avantaj sağlıyor. BikoSoft İhracat Yönetim Yazılımı, mevcut müşterilerle çalışma sürekliliğine yardımcı olarak, satış maliyetlerini düşürüyor.  İhracat belgelerinin otomatik olarak düzenlenmesi ile ihracat satış bölümündeki elemanlara yüzde yirmiye yakın zaman tasarrufu sağlıyor. Şirket içerisinde çalışan farklı bölümlerin koordinasyonuna sağladığı katkı ile hem şirketin ortak hafızası oluyor hem kurumsal sinerjiyi yükseltiyor, hem de kurumsallaşma çabasını destekliyor. BikoSoft Exporter Systems, kariyerini ihracat alanında arayan gençlere de gerek eğitim desteği ile ve gerekse kullanıcı dostu tasarımı ile yardımcı oluyor. Geçtiğimiz 5 yılda “bilgisayarlı ihracat yönetimi” başlığı altında ihracatçılara ve ihracatçı adaylarına eğitimler verdik. Türkiye için ihracat elemanı eğitimlerimizi destekleyecek şekilde kitap çalışmamızı tamamladık. 2021 yılı itibarı ile de Türkiye genelinde daha fazla ihracatçı yetiştirme gayreti içinde olacağız. Yurt genelinde vermeyi planladığımız bayilikler ile istihdama katkı sağlarken, ihracatçı firmalar için de ihracatta güvenilir bir destek hattı olmayı hedefliyoruz.”

 Mekana bağlı olmadan, esnek çalışma ortamı sağlıyor

BikoSoft Expoter Systems, mekana bağlı olmadan çalışmayı sağlayan altyapısı sayesinde, C19 pandemi şartlarının getirdiği yeni normalde, uzaktan çalışmayı kolaylaştırıyor.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir