MUGO, 2021’de de yatırım dedi

MUGO, 2011 yılında kuruldu,  2016’da perakende sektörüne giriş yaptı. MUGO, aralarında Herschel, Champion, STANCE, Native Union ve Corkcicle’nin de yer aldığı dünyaca ünlü markaları Türk tüketicisiyle buluşturuyor. Sorularımızı yanıtlayan MUGO CEO’su Levent Tahmiscioğlu, Bugün geldiğimiz noktada getirdiğimiz ve kendi ürettiğimiz markalarla sektörde lider olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyor.

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALAR TEK BİR ÇATI ALTINDA

MUGO, rakiplerinden hangi yönlerle ayrılıyor, tercih edilmenizdeki nedenler nelerdir?

MUGO olarak diğer rakiplerimizden ayrıldığımız en önemli nokta, ürün çeşitliliğimiz ve dünyaca ünlü markaları tek bir çatı altında toplayarak, tüketicilerimize sunmamız. Toptan tarafında Boyner, Vakkorama, Superstep, Trendyol.com gibi kilit markalara ürün sağlıyoruz. Markaları konseptlerine göre segmente ederek her mağazaya özel marka ve ürün çeşitliliği fırsatı sunuyoruz. Dijital alanda kullanıcı deneyimini en ön sırada tutuyoruz. Tüm sistemimizi buna göre dizayn ettik.

BU YIL 4 MİLYON TL, 2021’DEYSE 5 MİLYON TL YATIRIM YAPACAĞIZ

Hedef ve yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Koronavirüs salgını nedeniyle mart ayında İstanbul Havalimanı’ndaki mağazalarımızı geçici bir süreliğine kapatmıştık. Tüm üst düzey önlemleri alarak Ağustos ayı itibariyle yeniden açtık. Koronavirüs dolayısıyla 2020’nin sonuna kadar havaalanındaki yolcu sayısında yüzde 30 düşüş bekliyoruz. Farklı pazarlama stratejileriyle bu düşüşü telafi etmeyi hedefliyoruz. Havaalanında günlük işlem adetleri yüksek olduğu için bu sürecin kolaylıkla ilerleyebileceğini düşünüyoruz. 2020’nin ikinci yarısı tüm şirketler gibi bizim içi de telafi dönemi olacak. Şirket olarak Avrupa faaliyetlerimizdeki artışla birlikte ciromuzu 2020’de 30 milyon TL’nin üzerine çıkartmayı hedefliyoruz. Hem aralarında Reynmen, Berkcan Güven’in de yer aldığı ünlü isimlerle hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz iş birlikleri, hem getireceğimiz yeni markalar hem de perakende alanındaki yeni çalışmalarımızla birlikte toplamda 4 milyon TL yatırım yapacağız. 2021 için ise 5 milyon TL’lik bir yatırım planımız var. Mağazacılık alanında İstiklal Caddesi, Bağdat Caddesi ve Nişantaşı gibi merkezlerde yoğunlaşacağız. Bu yılın sonuna doğru bu lokasyonlarda mağazalarımızı hayata geçirmeyi planlıyoruz.

DÜNYACA ÜNLÜ BİRÇOK MARKAYI TÜRKİYE’YE GETİRDİK

Ürünleriniz ve ürün kaliteniz hakkında bilgi verir misiniz?

Dünyaca ünlü birçok markayı Türkiye’ye getirdik ve getirmeye de devam ediyoruz.  Örneğin dünyaca ünlü aksesuar markası Herschel bunlardan biri. Herschel’ın skalasında sırt çantasından, valize, bereden, pasaport kılıfına kadar birçok ürün bulunuyor. 2009’da Jamie ve Lyndon Cormack kardeşler tarafından kurulan Herschel Supply’in Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, İran, Kazakistan ve Kıbrıs bölgelerinin yetkili distribütörü biziz. Bir diğeri ise Rihanna, Star Wars, NBA, Disney gibi dünyaca ünlü lisanlara sahip çorap ve iç çamaşırı markası STANCE. Marka hem gündelik hayatında hem hobilerinde tarzını belirlemek isteyen ve özenli, tüm yaş gruplarından kadın ve erkeklere hitap ediyor. Yine orijinal tasarımlarıyla tüm dünyada büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Champion ürünlerini de tüketicilerin beğenisine sunuyoruz. Bir diğer markamız olan Native Union ise Apple’ın global olarak çalıştığı sayılı iş ortaklarından biri. Elektronik aksesuar kategorisinde premium ürünlerle öncü bir marka. İçecek ekipmanları kategorisinde ABD’nin en önemli markalarından olan Corkcicle’yi de yine tüketicilerle buluşturuyoruz.

 ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir