Kron için KOBİ’ler Çok Özel Bir Yerde

Kron, 2007 yılında kuruldu. Orta ve büyük işletmelerin servis aktivasyonu, kalite güvence sistemleri, ICT (Information and Communication Technology-Bilgi ve Telekomünikasyon Teknolojileri) Erişim Kontrol Sistemleri, yüksek performanslı gerçek zamanlı veri işleme, yeni nesil güvenlik ve denetim alanlarındaki ihtiyaçlarına yönelik ileri teknoloji yazılım ve donanım ürünleri hayata geçiriyor. Yetkin ve deneyimli mühendislerden oluşan ekibimiz, şirketin temel rekabet gücünü oluşturuyor. İstanbul’da İTÜ ARI Teknokent’teki merkez, Ankara, İzmir, New Jersey ofisleriyle telekomünikasyon sektöründeki yatırımların ürün ve çözümleri açısından giderek artan ihtiyaçların oluştuğu Asya-Pasifik, Avrupa ve Amerika’daki pazarlara erişim imkânı sunan uygun bir konuma sahip.

 Kron, müşterilere hangi katma değerleri sunuyor, tercih nedenleriniz nelerdir?

 Kron olarak, telekomünikasyon, finans, enerji, sağlık, üretim, perakende ve otomotiv gibi pek çok sektörde kullanılan ürünlerimizle, siber güvenlik ve OSS alanında hizmet veriyoruz. Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (Privileged Access Management) ürünümüz olan Single Connect ile orta ve büyük ölçekli işletmelerin iç ve dış siber tehditlere karşı, erişim güvenliği tarafında güvenlikli bir altyapıya sahip olmalarını sağlıyoruz. Aynı zaman geniş bir ürün ailesi olan Single Connect, modüler, hızlı kurulabilen ve yüksek standartlarda güvenlik sağlıyor.

KOBİ’LER ERİŞİM VE VERİ GÜVENLİĞİ NOKTASINDAKİ İHTİYAÇLARINI KARŞILAYABİLİYOR

KOBİ’lere yönelik hangi uygulamalarınız ve çözüm önerileriniz mevcut, KOBİ’lerle nasıl ve ne şekilde çalışıyorsunuz?

Son yıllarda artan dijitalleşme çalışmaları siber güvenlik tehditlerini de aynı şekilde artırmış durumda. Şirketlerin dijital altyapılarını etkilen bu tehditler karşısında Kron olarak, erişim güvenliği alanında ürünlerimiz bulunuyor. Bir Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (Privileged Access Management) ürün ailesi olan Single Connect, iki faktörlü kimlik doğrulama, yetkili oturum yönetimi, veri maskeleme, parola yönetimi, ayrıcalıklı görev otomasyonu gibi çözümlerimizden oluşuyor. Hem modüler, hem de uçtan uca hizmet verebilme kapasitesine sahip bu ürünümüzle KOBİ’ler erişim ve veri güvenliği noktasındaki ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEKİZ

Rakiplerinizden hangi yönleriniz ile ayrılıyorsunuz?

 Türkiye’nin lider Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) yazılım üreticisi olarak global arenada da faaliyet gösteren şirketimiz, Gartner Magic Quadrant for PAM raporlarında yer alarak, siber güvenlik alanında bu rapora giren ilk ve tek Türk şirketidir. Yüksek teknolojiye sahip kaliteli ve güvenilir ürünler ile hizmet veren Kron halihazırda finans, telekomünikasyon, teknoloji, üretim sektörlerinde yer alan birçok ulusal ve global markayla çalışıyor.

ERİŞİM GÜVENLİĞİNDE EKSTRA KORUMA

 Özellikle siber güvenlik alanında KOBİ’lerin doğru bildiği yanlışlar var mıdır?

Yanlış olarak değerlendirmeyelim ancak eksik diyebileceğimiz bazı durumlar oluyor elbette. Örneğin, tek başına VPN’in yeterli ve güvenli olabileceğini düşünen organizasyonlar olabiliyor. Bu da güvenlik zafiyetlerini beraberinde getiriyor. Özellikle de pandemi ile birlikte artış gösteren phishing ve malware gibi siber saldırı yöntemleri karşısında erişim ve veri güvenliğini sadece VPN ile sağlamak oldukça zor. Bu aşamada erişim güvenliğini sağlayabilecek ekstra koruma katmanları yaratmak gerekiyor. Single Connect ürünümüzde yer alan iki faktörlü kimlik doğrulama, yetkili oturum yöneticisi, parola yöneticisi gibi çözümlerimiz yüksek güvenlik altyapılarıyla kritik verilerin korunmasında önemli rol oynuyor.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir