“Üretim kapasitemizi yüzde 35 artıracağız”

Pimtaş Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz, “2021 yılında üretim kapasitemizi yüzde 35, ciromuzu ise 40 artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Son yıllarını yatırım yaparak geçiren Pimtaş Plastik, 2021 yılına da güçlü hedefler koydu. 2021 yılında üretim kapasitesini yüzde 35, cirosunu yüzde 40 artırmayı planlayan firma, bu kapasite artışlarıyla istihdamında da  yüzde 15’lik bir artış hedefliyor.

Yatırımlarının odak noktasının ileri teknoloji, iş verimliliği, ulaşım ve çevre konuları olduğunu söyleyen Tahmaz, “İç pazarda ve yurt dışında bilinen tanınan bir marka olan Pimtaş Plastik;  teknoloji, inovasyon ve kalite açısından sektörün kalbi. Pimtaş Plastik olarak en büyük özelliğimiz dünyada trendleri ve yenilikleri takip edip müşterilerimize devamlı yeni ürünler sunmak. 2021 yılında da yeni ürünlerimiz pazarda olacak. Bu ürünler hem yurt içinde hem de yurt dışında sektörde ciddi talep beklediğimiz ürünler. Dünya çapında taleplere yönelikte yeni ürünler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

“Yeni projelerimiz iş hacmimizi de büyütecek”

Günümüzde teknoloji ve dijitalleşme ile müşteri taleplerinin de hızla değiştiğini belirten Tahmaz, Bu doğrultuda Pimtaş sadece günümüzün ihtiyaçlarını değil, geleceği de göz önüne alarak yenilikçi yapısıyla ürün yelpazesini genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor. Yenilikçi ürünler ve inovasyonun ilk şartı değişimin fark edildiği ve yenilikçi fikirlerin yaratılabileceği ortamın var olması. Yenilikçi ürünler ve süreçler geliştirerek dört üniversite ile işbirliği yaparak ilerliyoruz. Değişimle birlikte yeni projelerimizde yeşerecek” diye konuştu.

“Talep varsa arz da var”

Pimtaş’ın değişen dünyanın dinamiklerini göz önünde bulundurarak, bilgi teknolojilerine yönelik yatırımlarına devam ettiğini söyleyen Tahmaz, “Tüm sektörlerde olduğu gibi plastik sektöründe de gelişim süreklidir. Son teknolojiyi kullanan Pimtaş, tesislerini de 4.0 endüstri ile geliştirerek yatırımlarını sürdürüyor. 44 yıldır zamanın ilerisindeki makinelerle hizmet verdik.  2020 yılında yatırımı gerçekleştirdiği 4. Fabrika tesisinin 2021 yılında hayata geçişi ile birlikte üretimini artırmayı hedefliyor. Ülkemiz ve dünya için üretmeye, ulaştırmaya ve tercih  edilebilir olmaya devam etmek hedefimiz. Türkiye de üretiyor, global pazara sunuyoruz” şeklinde konuştu.

“Ankara depomuzla gücümüze güç katacağız”

2021 yılında iç pazarda ve ihracatta lojistik ağlarının gücüne güç katmaya devam edeceklerini aktaran Tahmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Kendi özgü tasarımız ile ürettiğimiz ürünleri ulaştırma stratejisi ile girdiğimiz pazarlar da güçlü yer ediniyoruz. Taşımacılık, depolama, lojistik, e ticaret alanında verdiğimiz hizmette her geçen gün büyüyoruz. Sınır tanımadan 106’dan fazla ülkeye yaptığımız ihracat ile dünyanın altyapısına hizmet veriyoruz. Her zaman güvenilir, kaliteli, profesyonel hizmet anlayışı ile hayatın olduğu her yere ulaşıyoruz. Yeni stratejimizin vizyonları arasında lojistiğe desteğimizi hem ülke hem de ihracat bazında etkinleştirmek bulunuyor. Plastik sektörünün kalbi Pimtaş Plastik olarak, gelişerek büyümeye, çalışarak başarılı olmaya devam edeceğiz. Dünyanın her yerine ürettiğimiz ürünlerimizi ulaştırdık. Ulaştırmaya da devam edeceğiz. İstikrarlı bir şekilde yatırım yapmak, yatırımlarımızı yaparken kararlı ve sabırlı olmaya devam edeceğiz.”

KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir