Paraşüt, KOBİ’leri rahatalatacak uygulamalar ile fark yaratıyor

Paraşüt, küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal operasyonlarını daha verimli yönetebilmeleri için geliştirilen bulut tabanlı bir ön muhasebe programı. Editör Ahmet Doğan’ın sorularını yanıtlayan Paraşüt Pazarlama Direktörü Bora Şahan, “Türkiye’nin ilk SaaS girişimlerinden biriyiz. 2013’te faaliyet göstermeye başladığımızdaki çıkış noktamız, yüksek yatırım gerektiren ve karmaşık yazılımlar yerine çok daha kullanıcı dostu, her yerden erişilebilen ve abonelik sistemi ile yatırımı minimuma çeken bir uygulama geliştirmekti. Geldiğimiz noktada abonelerimize ön muhasebe hizmetleri sunarken aynı zamanda onların dijital dönüşüm süreçlerindeki en güvenilir çözüm ortağı olma rolünü de üstleniyoruz. 2019 yılının Mayıs ayında Mikro ve Zirve Yazılım ile aynı çatı altında bir araya gelmemizle birlikte de uçtan uca teknoloji çözümlerimize hız verdik” dedi.

KOBİ’lerimizin e-fatura ve e-SMM başvuru işlemlerini onlar adına bire bir yönetiyoruz

 KOBİ’lere hangi alanlarda hizmetler veriyorsunuz?

KOBİ’lere fatura takibi, gelir gider takibi, raporlama, stok takibi, kredi kartı ile online tahsilat ve e-fatura gibi ihtiyaç duydukları hizmetler sunuyoruz. Bu kapsamda, akıllı banka hesap takibi, anahtar teslim e-fatura ve e-SMM, cepten fiş okuma (CFO) ve mobil barkod okuyucu, e-ticaret ve CRM entegrasyonu ve teklif yönetimi gibi hizmetlerimiz bulunuyor. ‘Anahtar Teslim e-Fatura ve e-SMM’ hizmeti ile KOBİ’lerimizin e-fatura ve e-SMM başvuru işlemlerini onlar adına bire bir yönetiyoruz. Bu noktada KOBİ’lerimizin tek yapması gereken, Paraşüt ile e-fatura ya da e-SMM’ye geçmeye karar vermeleri oluyor. Mali mühür gönderim süreci haricindeki tüm aşamaları bir günde tamamlıyoruz. Böylece KOBİ’lerimiz yerlerinden bile kalkmadan e-fatura ya da e-serbest meslek makbuzu kullanıcısı oluyor ve başvuru işlemleri ile boğuşmadan işletmenin dijital dönüşümü tamamlanıyor.

Paraşüt Pazaryeri

Paraşüt kullanıcılarını tek çatı altında buluşturarak ticari faydayı artırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Paraşüt Pazaryeri ile abonelerimizin, ürün ve hizmetlerini on binlerce potansiyel müşteriye sunmalarına olanak tanıyoruz. KOBİ’lerin iş süreçlerindeki en büyük destekçileri arasında yer alan mali müşavirlerimiz için özel olarak geliştirdiğimiz ücretsiz mükellef yönetim ve veri aktarım programımız olan Paraşüt Atlas ile de dijitalleşme sürecindeki mali müşavirlerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştiriyoruz. Mükellefleri de mali müşavirlerini Paraşüt hesaplarına kullanıcı olarak tanımlayarak verilerinin kolayca aktarımını sağlıyor; her ay fatura toplama ve gönderme derdiyle uğraşmıyor. Bunun yanı sıra faturaların kaybolması gibi bir durum da söz konusu olmadığından hem Paraşüt kullanıcılarımız hem de mali müşavirlerimiz birlikte çok daha rahat bir çalışma içerisinde oluyor.

Shopside’ı bünyemize kattık

 Pandemiye özel ürün ve hizmetleriniz var mı?

Özellikle pandemi ile birlikte ortaya çıkan yeni pazar ihtiyacı, firmaların ihracata ve e-ticarete olan ilgisini artırdı.  Biz de bu kapsamda, ihracat yapan firmalara yönelik yenilikleri gündemimize aldık. Yıl içinde gerçekleştirmeyi planladığımız e-ihracat geliştirmesi ile ihracat yapan firmaların Paraşüt kullanımını kolaylaştırmayı hedefledik. Bunun ilk adımı olarak da Şubat ayı içerisinde e-ihracat faturasını devreye alarak yurt dışına mal satan firmaların hizmetine sunduk. İhracatta gümrüğe giren malların faturasının Paraşüt üzerinden kolayca düzenlenmesini ve kesilmesini sağlayan bu özellik ile e-ihracat faturasının resmileştirilmesine de olanak tanıyoruz.

ParamPOS ve PayTR ile sanal POS hizmeti

2020 yılında ilk satın almamızı gerçekleştirerek, büyük e-ticaret altyapısı sağlayıcıları ve Türkiye’deki tüm büyük pazar yerleri ile entegrasyon sunan Shopside’ı bünyemize kattık. Bu sayede e-ticaret alanına yatırım yapan kullanıcılarımıza e-ticaret, e-fatura ve e-arşiv ile ön muhasebe yönetimini bir arada gerçekleştirebilecekleri çok daha kapsamlı bir hizmet vermeye başladık. Bu bağlamda sunduğumuz Paraşüt e-Ticaret paketi kapsamında, abonelerimizin ParamPOS ve PayTR başta olmak üzere ödeme kuruluşlarıyla yaptığımız iş birliklerine özel komisyon oranlarıyla Sanal POS hizmetinden yararlanabilmelerini de sağlıyoruz. Paraşüt olarak hedefimiz, ön muhasebenin dijital geleceğini tasarlamak. Bunu, mümkün olduğunca çok KOBİ’ye ulaşarak sağlayacağımıza inanıyoruz. Bugün 30 bini aşkın abonemizle birlikte yol alırken, ön muhasebe programı sunmanın ötesinde onları geleceğe taşıyor ve işletmelerini büyütmelerine katkı sağlıyoruz.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir