Niş bir işe imza atan Zen; yapılamayanı yaptı, ezberleri bozdu

Kalitenin adı olan, 50 yıllık geçmişiyle yurtiçinde ve yurtdışında tanınır bir isim haline gelen Anadolu Hünkar İçecek ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş, son yeniliği Zen Gazsız İçecek ile son zamanlarda oldukça konuşulmakta. Firmanın Satış ve Pazarlama Müdürü Abdurrahman Gökdere sorularımızı yanıtladı.

Hem geleneksel, hem inovatif

Firmanızdan bahseder misiniz?

Anadolu Hünkar İçecek 1971 yılında kuruldu. Geleneksel bir isme sahip. Bugün de bu geleneksellikle beraber bilinirliği yüksek bir marka olarak dünyanın gerekliliklerine karşılık verebilen ve inovatif ürünler yapan bir firma olarak pazarda yerini bulmuştur. Sizlerin de görmüş olduğu gibi yeni ürünlerimiz ile rakiplerimizin karşısında daha güçlü, daha dayanıklı ve tüm dünyaya ürünlerimizi tanıtabileceğimiz inovatif ürünlerle çıkmayı hedefliyoruz.

23 karat altından üretilen içecek…. Ezber bozmanın diğer adı…!!!

23 karat altından üretilen içeceğiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

İçeriğinde yenilebilir altın bulunmaktadır. Bu altınların talaş olmuş halinden meydana gelir. 23 buçuk krat değerindedir bu altın. Zen aromasının kendine özel bir aromasıdır içeriğindeki. İçeceğin aroması bizzat bizim ürettiğimiz bir aromadır. Özel bir üründür. Raftaki yeri de özeldir. Kesinlikle herkesin denemesini tavsiye ediyorum.

Hem içerken, hem yerken, hem de izlerken eğlendiren bir içecek

Bu kreatif ürünleri oluştururken nasıl bir Ar-Ge süreciniz oluyor? Üretim süreciniz nasıl ilerliyor?

Daha önceki süreçlerimiz içerisinde, bizi Anadolu Hünkar olarak tanıyan müşterilerimiz bilir. Bizim bir gazoz serüvenimiz vardı daha öncesinde. Gazozun ardından kahve serüvenimiz oldu. Bu elbette bizi her seferinde yeni bir ürün keşfetme yönelterek ilerletti bizi.

Ve bugün nihayetinde Zen markası adı altında bir inovatif marka ile üretim yapıyoruz şuan. Tabii değişen ve gelişen dünyada hergün yeni ürünler ortaya çıkıyor. Bunları bir yandan takip edip bir yandan da rekabet etmeliyiz. Bu ürünlerin tabii karşılığını araştırırken, elimizdeki dinamikleri, Türkiye’deki dinamikleri kullanarak bir ürün meydana getirdik. Aslında bu, birden bir yerlerden bulduğumuz bir ürün değil. Üzerinde uzun bir süre Ar-Ge’sini yapıp, bu coğrafyadan gelen bazı şeyleri birleştirerek Zen’i ortaya çıkardık. Buraya nasıl geldiğimizden bahsedeyim size. İçeriğindeki fesleğen tohumudur. Fesleğen tohumları özel Zen formülü ile havada askıda durarak birbirlerine değmezler. Çok ilginç bir nokta var, bunu döktüğünüz yada başka bir yere aktardığınız zaman dökülen yerde de birbirlerine değmezler asla. İkincisi de her şurubumuzun formülü birbirinden farklıdır. İçeriği farklı, aroması farklı, tatları farklı. İçerken de zaten bu farkları çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Bu ürünü tanıtırken şunu söylüyorum hep, hem içerken, hem yerken, hem de izlerken eğlendiren bir içecek.

İçeceklerimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz

İnsanlar bu içecekleri nerelerde bulabilirler ve nasıl ulaşırlar?

Özellikle Marmara Bölgesi’nde bütün istasyonlarda çok rahat bulabilirler. Şuan Akdeniz ve Ege Bölgesi’nde de rahatlıkla bulabilirler.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de hemen hemen bütün benzin istasyonlarında rahatlıkla bulabilirler. Ayrıca şu an artık Trendyol’dan da kutu bazlı sipariş edebilme şanslarına sahipler. Her kutunun içerisine tüm çeşitlerimizden ikişer tane olacak şekilde hazırladık.

Hindistan cevizi parçacıklı yeni ürün

Yeni ürünleriniz hakkında da bilgi verir misiniz?

Ar-Ge ekibimiz bu anlamda çok yoğun çalışıyor. Kararları çok hızlı alıyorlar. Dünyadaki içecek piyasasını da çok iyi takip ediyorlar. Takip etmekle kalmayıp tabii bu piyasanın üzerinde bir ürün üretilmesi de gerekiyor. Yeni ürünümüz şuan AR-GE aşamasında. Bitti sayılır. Ürün içeriklerinin doğru hazırlanması için işlemlerin bitmesini bekliyoruz şuan. Ürünümüzün ismini şuan söylemek istemiyorum, süpriz olsun istiyorum Zen gibi. Hindistan cevizi parçacıklı olacak bu ürünümüz.

Geleceğe yön veriyor, geçmişinden kopmuyor

Sıklıkla müşterilerimizden sosyal medya hesaplarımıza gelen mesajlar var. Şişelerin üzerindeki isimlerin ne olduğunu sorabiliyorlar Bunlar Türk Sanat Müziği’ndeki makamlardır. Her şişemize bir makam ismi verdik. Böylece bu makamların da unutulmamasını istiyoruz.  Anadolu Hünkar geleneksel bir isimdir. Kültürümüze ve coğrafyamıza uyar. Yapmış olduğumuz ürünler çok inovatif ama bir yandan da geçmiş ve geleceği beraber yürütebilen bir firmadır. Geleceğe yön verirken geçmişinden kopmaz.

Sosyal sorumluluk projelerine önem veriyoruz

Anadolu Hünkar olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer alıp aynı zamanda personellerimize bu konuyla ilgili gerekli eğitimleri de veriyoruz. Şişelerimizi hem sosyal sorumluluk olsun hem de içerken herkesin aklına kadına şiddetin bir acizlik olduğunun nakşedilmesini istiyoruz. Aynı şekilde hayvana zulmün bir acizlik olduğunu belirterek bir sosyal sorumluluk projesi yürütüyoruz. İnsanlar içerken içeriğinin ne olduğuna bakmak isterlese diye gerçekleştiriyoruz. Gelecekte de daha büyük sosyal sorumluluk projelerimiz olacak elbette.

 

 

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir