Missich: Sürdürülebilirlik odaklı hizmet anlayışına sahibiz

Yorglass CCO Fabrizio Missich ,  bugün geldikleri noktada üretimlerini Türkiye’de 5 farklı şehirde kurulu 6 tesiste gerçekleştirdiklerini, 1300’e yakın kişiye istihdam sağladıklarını belirtti.

Missich,”Üretimimizin yüzde 50’sini 60’tan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Üretim ve ticari faaliyetlerimizi Yorglass Ticaret, Yorglass Satina, Yorglass Ticari Soğutucu ve Yorglass Beyaz Eşya iş üniteleri altında gerçekleştiriyoruz” dedi.

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız, ön planda olan hizmetleriniz nelerdir?

1974 yılında Yorsan ismiyle kurulan şirketimiz, cam sektörüne ilk adımı attı. Yorglass ile birlikte 1989 yılında Türkiye’de ilk dekoratif cam üretimini gerçekleştirdik. Sektöre öncülük eden vizyonumuz ve çalışma anlayışımızla 1988 yılında Ege Bölgesi’ndeki ilk izolasyonlu cam üretim tesisini kurduk. 1989 yılında Bolu’da Orim Beyaz Eşya camı üretim tesisini hayata geçirdikten sonra, 1995 yılında Yorim Gebze tesisi, 2000 yılında ise Orim Çerkezköy tesisimizle büyümemize ivme kazandırdık.

Yorglass Ticaret iş ünitemizde düz cam, renkli reflekte, kaplamalı, ayna, lamine, buzlu cam satış, pazarlama ve dağıtımı faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz. Ticari Soğutucu iş ünitemizde yüksek performanslı izolasyonlu camlar, soğutucu kapı ve sistemleri üretimi yapmaktayız. Yorglass Satina olarak dekoratif cam üretimine devam ederken, beyaz eşya kategorisinde ise beyaz eşya sektörünün en önemli üreticileri için soğutucu ve fırın camları üretimini gerçekleştirmekteyiz.

Bizi hem yurt içinde hem de yurt dışında tercih edilen ilk markalardan biri kılan birçok özelliğimiz bulunuyor. Bizi sektörde farklı kılan iş ünitelerinde belirlediğimiz odaklı stratejilerimiz ve B2B yaklaşımını öne çıkaran iş modelimizdir. Tüm iş süreçlerimizi müşteriyi odağımıza alarak dizayn ediyoruz ve sürekli geliştiriyoruz . Satış öncesinde olduğu kadar satış ve satış sonrasında da müşteri memnuniyetini sağlamak en öncelikli kurum hedefimizdir.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve sorunlarına çözüm üreten inovatif ürünlerimiz, teknoloji yatırımlarımızla  müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz.

Sektöre sadece ürün temin etmenin yanı sıra müşterilerimiz için inovasyon günleri organizasyonlarına da imza atarak sektörün gelişimine katkı sağlıyoruz. Bu sayede bilgi ve deneyim alışverişinde bulunuyoruz.  Çoğu zaman müşterilerimizi yerinde ziyaret edip, onları bilgilendirip, ihtiyaçları doğrultusunda yönlendiriyor ve verdiğimiz danışmanlık hizmetiyle her aşamada yanlarında oluyoruz.

Hedef ve yatırımlarınız nedir? Gelecekte kendinizi hangi noktaya taşımak istiyorsunuz? 

Pazardaki gelişmelere paralel olarak doğru yatırım stratejileriyle birçok projeyi hayata geçirdik ve planladığımız yeni yatırımlarımız ile var olduğumuz iş alanlarında büyümeye devam edeceğiz. Bugün olarak, aynı başarıyı sürdürmek ve daha ileriye taşımak öncelikli hedefimiz.

RÖPORTAJ: GİZEM YARALI

KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir