Lassen:“Tüm çalışanlarımızla gurur duyuyoruz”

İşletmelerin en önemli faaliyetleri ve ihtiyaçları arasında bulunan lojistik; üretimin yapılmasına olanak sağlar. Lojistik olmadan hayatın devam etmesi imkansızdır. Çünkü lojistik üretim, tüketim, normal yaşamımızın içerisindedir. Hayat standartlarımızın daha da iyi hale gelmesi için çalışmalar yapılıyor ve lojistik dalında uzmanlaşma üzerinde duruluyor. Zamanla Ar-Ge çalışmaları yapılarak lojistik faaliyetler genişletildiği gibi sistem lojistiğe geçildi. Şu an Türkiye’deki lojistik firmaları dünyada güçlendi ve lojistiğin önemini vurgular hale getirdi.

DHL Express bu yıl Top Employers Institute tarafından 48 ülkede ve Antarktika hariç dünyanın her kıtasında en iyi işveren olarak belgelendi. Top Employers Institute, özellikle Değer, İş Stratejisi, Etik ve Dürüstlük alanlarında DHL’in güçlü performansını vurguladı.

“Tutkulu ve güçlü çalışanlara sahibiz”

DHL Express CEO’su John Pearson, “Tutkulu ve güçlü çalışanlarımız sayesinde küresel ticaretin sürmesini, hayatın pek çok alanı durma noktasına gelmişken müşterilerimizin işlerini devam ettirebilmesini sağlıyoruz. Çalışanlarımız, şirketimizin kalbinde yer alıyor ve güvenliklerini sağlamak da bizim için her zaman en öncelikli konu olmaya devam ediyor. Bu unvana layık bulunmak, çalışanlarımız için dünyanın en uluslararası şirketinde gelişebilecekleri ve ilerleyebilecekleri harika koşulları yaratma çabalarımızın tanınması anlamına geliyor.”

DHL Express her yıl dünya çapındaki çalışanlarına milyonlarca Euro’luk yatırım yapıyor. Şirket, ekiplerinin çalışma koşullarını sürekli iyileştirmek ve uluslararası işgücünü müşterilere her gün en kaliteli hizmeti sunmak için ihtiyaç duydukları motivasyonu sağlayacak bilgi birikimiyle donatmak amacıyla çeşitli İK girişimleri yürütüyor. DHL ekibinin COVID19 pandemisi sırasındaki olağanüstü çabalarından ötürü şirket dünya çapındaki her çalışanına bir defaya mahsus 300 Euro tutarında ikramiye ödedi.

DHL Express Global İK Başkan Yardımcısı Regine Buettner: “Çalışanlarımıza öncelik verme taahhüdümüzden ve bu sayede ardı ardına yedinci kez Dünyanın En İyi İşverenleri arasında yer alarak çok değer verdiğimiz bu unvana layık bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Geçtiğimiz 12 ay, çoğunluğu pandemi döneminde ön saflarda görev yapan çalışanlarımız da dahil olmak üzere herkes için çok zorlu geçti. Böyle dönemlerde en yüksek işyeri standartlarını sağlama taahhüdümüzü sürdürmek her zamankinden daha büyük önem taşıyor. Bu bağlılığımızın böyle bir belgeyle ödüllendirilmesinden memnuniyet duyuyoruz.”

Lassen, “Her gün milyonlarca kişiye ulaşan, tüm çalışanlarımızla gurur duyuyoruz”

Dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden biri olmanın yanı sıra her yıl düzenlenen en iyi işveren sıralaması çalışmalarında sürekli liste başı olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını belirten DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, “Covid19 gölgesinde geride bıraktığımız yılda kendimizi, sınırlarımızı keşfetme fırsatı yakaladık. Bu süreçte DHL ailesi hiç olmadığı kadar büyük bir özveriyle çalışarak olmaz denilen pek çok şeyi başardı.

Uluslararası tecrübemiz sayesinde çalışanlarımızı en son teknoloji ile donatmamıza, tüm sağlık önlemlerini almış olmamıza rağmen her gün milyonları yaptıkları teslimatlarla sevindiren çalışanlarımızla gurur duyuyoruz. Yaptığımız işin önemini bilen bu doğrultuda gece gündüz demeden çalışan dünya genelinde yer alan tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. DHL olarak odağında insan olan şirketimizin odağını değiştirmeden çalışmalarına devam edeceğini belirtmek isterim” dedi.

KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir