Kolektif House, ürünleri ve çözümleri ile tercih ediliyor

Kolektif House Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Onur, “Kolektif House olarak 2015’ten beri değişen çalışma alanı ihtiyaçlarını geniş bir perspektif ile ele alıyoruz. Çalışmanın insanı sınırlandırmasına değil, özgürleştirmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda geleneksel çalışma biçimlerinin ve ofislerin dönüşümüne öncülük ediyoruz. Her ihtiyaca uygun sunduğumuz bireysel, kurumsal ve inovatif ofis çözümlerimizle şirketleri özgürleştiriyoruz. Özetle; Kolektif House olarak tüm bu ürün ve çözümlerimizle startup’lardan kurumsal şirketlere, global firmalardan butik ajanslara kadar farklı ölçek ve sektörden markalara, stratejik yaklaşımlarla hibrit çalışma alanı çözümleri sunuyoruz” dedi.

“Kalbine iyi gelen işine de iyi gelir”

Kolektif House olarak rakiplerinizden hangi yönleriniz ile ayrılıyorsunuz, tercih edilmenizdeki nedenler nelerdir?

Kolektif House olarak bizler bu dönüşümde “Kalbine iyi gelen işine de iyi gelir” mottosuyla hareket ederek; mimarlar, mühendisler ve tasarımcılardan oluşan yaratıcı ve dinamik ekibimizle, bireylerin fiziksel ve ruhsal sağlığını merkeze alarak Kolektif üyelerine en verimli olabilecekleri çalışma ve yaşam alanları yaratıyoruz. Çalışma kültürünün katı kurallarını yıkarak, insanların daha yenilikçi ve yaratıcı olabileceği ortamlar tasarlıyoruz. Kullandığımız özgün formlar ve canlı renkler ise misyonumuzun bir manifestosu. Bunun yanında alanlar, formlar, renkler, malzemeler bilinçaltı düzeyinde olsa da insanın düşüncelerini ve hareketlerini etkileyen faktörler. Üyelerimizin üretken ve verimli olabilmeleri için estetikten önce konfor, ihtişamdan önce tevazu ve yoğunluktan önce sadeliği takip ediyoruz. Ayrıca “Bu dünya hepimizin evi ve evimize iyi bakarsak o da bize iyi bakar” bilinciyle hareket ederek tüketmekten çok üretmeye ve doğanın sahibi değil parçası olduğumuzu hatırlamaya çalışıyoruz. Olabildiğince az atık yaratmaya, insan ve hayvan sağlığına zararlı olabilecek maddeler kullanmamaya ve yerel malzemeler kullanmaya kendimizi adadık. Bu kapsamda biyofilik tasarım da vazgeçilmezimiz arasında yer alıyor. Her proje için standartlarımıza uygun mobilyaları ve sanat eserlerini, markaya ve müşteriye göre, Kolektif ruhuyla harmanlayarak, özel olarak tasarlıyoruz. Kapsamlı araştırma ve deneysel bir yaklaşım ile her projede kendi kurallarımızı aşmaya çalışıyoruz.

Pandemi öncesi dönemden yaklaşık 2 kat yüksek talep sayılarına ulaştık

Kolektif House olarak hedef ve yatırımlarınızı aktarır mısınız? Ürünleriniz ve ürün gamınız hakkında bilgi verir misiniz?

Paylaşımlı çalışma alanlarında Hazır Ofis, Gezgin, Sabit Masa, Sanal Ofis ve Dijital Üyelik olmak üzere 5 farklı çözüm ile hizmet veriyoruz. Bu üyelik modellerinde üyeler farklı lokasyonlardaki ortak çalışma alanlarında dilediğince çalışabilirken, Kolektif ekosistemi ile networking imkânına da kavuşuyor. “Kullandığın kadar öde” sistemimiz ile de ihtiyaca yönelik ek günlük ofis ve toplantı odası kullanımı alabiliyor. Kurumsal çözümlerimiz arasında ise Kolektif Enterprise ve Kolektif Suites yer alıyor. Bunlardan Kolektif Enterprise ile kurumlara en optimum çözüm sunmak için öncelikle ofis stratejisi çalışarak ihtiyaçları belirliyoruz. Ortaya çıkan ihtiyaca göre istenilen adreste, ihtiyaç duyulan büyüklükteki ofisi buluyor; kurumun tercihleri doğrultusunda tasarlayıp, tüm operasyonel süreçlerini verimli bir şekilde yönetiyoruz. Giderek daha çok kurumsal şirketin hibrit çalışma sistemini tercih etmesiyle Kolektif Enterprise’a ilginin çok yoğun olduğunu söyleyebilirim. Kolektif Suites’te de izole ofis tercih edenler için kurumların ihtiyaçları doğrultusunda taşınmaya hazır daireleri Kolektif dokunuşlarıyla düzenleniyor ve tüm operasyonel süreçleri yönetiyoruz. Tüm bunların dışında her yerden çalışma hareketinin öncüsü olarak çalışma alanlarına plajları da dahil ettik. İlk sezonluk lokasyonunu Çeşme’de OM Paparazzi Beach’te hizmete açtık. Öte yandan her ölçekte firmanın hibrit ofis modelini tercih etmesi, büyümemizin arkasında etkili bir rüzgâr yarattı. Türkiye’de sektörün öncü markası olarak bu alışkanlığı hem ulusal hem global platformda büyütmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda 2022’de İstanbul ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’de ve yurt dışında büyümeye devam edeceğiz.

Uzaktan çalışma kalıcı hale gelecek

Küresel salgın, başta uzaktan çalışma olmak üzere esnek çalışma düzenlemelerini öne çıkardı. Kısıtlama tedbirleri nedeniyle başlangıçta zorunluluk olarak başlayan uygulamalar bugün çalışma kültürünün vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Hibrit çalışma modelinin ve esnek çalışma saatlerinin yeni normalin parçası olduğu günümüzde kurumsal şirketlerden KOBİ’lere ve startup’lara kadar farklı ölçekteki şirketler ön yatırım gerektirmeyen ve ofis için gerekli temel hizmetleri A’dan Z’ye sunan esnek ofis çözümlerini tercih ediyor. Kolektif House olarak yaptığımız araştırmaya göre şirketlerin %77’si salgın sonrasında da hibrit çalışmaya devam edecek, %85’i ise esnek ofis alanlarına geçiş yapacak. Özetle; uzaktan çalışma kalıcı hale gelecek ve şirketler hibrit ofis yapısını benimseyecek.

ÖZEL HABER 

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir