‘KOBIL felsefesinin temeli kimlik ve güvenlik yönetimi sağlamaya dayanıyor’

KOBIL Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Koyun, “1986 yılında Almanya’da kurduğum KOBIL Grubu; bugün dijital kimlik, akıllı kart, tek seferlik şifre ve kriptografi alanında dünyanın öncü firmalarından olmanın yanında aynı zamanda yüksek güvenlikli veri teknolojisi denildiğinde de akıllara ilk gelen şirketlerden biri konumunda. 400 kişilik ekibimizle çalışmalarımızı yürütürken, inovasyon ruhumuzu hiç kaybetmeden çok önemli projelere imza atmaya devam ediyoruz. KOBIL felsefesinin temeli, tüm platformlarda ve iletişim kanallarında uçtan uca kimlik ve güvenlik yönetimi sağlamaya dayanıyor. Güvenlik teknolojilerinde hep daha ileri hedefleyen KOBIL; dünyanın birçok ülkesinde aralarında Commerzbank, DATEV, Alman Federal Meclisi, Migros Bankası, Societe Générale, UBS, Ziraat Bankası, ING Bank, DHL gibi birbirinden önemli kuruluşlara hizmet veriyor” dedi.

Dijital dönüşümün bir sonraki adımını inşa ediyoruz

KOBIL’de hedeflerinizi ve yatırımlarınızı aktarır mısınız?

KOBIL olarak bizler dijital dönüşümün bir sonraki adımını inşa ediyoruz. 35 yılı aşan teknoloji ve dijital güvenlik tecrübemiz ve aralıksız devam eden Ar-Ge patentli data güvenlik alanındaki çalışmalarımızla trendleri takip etmiyor; trendleri belirliyor, geleceğe yön veriyoruz. 10 yıldır, şirketlere dijital dönüşümün önemini anlatıyoruz. Bu dönüşümü sağlamak için 8 yılda 60 milyon dolarlık yatırım yaptık. KOBIL olarak tüm çalışmalarımızı bu eksende hız kesmeden sürdürürken, yatırımlarımıza da devam ediyoruz.

 

“Ekosistemini kur, gücünü kullan!”

“Ekosistemini kur, gücünü kullan!” diyoruz, çünkü kendi ekosistemini kuran şirketler, müşterilerine çok daha kompakt ve güvenli bir hayat sunacak. Tüm yatırımlarımızı da bu sistemi kurmak, güvenliğini sağlamak üzerine yapıyoruz.

35 yıllı tecrübe

KOBIL’in tercih edilmesindeki nedenler nelerdir, müşterilerinize hangi katma değerleri sunuyorsunuz?

Tüketiciler verilerinin güvenli tutulmasını istiyor, birçok ülkede uygulanmaya başlanan yasal düzenlemeler de şirketlere bu verileri güvenli bir şekilde tutma yükümlülüğü getiriyor. İşte bu noktada KOBIL öne çıkıyor. Çünkü şirketlere güvenlik konusunda patentli ve eşsiz bir altyapı sunuyoruz. “Sen güvenlik kısmını unut, sana sunduğum araçlarla kendi ekosistemini rahatça kur, elindeki verilerle sahip olduğun gerçek potansiyelini kullan, daha da geliştir” diyoruz. Bunu diyebilmemizin en büyük sebebi 35 yıllık teknoloji tecrübemiz.

KOBIL Shift, KOBIL Identity, KOBIL Connect, KOBIL Pay

KOBİ’lerle nasıl çalışıyorsunuz, KOBİ’lere sağladığınız avantajlar nelerdir?

KOBİ’ler değişen piyasa koşullarına hızlı uyum yetenekleri ve bölgesel kalkınmadaki rolleri nedeniyle platform iş modeli için oldukça önemli aktörlerdir. KOBİ’ler ekonomide taşıdıkları öneme karşılık yarattıkları katma değerin artması için dijital dönüşümün doğal bir parçası olmalıdırlar. Bu noktada Super App, işletmelerin kolay entegrasyonlar ile dijital ortamda yer alabilmesini sağlıyor. Platform iş modeli sayesinde tüm paydaşlar daha fazla kullanıcıya ulaşabilirken, satışlarını da daha yukarılara çekebiliyor.

Sunduğumuz KOBIL hizmetlerimizi 4 ana başlıkta kısa şu şekilde özetleyebiliriz.

KOBIL Shift:

Şirketlere platform iş modelleri ile geleceğe hazır ve sürdürülebilir büyüme sağlayan, yüksek güvenlikli ve hepsi-bir-arada platform teknolojileri paketi.

  • Hepsi-bir-arada, modüler, Düşük Kod platform teknolojileri paketi.
  • Cloud/On premise: İstediğiniz yerde dağıtımı hazır.
  • Benzersiz çok katmanlı ve patentli güvenlik teknolojisi.
  • Hızlı, verimli ve geleceğe bugünden hazır.

KOBIL Identity:

Patentli KOBIL Secure TM yüksek güvenlikli dijital kimlik çözümlerimiz.

  • Kimlik doğrulama
  • Tüm Platformlarda Güvenli ve Tek Kimlik
  • Güvenli Kişisel Bilgiler
  • Uzaktan Hesap Açma
  • Veri koruması

KOBIL Connect:

  • Basit, etkili, hızlı, düşük kodlu ve güvenli KOBIL Secure TM teknolojileri ile korunan bağlayıcı etkileşimler için iletişim araçları çözümümüz. Kullanıcı özelinde veya kullanıcı gruplarına anons yapma, belge paylaşımı ve dijital imza ile belge onaylama gibi özellikleri içinde barındırır.

KOBIL Pay: Bir ödeme işlemcisi olarak içinde tek tıkla ödeme, 3D güvenlik, cüzdan ve daha birçok servis barındıran, güçlü ve KOBIL Secure TM ödeme ve cüzdan altyapımız.

İBB ile İstanbul Senin uygulamasını hayata geçirdik

Yeni modern belediyecilikte belediyelerin dijital dönüşüm ihtiyaçlarının yanı sıra o şehirde yaşayan ekonomiyi canlandırmak, belirli sosyal sorumlulukları yerine getirmek gibi görevleri de bulunuyor. Biz de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Senin adlı uygulamayı hayata geçirdik. İstanbul Senin süper uygulaması, Türkiye’nin diğer kentlerinin yanı sıra başta Avrupa olmak üzere tüm dünyadaki mega kentler için bir örnek olacak. Hizmetin tabana yayılması, demokratik katılımın artması hem vatandaşlar hem de kurumlar için zaman ve maliyet avantajı sağlayan bu tür çözümlerin yakın zamanda başka ülke ve kentlerde de kullanılacağını düşünüyoruz.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir