Kaşıbeyaz yatırım dedi, 3 yeni şubeye 33 milyon TL ayırdı

Yarım asrı geride bırakan kebabın marka ismi Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, Kaşıbeyaz Florya Nostalji, Kaşıbeyaz Bahçeşehir Gölet ve Kaşıbeyaz Büyükçekmece Kıyı İstanbul projeleri için 33 milyon TL yatırımda bulundu. Şube sayısını böylece 9’a çıkaracak Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, 5 yıl içerisinde ise Kaşıbeyaz Satır Arası ve Kaşıbeyaz Baklava olarak 40 franchise şube açacak.

Kebap deyince akla gelen ilk markalardan biri olan Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, Kaşıbeyaz Florya, Kaşıbeyaz Akvaryum, Watergarden Kaşıbeyaz Ataşehir, Yeniköy Kaşıbeyaz Bosphorus, Kaşıbeyaz Vadistanbul ve AOÇ Kaşıbeyaz Ankara olmak üzere 7 şubesini Kaşıbeyaz Bahçeşehir Gölet ve Kaşıbeyaz Büyükçekmece Kıyı İstanbul ile 9’a çıkarmaya hazırlanıyor.

İki şube için 25 milyon TL yatırım

Kaşıbeyaz Bahçeşehir Gölet haziranın son haftası, Kaşıbeyaz Büyükçekmece Kıyı İstanbul ise ağustos ayında kapılarını açmaya hazırlanırken iki şube için 25 milyon TL, Kaşıbeyaz Florya’nın Kaşıbeyaz Florya Nostalji olarak değişimi için de 8 milyon TL yatırımda bulunuldu. Böylece toplamda 33 milyon TL yatırım yapıldı. 3 şubeyle birlikte Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, 750 kişilik istihdamını 900 kişiye çıkaracak Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, 2019 yılını ise 85 milyon TL ciroyla kapattı.

Kaşıbeyaz Satır Arası ve Kaşıbeyaz Baklava

Normalleşmenin etkileri ve yeni yatırımlarla birlikte ilk etapta 150 milyon TL ciro hedeflerinin olduğunu belirten Kaşıbeyaz Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Kaşıbeyaz, “Pandemiden önce iki yeni markamızı hayata geçirdik: Kaşıbeyaz Satır Arası ve Kaşıbeyaz Baklava. Kaşıbeyaz Satır Arası ile geleneksel Antep lezzetlerini daha gel-al tarzında misafirlerimize sunuyoruz. Burada özellikle çalışan kesimi hedefledik. Her iki markamız için de franchise olarak büyüme kararı almıştık. Pandemiye rağmen franchise sayımızı arttırdık. Şu anda 10 adet franchise şubemiz bulunuyor.

5 yıl içerisinde 20 tane Kaşıbeyaz Satır Arası, 20 tane Kaşıbeyaz Baklava açacağız

5 yıl içerisinde 20 tane Kaşıbeyaz Satır Arası, 20 tane Kaşıbeyaz Baklava olmak üzere 40 tane franchise açacağız. Her iki marka için de AVM’ler ana noktamız.

Antalya, Bursa, Antalya ve yurtdışından talepler var

Kaşıbeyaz olarak yatırımlar anlamında adeta kılı kırk yararak hareket ediyoruz. Her yerde olmak gibi bir hedefimiz yok. Lokasyon olarak İstanbul’da önemli yerlerde olmayı amaçlıyoruz. Çünkü eskiden insanlar Kadıköy’den kalkıp Florya’ya yemek yemeye gelirdi. Ama şimdilerde bu durum trafikten ötürü mümkün değil.

Kurt puslu havayı sever

Kaşıbeyaz olarak yatırımlarımızı hep kriz dönemlerinde yaptık. Kurt puslu havayı sever dedik. Tabii bu işin şakası ama Kaşıbeyaz olarak bizler ülkemize, ülkemiz ekonomisine güveniyoruz. Kaşıbeyaz Lezzet Grubu olarak yatırımlardan ödün vermeyeceğiz.

Kalite, kırmızı çizgimizdir

Kalite, bizim en hassas olduğumuz konudur. Kaşıbeyaz bizim soyadımız olduğu için kendi kontrolümüz dışındaki yapılanmalara yani zincirleşme gibi bir franchising sistemine sıcak bakmıyoruz. Bizlere franchising anlamında çok önemli teklifler geliyor. Biz de gelen teklifleri elbette değerlendirmeye alıyoruz ama buradaki en büyük çizgimiz kalite politikamızın korunmasıdır” dedi.

Ciromuzun yüzde 30’unu yabancı turist oluşturuyor

 Cirolarının yüzde 30’unun yabancı turistlerden geldiğini ifade eden Kaşıbeyaz, yurt dışı uçuşlarının başlaması ve turistlerin gelmesiyle birlikte sektörünün hareketleneceğini sözlerine ekledi.

Güneydoğu mutfağının lezzet ustası Kaşıbeyaz Lezzet Grubu

İlk et restoranını 1974 yılında Aksaray’da açan, 1987’den bu yana Florya’da hizmet vermeyi sürdüren Güneydoğu mutfağının lezzet ustası Kaşıbeyaz Lezzet Grubu’nun bünyesinde Kaşıbeyaz Florya Nostalji, Kaşıbeyaz Akvaryum, Watergarden Kaşıbeyaz Ataşehir, Yeniköy Kaşıbeyaz Bosphorus, Kaşıbeyaz Vadistanbul, AOÇ Kaşıbeyaz Ankara bulunmaktadır. Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, kebap çeşitlerinden kahvaltıya, et çeşitlerinden tatlı çeşitlerine kadar damaklarda unutulmaz tatlar bırakacak en seçkin lezzetleri, 40 yılı aşkın süredir sunmaya devam ediyor.

 

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

 

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir