Kärcher, e-ticaretle daha da büyüyecek

Kärcher Türkiye E-Ticaret Satış Müdürü Gülsüm Yıldırım,1935 yılında Almanya’da Alfred Kärcher tarafından kurulan Kärcher, temizlik teknolojileri alanında lider ve öncü bir şirkettir. Bu tanım kapsamında temizlik makine, ekipman ve aksesuarlarının yanı sıra temizlik kimyasalları ve deterjanları üreten bir sanayi devi. Kullanıcılarına 67 ülkede, 110 şirketi, 13 bini aşkın çalışanı ile hizmet veren Kärcher, bugün tüm dünyada hem profesyonel kullanıcılara hem de ev kullanıcılarına yenilikçi temizlik çözümleri sunuyoruz. Kärcher Türkiye olarak 20 yıldır ülkemizde faaliyet gösteriyoruz;  20 yıldır büyük bir motivasyonla ürünlerimizle tüketicilerimizi buluşturuyoruz” dedi.

FC 7 Kablosuz Zemin Temizleme Makinesi ile sektöre yön veren bir adım attık

Kärcher olarak 2021 yılını nasıl geçiriyorsunuz, değerlendirir misiniz?

 

Kärcher olarak, 2020’de yakaladığımız büyüme ivmesini, 2021 yılında da koruyarak devam ettirdiğimiz oldukça başarılı bir yıl oldu. Pandemi ile birlikte, buharlı temizlik başta olmak üzere, sırasıyla basınçlı yıkama, zemin temizleme ve elektrikli süpürgelerde yüksek talep artışı oldu. Bununla birlikte bu sene yeni lansmanını yaptığımız  FC 7 Kablosuz Zemin Temizleme Makinesi ile sektöre yön veren bir adım atarak, zemin temizlemede yeni bir perspektif oluşturduk ve geçen seneye kıyasla x2 büyüme gerçekleştirdik.

E-Ticaret Önemli

E-ticaret anlamında Karcher olarak nasıl ve ne türlü çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz?

Türkiye’de pandemi döneminde, 1 milyon yeni kullanıcının e-ticaret deneyimi yaşadığını biliyoruz. Her şeyden önce e-ticaretin; lojistikten müşteri hizmetlerine, websitesi performansından ödeme sistemlerine birçok farklı uzmanlık gerektiren bir iş modeli olduğunun farkındayız ve şirket içerisinde bu kültürü oluşturmak üzere çalışıyoruz. 2018’den beri kendi websitemizden doğrudan satış yapıyoruz. Buradaki global yatırımın ne kadar doğru bir yatırım olduğunu yine pandemi ile birlikte yeniden anladık. E-ticaret kanalında tek satış noktamız olan websitemizden yaptığımız satışlar 2020’deki hızlı büyüme ivmesini takip ederek, geçen yıla göre %14 büyüdü. Bu sene satış odaklı perspektifle hazırladığımız kampanyalar, satış sonrası süreçlerimiz, lojistik tarafındaki geliştirmeler ve müşteriye maksimum desteği sağlamak amacıyla müşteri hizmetleri tarafında yaptığımız yatırımlarla bu kanaldaki odağımızı artırdık. Burada örnek vermek gerekirse, dönemsel yaptığımız sepet kampanyaları, tamamlayıcı ürün kampanyaları, 30 gün koşulsuz adresten iade, satın alma öncesi ve sonrasındaki Canlı Destek uygulaması müşteri hizmetleri desteğimiz gibi uygulamalardan bahsedebiliriz.

Amacımız Mükemmel Kärcher Deneyimi Yaratmak

Amacımız Mükemmel Kärcher Deneyimi yaratmak; online satış kanalımızı, kusursuz müşteri deneyimi yaratabilmek adına markamız için önemli bir platform olarak konumlandırıyoruz. Müşterilerimiz hangi kanal üzerinden bizimle temasa geçerse geçsin, standart Kärcher hizmetini kendileriyle buluşturmayı hedefliyoruz.

Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda pazar lideri olmayı amaçlıyoruz

Hedef ve yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Kärcher dünya çapında faaliyet gösteren bir firma. Pazar payı, yenilikçilik, kalite ve görüntü açısından lider pozisyonda olmak istiyor ve faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda pazar lideri olmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz Kärcher online kanaldaki yaygınlığımızı artırıp, internetten alışveriş yapan kullanıcıların tüm büyük e-ticaret platformlarından Kärcher ürünlerine, Kärcher Türkiye’nin sağladığı avantajlarla ve deneyimle ulaşmasını sağlamak. Pazardaki tüm büyük e-ticaret platformlarında Kärcher Türkiye olarak yer alırken, kendi websitemize de yatırımlarımız hem globalde, hem de lokalde devam ediyor olacak. Websitemiz, Kärcher deneyimini müşterilerimize en iyi şekilde yaşatmak için, tüm detaylarıyla, ürün bilgisinden satış sonrasına kadar titizlikle üzerinde çalıştığımız ana odak noktamız olacaktır.

Üstün performans, yenilikçilik ve kalite

Tercih edilmenizdeki nedenler nelerdir, müşterilerinize hangi katma değerleri sağlıyorsunuz, rakiplerinizden ayrıldığınız noktalar nelerdir?

Dünyanın her yerinde Kärcher markası; üstün performans, yenilikçilik ve kalite ile eş anlamlı. Ürünlerimizin çoğu yüksek Alman kalitesi standartlarında üretilmiş, uzun ve çok yönlü kalite kontrol süreçlerinden geçerek tüketicilerimize ulaşmakta. Çok net bir prensibimiz var; yüksek kaliteden kesinlikle ödün vermiyoruz. Kärcher Türkiye e-ticaret kanalı olarak tercih edilmemizdeki en öncelikli sebep tabii ki müşterilerimizin evinin konforunda, güvenle ve kolaylıkla ürünlerimize Türkiye’nin her yerinden ulaşabiliyor olmaları. Bununla birlikte geniş ürün yelpazesi, bulunabilirlik ve websitesine özel kampanyalarla katma değer sağlıyoruz. Geniş ürün yelpazemiz, websitemize özel canlı destek uygulamamız, 30 gün koşulsuz iade ve evden iade hizmetlerimizle rakiplerimizden ayrılıyoruz.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir