İSDÖK Başkanı İyiokur: Tüm kararları yönetim kurulumuzla alıyoruz

İstanbul Dökümcüleri, 25 bin ton hurdayı mamule çeviren, istihdam sağlayan, ağır sanayinin her türlü bedellerini ödeyen emektarları… İstanbul dökümcülerinin ülke ekonomisine katma değer sağladığının altını özenle çizen İSDÖK’ün çalışkan başkanı Aziz İyiokur, “Yönetim Kurulumuz ile büyük bir uyum içinde çalışıyoruz. Yönetim kurulumuzla yaptığımız toplantılarımızda içimizdeki enerjiyi sinerjiye dönüştürüyoruz” dedi. Toplantılarda geleceğe dair umutlu adımlar attıklarını, işlerinin zorluklarını konuştuklarını ve koşulları değerlendirdiklerini söyleyen İSDÖK Yönetim Kurulu Başkanı İyiokur, dökümcü esnafının ülke ekonomisine katkılarını anlatmak için tüm kapıları aşındırdığını ifade ederek mesleklerini geleceğe taşımak için yaptıkları çalışmaları üyelerine anlattıklarını da vurguladı.

Kısa adı İSDÖK olan İstanbul Dökümcüler Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi, ülkemiz ekonomisine katma değer sunmaya devam ediyor. Geçmişte olduğu gibi bugün de ülke ekonomisine katma değer sunmanın kendileri için büyük bir onur olduğunun altını özenle çizen İSDÖK’ün çalışkan başkanı Aziz İyiokur, “İSDÖK olarak ülkemizi çok seviyoruz. Türkiye’mizin 2023 ekonomik hedefleri 500 milyar dolar. Bu rakama ulaşabilmemizin tek koşulu çok çalışmaktır. İSDÖK olarak bu hedefe ulaşmak için elimizden ne geliyorsa sonuna kadar yapmaya hazırız” dedi.

‘MEVZUBAHİS VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR!’

Türkiye’de ekonominin sağlam temeller üzerine oturduğunu ifade eden İSDÖK Yönetim Kuruu Başkanı Aziz İyiokur şu bilgileri verdi: “Bizler birçok kooperatiften farklı bir yapıdayız. 30 senelik veya bu süreyi aşan dostluklarımız var. Birbirimizle işler yapıyoruz. Seçimlerimiz son derece neşeli ve pozitif bir ortamda geçiyor. Çünkü bizler aynı zamanda dost, arkadaşız. Seçim dönemlerinde gündemimizde bulunan maddelerin birçoğu yönetim kurulumuzun yetkisi olmasına karşın yine de demokratik davranıp üyelerimizin gündemine getirebilmek ve bu soruları üyelerimize yöneltebilmek için kitapçıklar hazırlıyor ve her türlü konuyu şeffaf bir yönetişim anlayılı ile değerli üyelerimize sunuyoruz. Üyelerimizin gündeme aldığı konularda yine üyelerimizin istekleri doğrultusunda kararlar alıyoruz. Çünkü bizler BEN yrine BİZ anlayışını öne çıkaran, ‘örnek bir yönetişim’ sergileyen ender bir sanayi sitesiyiz. Daha iyiye gidebilmemiz için üyelerimizin fikirlerine ihtiyacımız var.”

İOSB YÖNETİMİ İLE ÇOK UYUMLU ÇALIŞIYORUZ

Sanayi sitelerinin ülkemiz için son derece önemli olduğunu ifade eden İSDÖK Başkanı İyiokur, sanayi sitelerinde sıkıntıların bitmediğini ama iyi bir çalışmayla bu sıkıntıların minimalize edildiğini belirtti. Mayıs 2016 yılında göreve gelen Aziz İyiokur ilk olarak karşılarına çıkan problemin çalışan firmaların lisans sorunu olduğunu belirtti. Verilen 3 aylık sürede firmaların eksiklerini tamamlamasıyla işletmelerin lisanslarını aldığını söyledi. Kanalizasyon çalışmalarının da bitirildiğini ve bu maliyeti İOSB’nin üstlendiğini ifade ederek İOSB yönetimine teşekkür etti. İOSB ile çok uyumlu çalıştıklarının altını çizen İyiokur, “Bizler bir takımız. Bu takımda herkes üstüne düşen görevi yerine layıkıyla getiriyor. İOSB de bizim takımımızın en büyük parçalarından… Biz, İOSB ile son derece pozitif, keyifli çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

SİTE İÇİNDE ÇÖPLERİN VE ENDÜSTRİYEL ATIKLARIN ORTADAN KALDIRILMASI

Örnek bir site olmak için vargüçleriyle çalıştıklarını ifade eden İSDÖK Başkanı İyiokur, site içinde çöplerin ve endüstriyel atıkların ortadan kaldırılması için yönetimin ciddi paralar harcadığını ve bunun da bütçeyi çok zorlayacağını gördüklerini belirtti. İyiokur, şöyle konuştu: “Yönetim kurulumuz tarafından devamlı ikaz edilse dahi site yollarımız sürekli kapatılıyor. Bu durumun düzeltilmesi ile ilgili önerisi olan arkadaşlarımızı kurulumuz dikkate alacaktır dedik ve de dikkat aldık. Herkesin fikrine önem veren, demokratik bir yönetimle sitemizi idare eden bir yapıda olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Yönetimimiz bu konuda alınacak tedbirlerin üstüne gidecek ve tedbir alacaktır demiştik ve bu sözümüzü de yerine getirdik. Sitemiz içerisindeki tüm sorunları yönetim kurulumuz ve üyelerimizle  beraber en profesyonel şekilde çözüme kavuşturuyoruz.”

BAKANLIKLARIMIZLA OLUMLU GÖRÜŞMELER YAPTIK

İSDÖK’ün tüm sorunlarını en tepe noktadaki en tepe yöneticilerle çözüme kavuşturmayı amaçladığını söyleyen İSDÖK Yönetim Kuruku Başkanı İyiokur, “2016 yılı çalışma programında bulunan İSDÖK için yer araştırılması için gerekli çaba gösterilerek Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Müşteşarı ve Genel Müdürleri ile görüşmeler yaptık. İstanbul valimiz de projemizle ilgili olumlu dileklerini şahsıma ifade etti. Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanımız Sayın Faruk Özlü’de İOSB ziyaretinde projemize sıcak bakmıştır. Bu olumlu görüşmeler sonucunda yönetim kurulumuz arazi arayışını sürdürdü ve bir arazide karar kıldı. Üyelerimize bildirilen bu karar doğrultusunda yeni bir kooperatifimiz kuruldu” dedi.

SANAYİ BAKANIMIZA SORUNLARIMIZI BİREBİR AKTARDIM

Sanayinin Türkiye ekonomisinde belirleyici bir rolü olduğunu ifade eden İSDÖK Yönetim Kurulu Başkanı İyiokur, “Şimdi biz ülkemizin 2023 ekonomik hedeflerini konuluyoruz. Nedir bu hedefler? Bu hedeflere nasıl ulaşılacak? Bu hedefleri neden, niçin, nasıl konuluyoruz ve konuşmalıyız? Bu ve benzeri soruları topladığınızda cevap sürekli sanayi ve üretime dayanmaktadır. Üretim olmadan hele hele sanayi olmadan 2023 ekonomik hedeflerimie ulaşabilir miyiz? Biz İSDÖK olarak bu bilinç ile hareket ediyor, çalışmalarımızı bu minval üzerine geliştiriyoruz. Bunu gerçekleştirebilmemiz için de sorunlarımızın halledilmesi gerekiyor. Sorunlarımızın halledilmesinin yolu da çözüm mercii olan bakanlıklarımız ve müsteşarlıklarımızdan geçiyor. İSDÖK olarak tüm sorunklarımızı gerek sayın bakanımıza gerekse de sayın müsteşarlarımıza birebir aktardım” dedi.

GENEL KURULUMUZDA ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE TÜM SORULARI YANITLIYORUZ

İSDÖK’ün son derece şeffaf bir şekilde yönetildiğini ve demokratik bir yönetişim sistemi ile sorunları giderdiklerini aktaran İyiokur, olağan genel kurul toplantılarda üyelerden gelen her türlü soruların yanıtlandığını ifade etti. ‘En iyi yönetimin şefaf olan yönetim’ olduğunu vurgulayan İSDÖK Başkanı İyiokur, “2016 genel kurulumuzda üyelerimizden çeşitli sorular bizlere gelmişti. Biz de bu soruları yanıtlaadık ve kafalarda herhangi bir soru işareti kalmadı” dedi.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

İSDÖK Yönetimi olarak yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu ifade eden Başkan İyiokur, İSDÖK olarak biz bir aileyiz. Bu ailede zaman zaman farklı fikirler olabilir, bu da çok normaldir. Bizler farklılıkları zenginliklerimiz olarak görüyor ve bu şekilde çalışıyoruz.

ÖZEL HABER-AHMET DOĞAN

KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir