İş Leasing en yüksek pazar payına ulaşan leasing şirketi oldu

Yaygın hizmet ağı ve kaynak sağladığı yatırımlarla ekonomiye katkıda bulunmaya devam eden İş Leasing, izlediği müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ve uyguladığı sürdürülebilir büyüme stratejisi ile 2020 yılını 545 milyon USD yeni işlem hacmi ile tamamladı. Hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören halka açık en büyük leasing şirketi olan İş Leasing’in konsolide aktif büyüklüğü 12.8 milyar TL’ye ulaşırken, leasing portföyü 2019 yıl sonuna göre %40 oranında artarak 7.2 milyar TL oldu. Takipteki kredilerinin leasing portföyüne oranı sektör ortalamasının önemli ölçüde altında olan İş Leasing aktif kalitesini koruyarak 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da kira alacakları pazar payını geliştirmeye devam etti.

Karakılıç: Sektördeki payımızı önemli oranda artırdık, en yüksek pazar payına ulaşan leasing şirketi olduk

Konu hakkında açıklama yapan İş Leasing Genel Müdürü Mehmet Karakılıç, “Müşteri odaklı yaklaşımımızı derinleştirerek, portföyümüze yeni müşteriler katarak ve dijital yatırımlarımıza ağırlık vererek müşterilerimizin teveccühüne layık olmaya çalışıyoruz. 2020 yıl sonu sonuçlarına göre leasing alacakları ve müşteri adedi açısından sektördeki payımızı önemli oranda artırdık. 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da yeni işlemlerde en yüksek pazar payına ulaşan leasing şirketi olduk. Bu gelişimi sağlarken aktif kalitemizi ön planda tutmaya özen gösterdik.

KOBİ’lerin yanındayız

Koronavirüs salgınının yoğun olarak hissedilmeye başlandığı mart ortasından bu yana çalışanlarımızın önemli bir bölümü işyerine gelmeksizin uzaktan erişimle görev yapmakta olup, bu süreçte gelişmeye devam eden dijital alt yapımız sayesinde hizmetlerimiz aksamadan sürdürüldü. Koronavirüs salgını nedeniyle biz de grubumuz gibi hem müşterilere hem de çalışanlara yönelik çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Her zaman olduğu üzere salgın döneminde de işleri kesintiye uğrayan müşterilerimizin yanında olmaya devam ettik. Bu bağlamda; leasing taksit ödemelerinin ertelenmesini talep eden müşterilerimize imkanlarımız dahilinde gereken her türlü kolaylığı sağladık. Önümüzdeki dönemde de yurtiçi ve yurtdışından sağlayacağımız kaynakları başta ihracatçı firmalar ve KOBİ’lerimiz olmak üzere, muhtelif sektörlerdeki firmaların yatırımlarının finansmanı için hazır bulunduracağız.” dedi.

ÖZEL HABER

KOBİLIFE

 

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir