Hamit Demir: Demir Grup müşterilerine kazandırmaya devam ediyor

Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir ile firmada yaşanan gelişmeleri masaya yatırdık.

Sadece Türkiye değil, yurtdışında da yaptığımız binlerce projeye imza attık

 Demir Grup’u tanıyabilir miyiz?

Demir İnşaat olarak 1984 yılında, büyüme hedefleriyle başladığımız bu yolda kendimizi her geçen gün geliştirerek, inşaatın yanına sürdürülebilir sektörleri ekleyerek Demir Grup olarak günümüz zamanına eriştik. A+ kalite anlayışımız, köklü geçmişimizden gelen güven, güçlü finansal yapımızın yanında projelerimizde her zaman yeniliğin ön planda olması ve sürdürülebilirlik ilkesini barındırması bizleri hep daha ileriye taşıdı ve sadece Türkiye değil, yurtdışında da yaptığımız binlerce projeye imza attık.

En büyük hedefimiz marka değerimizi en üst noktalarda tutmak

İnşaat sektöründe Demir Grup olarak hedefleriniz nelerdir? Pazardaki payınızı nasıl artırmayı planlıyorsunuz?

Biz her zaman kendimizi nasıl geliştiririz sorusunu cevaplayarak bu yıllara geldik. Her zaman en büyük hedefimiz marka değerimizi en üst noktalarda tutmaktır. Bunu da geleceğin değişen beklentilerine ve ihtiyaçlarına hitap ederek kalite odaklı görüşümüzden de ödün vermeyerek hep olduğu gibi devam edeceğiz.

Dövizdeki dalgalanmalar inşaat sektörünü iki şekilde daraltıyor…!

Dövizdeki dalgalanmalar inşaat sektörünü nasıl etkiliyor?

Dövizdeki dalgalanmalar inşaat sektörünü iki şekilde daraltmakta. Birincisi, dövizin artmasıyla birlikte, büyük çoğunluğu dolar üzerinden olan inşaat maliyetleri de ciddi bir artış gösterdi ve göstermeye devam ediyor. İkinci etki ise, kurun dalgalı olması sadece bizler için değil alıcının kafasında da farklı sorular oluşturuyor. Şöyle ki; bu artışla birlikte vatandaş parasını dolarda tutmak istiyor ve yatırım yapmak istemiyor.

Bizi tercih eden müşterilerimiz her zaman kazanır

Rakiplerinizden hangi özellikleriniz ile ayrılıyorsunuz? Tercih edilmenizdeki nedenler nelerdir?

Rakiplerimizden bizi ayıran en önemli özellik; projelerimizi yatırımcılarımıza kar amaçlı sunarak zamanında teslim etmektir. Bizi tercih eden herkesin en belirgin ortak düşüncesi, fazlaca çözüm odaklı oluşumuz ve kişilerin yatırımlarının her zaman karşılık bulmasıdır.

Satışı devam eden 3 projemiz bulunuyor

Projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

 

Şu an satışı devam eden 3 projemiz bulunmakta: Beylikdüzü Demir Country konut ve ticari projesi, 1160 konut 112 ticari birimden oluşmaktadır. Neredeyse satışları tamamladık diyebiliriz. Satışı devam eden ikinci projemiz ise, Büyükçekmece Demir Life (luxury concept) 821 daire 52 ticari birimden oluşmakta ve çok farklı yaşam zevklerini içinde barındıran bir projedir. Son olarak satışı devam eden projemiz, Demir Ekosan Ekolojik Sanayi Sitesi’dir. Tamamen adından da anlaşıldığı gibi ekolojik olmakla birlikte, yatırımcılarımızın çıkarları doğrultusunda inşa edilmektedir. Türkiye dışında da gündemimizde yer alan farklı sektörlerde, Özbekistan’da başlatmış olduğumuz “Akıllı Tarım” projemize ek olarak Enerji yatırımlarımızla yine yurt dışı ve yurt içinde de projelerimiz bulunmaktadır.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir