GNC Makina, çalışmalarıyla sektörün kalite çıtasını yükseltiyor

GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin,2 milyon dolarlık yedek parça ve 10 milyon dolarlık makine stok gücümüzle 2020 yılını pandemiye rağmen %80’in üzerinde büyüme ile kapattık.

Türkiye’de %15’lik pazar payına sahibiz. Her yıl ortalama %80’in üzerinde büyüme gerçekleştiriyoruz. Bu büyüme, yaptığımız yatırımlar ve yeni anlaşmalarımızla 2021 yılında da devam etti. GNC Makina olarak yaptığımız yatırımlarla yılı henüz tamamlamamış olmamıza rağmen, iki katına yakın büyüdüğümüzü söyleyebiliriz. Yeni gelen siparişlerle bu büyümenin yılsonuna kadar daha da artacağını öngörüyoruz. Pandemi döneminde günlük iş yoğunluğunun azalması bizim için bir fırsata dönüştü. Zamanımızı projelere odaklanarak değerlendirmeye başladık. Yaptığımız planlama ve strateji çalışmalarının etkilerini sene içerisinde fazlasıyla gördük” dedi.

60 dakikada İlk Temas

GNC Makina’yı müşterilerin tercih etme nedeni nedir, rakiplerinizden hangi yönleriniz ile ayrılıyorsunuz?

 

Müşterilerimiz bizim en önemli iş ortaklarımız. Genç ve dinamik bir ekibimiz var. Verdiğimiz hizmetle sektörün ihtiyaçlarını, yaygın servis ağımızın sağladığı saha avantajı ile hızlı ve güvenilir şekilde cevaplıyoruz. Verdiğimiz sözleri tutuyoruz. Yaptığımız araştırmalardan da biliyoruz ki bizi % 100 güvenilir buluyorlar. Ayrıca, bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özelliklerimizden biri 60 dakikada İlk Temas. Müşterilerimiz herhangi konuda bir teknik destek ihtiyacı hissetmeleri durumunda bu taleplerini doğrudan, e-posta aracılığı ile, web adresinde yer alan formu kullanarak ya da telefon yoluyla iletebiliyorlar. 60 dakika içerisinde GNC Makina bünyesinde bir yetkili tarafından kendilerine ulaşılan müşteriler, talebinin alınıp, iş sürecinin başladığını ve bir sonraki adımın ne olacağını öğrenmenin güvenini yaşıyorlar. Yeniliğe olan inancımızla, yaklaşık iki yıldır ‘’Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü’’ kullanıyoruz. Satış sonrası hizmette bu ileri teknoloji uygulaması ile müşterilerimize maksimum fayda sağlamaya çalışıyoruz. Türkiye’de bu teknolojiyi kullanan ilk firmayız. Bu hizmetimizi sadece Satış Sonrası alanı ile sınırlandırmayıp işbirliği içinde olduğumuz büyük firmalarla da devam ettirmeyi planlıyoruz.

Birçok workshop ve eğitimler düzenleyeceğiz

GNC Makina olarak hedef ve yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Hedefimiz, üreticiye değer katacak şekilde optimizasyon sağlamak ve müşterilerin en önemli iş ortağı olmak. Özellikle üreticilerin verimliliklerinin artırılmasına yönelik danışmanlık hizmetlerini ve iş üstü eğitim faaliyetlerimizi çeşitlendiriyoruz. 2021 yılının stratejik odağında çalışanların gelişimi ve yetkinliklerinin artırılmasına yönelik planlarımızı hayata geçirdik. Bu çalışmalarımız 2022 yılında da devam edecek. Türkiye çapında bölgesel etkinliklerle hizmet çeşitliliğini artırmak ve dijital dönüşüme hız kazandırmak bu yıl yine öne çıkan aksiyonlarımız arasında. 2020 yılı içinde yaptığımız yatırımlarla inşaatı biten yeni ofisimize 2021 ekim ayında taşındık. Bu yatırımımız sayesinde üreticiler ve tedarikçiler için özel eğitim ve uygulama alanları yarattık. Önümüzdeki dönem bu alanlarda birçok workshop ve eğitimler düzenlemeyi planlıyoruz.

Hem teorik hem de uygulamalı eğitimler vermeyi düşünüyoruz

Sektöre yönelik eğitim çalışmalarınız da oluyor, değerlendirir misiniz?

Sektörün en büyük sıkıntılarından biri yetkin eleman yetersizliği. Bu konu sektörümüz için çok önemli. Çünkü en önemli ihtiyacımız nitelikli iş gücü. Bu soruna çözüm olmak adına haziran ayında bir çalıştay yaptık. Aldığımız kararlarla bu alanda Meslek Liseleri’ni de kapsayan çok yönlü çalışmalarımıza start verdik. Hazırladığımız aksiyon planını ve verilecek eğitimleri 2022 yılında hayata geçireceğiz. Yine bu çalışmalarımıza ek olarak yeni tesisimizle üreticilere ürünlerimizi gösterip faydalarını anlatabileceğimiz showroom alanlarında hem teorik hem de uygulamalı eğitimler vermeyi düşünüyoruz. Bu alanlarda hazırda bulunan makinaların ürün geliştirme ve proje odaklı çalışma yapabilmeleri için lise, üniversite gibi eğitim kurumlarının uygulamalarını yapabilecekleri bir inovasyon merkezi olarak konumlandırmayı hedefliyoruz. Üretim verimliliğini artırmak ve özel projelerde deneme üretimleri ve ar-ge çalışmalarının yapılacağı bir merkez olarak hem üreticilerin hem de eğitim kurumlarının hizmetine sunacağız. Vereceğimiz eğitimlerle de sektörde eksikliği hissedilen uzman operatör yetiştirilmesine katkıda bulunacağız.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir