Geçmişten günümüze insanlık için değişmeyen tek şey barınma ve gıda ihtiyacıdır

Gayrimenkul piyasası daha hızlı değişiyor 

Gayrimenkul uzun dönem bir yatırım aracıdır. Hatta son iki senedir kısa dönemde de diğer yatırım araçları, döviz, mevduat faizi ve emtialar ile kazanç tarafında yarışır duruma geldiğini gözlemlenmiştir. Değişen dünya piyasaları ve teknolojik koşullar ile gayrimenkul piyasası da hızla değişmeye ve evrilmeye başlamıştır.

Deneyimli Gayrimenkul Danışmanı Hale Öner uzun seneler bankacılık sektöründe çeşitli kademelerde hizmet vermiş bir danışman olarak sektörle ilgili şunları söyledi. ‘ Hepimizin takip ettiği bu süreçlerde ülkemiz tarafında yüksek enflasyon, artan maliyetler, fiyatlar, faizler emlak piyasalarına, konut kredisi tarafında Bankalara ve devamında alım – satım – kiralama yapmak isteyen müşterilerimize hızlı bir şekilde yansımış oldu.‘

Gayrimenkul sektörü yeni gelen düzenlemeler ile daha güvenilir hale geldi

Son dönemlerde sektörde yaşanan gerek ilan portallarında, gerek satış pazarlama tarafında yaşanan sistemi manipüle eden durumların ortadan kaldırılması amacıyla birlikte Gayrimenkul piyasasına değer katacak düzenlemeler yapıldı. Yapılmaya da devam ediliyor.

Bu düzenlemeler Ticaret Bakanlığı tarafından sıkı bir şekilde takip ediliyor. Öncelikle yanlış fiyat politikasının önüne geçmek, alıcı ve satıcıların fiyatlar tarafında güvenilir bir şekilde ilerlemesi için ilan portalları denetimlerine geçildi. Devamında gayrimenkul ’ün satış ve kiralamasına yönelik ilan portallarında sadece mülk sahipleri veya 1 ve 2. Derece yakınları ya da mülk sahiplerinin yetki belgesi vererek Gayrimenkul Danışmanı – Emlakçı aracılığı ile ilan portallarında ilgili mülkler yer alabilecek. Emlak piyasaları için ilgili düzenlemeler sayesinde hepimiz güvenli bir sistem içerisinde müşterilerimize hizmet verebileceğimiz gibi müşterilerimiz de güvenle gayrimenkul alım-satım işlemi yapabileceklerdir.

Proje Satış Direktörü Hale Öner; ‘Değişen koşullar ile birlikte güvenilir ve şeffaf hizmet alabileceğiniz, yatırım ve yaşam alanlarınızı yenilemeyi ertelemeyin. Unutmayın hayatınız değerlidir, hayatın içinde bizler daha değerliyiz.’ diyerek günümüz koşullarında en güvenilir şekilde gayrimenkul alımsatım işleri için danışanlarına yardımcı olmaya devam ediyor.

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir