İnovasyon ve dijitalleşme bir seçenek değil, zorunluluk

Günsan Elektrik Ceo’su  Francisco Gil Garcia 2021 yılında  dijitalleşmeye odaklanacaklarını  bununla ilgili alt yapı çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Garcia, “GEP CLUB ile elektrikçilere hizmet vermeye, hem sektörün gelişimine katkı sağlamaya hem de iş ortaklarımıza kazandırmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda online ticaret kanalımızı da geliştirerek her an erişilebilir olmak istiyoruz. Tüm bunlara ek olarak son tüketici ve elektrikçilere yönelik yeni ürünlerle değişen ihtiyaç ve beklentileri karşılamayı hedefliyoruz.” dedi.

Francisco Gil Garcia ,Elektrik sektörü üzerine sorularımızı cevapladı.

Sektörünüze sunduğunuz hizmetlerinizde endüstriyel tesislere ne gibi çözümler sunmaktasınız?

Günsan olarak 1982 yılından beri, yenilikçi ve inovatif ürün yelpazemiz, geleceği şekillendiren teknolojileri işine hızla adapte eden yaklaşımımız ile anahtar priz ve elektrik aksesuarları sektörüne öncülük ediyoruz. Birçok endüstrinin kalbini oluşturan çözümlerimizle tesislerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap veriyoruz.

Gelişen dünyanın değişen ihtiyaç ve taleplerine göre şekillendirdiğimiz, Ar-Ge ile desteklediğimiz yeni teknoloji ve trendlerden oluşan 17 bin parçalık ürün gamımız var. Ekonomimizin lokomotif sektörü olan inşaat endüstrisi için elektrik anahtar priz serileri, grup priz, otomatik sigortalar, kompakt şalterler, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarları üretiyor, iş ortaklarımız aracılığı ile hem ülkemizin hem de dünyanın dört bir köşesine ulaştırıyoruz.

Sektörünüzde firma olarak işleyişiniz nasıl bir sistemle sağlanıyor?

Günsan’ı sektör içinde farklı bir noktada konumlandıran en etkili argümanları hedef odaklı stratejik adımları, dijital sistemlere entegre olabilen yapısı ve sektöre kazandırdığı inovatif bakış açısıdır. Ürünlerimizi sürekli değişen ihtiyaç ve beklentilere göre şekillendiriyoruz.  Pazarda fark yaratan kişileştirilebilir ve özgün ürünler üretiyoruz. Farklı yaşam alanlarına yönelik herkes için kullanımı kolay, güvenli ve estetik ürünlerimizle farklı kullanım ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Aynı zamanda birçok projeye çözüm ortaklığı yapıyor, prestijli yapılara ürünlerimizle değer katıyoruz.

Sadece nihai tüketiciye değil aynı zamanda sektör oyuncuları, elektrikçiler ve iş ortaklarımızı buluşturacak dijital yatırımlara imza atıyoruz. 2020 yılında hayata geçirdiğimiz online platform GEP CLUB ile sektör profesyonelleri arasındaki diyaloğu güçlü ve sürekli kılmayı hedefliyoruz.

Pandemi sürecinin sektörünüzde AR-GE süreçlerine etkisi ne oldu?

2020 yılında hem önceliklerimiz hem de beklentilerimiz değişti. Günsan olarak dünyanın yaşadığı teknolojik kabuk değişiminin farkındayız ve bu değişimin izini süren stratejik bir yol haritası izliyoruz. Çalışmalarımızın temelinde; hayata değer katan, üretimi ve verimi destekleyen ve rekabette fark yaratan yenilikler yer alıyor.

Bu kapsamda pazarın geleneksel yapısını değiştiren, kişiselleştirilebilir, farklı yaşam alanlarında herkes için kullanımı kolay, güvenli ve estetik elektrik ürünleri üretmek üzerine çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz.

Bu sürede sektöre kazandırdığımız yeniliklerden biri de dijital platformumuz olan GEP CLUB oldu. Dijitalleşmenin olanaklarından hep beraber faydalanabileceğimiz GEP CLUB ile iş ortaklarımıza hem online hem de offline dokunmak, aramızdaki iş birliğini artırmak ve bu sinerji ile endüstriyi bir adım öteye taşıyacak birçok ilke imza atmak istiyoruz.

Ülkemizde sektörünüz diğer ülkelere göre ne durumda?

Alçak gerilim tesisatı ekipmanları sektörü doğrudan teknoloji ve inovatif yaklaşımlarla paralel ilerlediğinden diğer ülkelerle bir karşılaştırma yaptığımızda bu iki nokta ön plana çıkıyor.

Teknoloji ve inovasyon en etkin rekabet araçlarından biri olarak tüm dünyadaki endüstrilerin başvurduğu bir seçeneğe dönüşmüş durumda. Sınırlı kaynakları kullanarak en fazla faydayı sağlamak üzerine kurgulanan bu sistem, dünyada çok ciddi yatırımların yapıldığı bir alan.

Günümüzde inovasyon ve dijitalleşme bir seçenek değil, zorunluluk. Daha az kaynak ile daha çok verim elde etmek ancak sürece entegre edilmiş dijital ve inovatif çözümlerle mümkün.

Ülkemizde bu konuda yatırımlar yapıldığını, Ar-Ge merkezleri, inovasyon ekiplerinin kurulduğunu, yer ve zaman fark etmeksizin dünyanın her yerinden çalışmaların sürdürülmesini sağlayan dijital kanalların öneminin anlaşıldığını görmekteyiz. Ancak dünya ile karşılaştırdığımızda, Ar-Ge, inovasyon, dijital kanalların ve teknolojinin daha etken kullanılması konusunda daha kat edecek yolumuz olduğunu söyleyebiliriz.

RÖPORTAJ:GİZEM YARALI

 KOBİLIFE

 

 

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir