Şekerbank’tan KOBİ’lere özel sektör paketleri

KOBİ’lere özel olarak “KOBİ Sektör Paketleri” sunmaya devam eden Şekerbank, son olarak “gıda sektörüne destek paketi”ni hayata geçirdi. 36 aya varan vadelerle, esnek ödeme planlarının sunulduğu paket kapsamında ödemeler Mart 2021’e kadar ötelenebiliyor. Pakette nakit desteğinin yanı sıra, Şeker Bonus Business ve Üreten Kart sahiplerine yaptıkları 10 bin TL değerindeki alışverişlerinde 100 TL ekstre indirimi sunulurken, POS kira bedeli muafiyeti de sağlanacak.

“Gıda Sektörüne Destek Paketi” ile KOBİ’ler internet ve mobil şubeden yapacakları EFT/havale işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyor. Şeker Bonus Business ve Üreten Kart ile 10 bin TL değerindeki harcamalarına 100 TL ekstre indirimi sunan paket, avantajlı POS kira bedeli muafiyetini de kapsıyor. Destek paketi ile bin TL değerinde hizmet içeren KOBİ Hesaplı Paket’ne ise 1 TL ile sahip olunabiliyor.

Pandemi sebebiyle nakit akışlarında dalgalanma yaşayan gıda sektörüne tam destek sağlayarak, KOBİ’leri yalnız bırakmadıklarını söyleyen Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu, bankanın gıda sektörüne özel yeni destek paketi hakkında şu bilgileri verdi: “Gıda ürünleri ve içecek imalatı sektörü Gayri Safi Yurtiçi Hasılası (GSYİH) içerisinde 280 milyar liraya yaklaşan payı, 40 bin işletmesi ve 400 binin üzerinde çalışanıyla Türkiye’nin en büyük imalat sanayisi konumunda. Aynı zamanda bu sektördeki çalışan sayısı bazında işletmelerin yüzde 76’sının KOBİ statüsünde olduğu görülüyor. Bu derece önemli bir sektörün pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri olması ve nakit akışlarında ciddi dalgalanmalar yaşaması sebebiyle sektördeki KOBİ’lerimize destek olmak için pek çok avantaj içeren bir paket hazırladık. Şekerbank olarak içinde bulunduğumuz bu zor dönemleri hep birlikte atlatacağımız inancıyla her koşulda müşterilerimize tam destek sağlayacağız.”

KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir