İŞ LEASING, EKONOMİYİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Yaygın hizmet ağı ve sağladığı kaynaklarla ekonomiye katkıda bulunmaya devam eden İş Leasing, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ve sürdürülebilir büyüme stratejisi sonucunda elde ettiği 2022 yılı üçüncü çeyrek  mali sonuçlarını açıkladı.

İş Leasing’in aktif büyüklüğü 26.9 milyar TL’ye ulaşırken, leasing portföyü 2021 yıl sonuna göre %33 oranında artarak 15.3 milyar TL oldu. Takipteki kredilerinin leasing portföyüne oranı sektör ortalamasının altında seyreden İş Leasing’in konsolide net karı ise geçen senenin aynı dönemine göre %157 oranında artarak 642 milyon TL oldu. Bu sonuçlarla 2022 yılında da pazar payı gelişimini sürdürmeye devam eden İş Leasing, halka açık en büyük leasing şirketi olma özelliğini korudu.

 

Konu hakkında açıklama yapan İş Leasing Genel Müdürü U. Şafak Öğün: “Sektörün piyasaya ilişkin tereddütlerinin olduğu dönemde  yatırımlara verdiğimiz destekle sektörde  belirgin bir şekilde ayrıştık. Tamamı yerli sermayeli bir şirket olarak ülkemiz ekonomisine ve müteşebbislere olan güven ve desteğimizin karşılığını giderek artan pazar payı, yüksek kar artışı ve aktif kalitesi olarak alıyoruz. İş Leasing olarak, sektörde öncü ve örnek sürdürülebilirlik politikalarımız çerçevesinde ekonomimize değer kazandıracak projeleri desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir