Albaraka Türk’ten “AlbarakaTech Global”

Albaraka Türk’ün yeni iştiraki AlbarakaTech Global, yapay zeka, veri analitiği, mikroservis mimarisi ve mobil teknolojilere odaklanarak, sektöre yeni bir soluk getirecek çözümler sunmaya hazırlanıyor. “AlbarakaTech Global”, Albaraka Türk’ün yanı sıra diğer finansal kurumlara da hizmet sunacak.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, 1 Aralık itibarıyla, yeni ofisinde 218 çalışan ile faaliyetlerine başlayan AlbarakaTech Global, hem Albaraka Türk ve Albaraka grup şirketleri, hem de küresel katılım bankacılık sektörü için çözümler geliştirmeyi hedefliyor.

 “Alışılagelmişin dışında projelere imza atmak istiyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen AlbarakaTech Global Genel Müdürü Ali Tuğlu, “Albaraka Türk Bilgi Teknolojileri grubu çatısı altında önemli büyük projelere imza atmış bir ekibimiz var. Bu dönemde, Albaraka’nın dijital dönüşümünün hayata geçirilmesinin yanı sıra, Insha Ventures ve Albaraka Garaj çatısı altındaki yeni girişimlerle beraber çok sayıda çözüm ortaklığında bulunduk. Şimdi bu deneyimleri AlbarakaTech Global bünyesinde yenilikçi ürünlere dönüştürmek istiyoruz. Öncelikli hedefimiz, uluslararası pazarda çözüm ve hizmet üreten finansal teknoloji firmaları arasında zirvede yer almak. Alışılagelmişin dışında projelere imza atmak ve bu sayede bizimle çalışan kurumlara bulundukları pazarlarda oyunun kurallarını belirleyen firmalar olabilmelerini sağlamak istiyoruz. Bu doğrultuda, son yıllarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yaptığımız yatırımları AlbarakaTech Global bünyesinde büyüterek devam ettireceğiz” dedi.

KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir