ELA Quality Resort Belek’ten KOBİ’lere özel…

ELA Quality Resort Belek; 2007 yılında Türk misafirperverliği ve geleneklerini, doğunun gizemli dünyası ve batının bakış açısıyla buluşturarak, geçmişin ihtişamını, günümüzün modern zarafetiyle sentezleyen bir anlayış ile kapılarını açtı. Hizmet vermeye başladığı günden bugüne A+ misafir profiline hitap eden Ela Quality Resort Belek’in, hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti aldığı ödüllerle tescilledi. Akdeniz’in turkuaz mavisi ile doğanın eşsiz yeşilinin buluşma noktası Ela Quality Resort Belek, 110.000 m2’lik alan üzerine kuruldu. 583 oda ve 1200 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor. Otel, genel alanlarında kullanılan birçok objenin sanatsal ve işlevsel olarak kendi başına bir hikâyesi bulunuyor. Ab-ı Lâl restoranın kapısına yerleştirilen tarihi kapısından, Lobby’de asılı cam üfleme sanatı ile yapılan 3 tonluk avizeye kadar hatta Güney Amerika’dan Ela için özel getirtilen fosillerin bile başlıbaşına bir hikayesi var.

STANDARTLARIN ÖTESİNDE HİZMET SUNUYORUZ

Ela Quality Resort’u muadillerinden ayıran özellikleri nelerdir?

ELA Quality Resort Belek; sekiz ayrı toplantı salonundan oluşan Kongre Merkezi’nin yanı sıra Avrupa SPA Birliği onaylı SPA&Wellness Merkezi ve dünya mutfaklarından seçenekler sunan restoranları ile büyük çaplı organizasyonlara ve en seçkin misafirlere ev sahipliği yapacak kapasitededir. 2015 Kasım ayında, Antalya’da düzenlenen G-20 Liderler Zirvesi kapsamında İngiltere, Kanada ve İtalya başbakanları ve heyetleri, Ela Quality Resort’u tercih ederek Özak GYO’nun uluslararası standartlardaki hizmet farkını deneyimlemişlerdir. Genişlikleri 35-45 metre arasında değişen 388 standart odanın yanı sıra farklı ihtiyaçlara yönelik süit seçenekleri bulunan oteldeki müstakil bir alanda bulunan Göl Evleri ve Villalar, Türk otelcilik sistemine yeni bir bakış açısı getirmektedir. Uluslararası Avrupa denetleme firması olan Bureau Veritas’dan güvenli turizm sertifikası alarak tüm hizmetlerimizi daha yüksek kalite standartlarıyla devam ettiriyoruz.

AİLE KONSEPTİNDE LİDERİZ

Ela Quality Resort, müşterilerine hangi katma değerleri sunuyor? Tatilciler neden Ela Quality Resort’u tercih etmeli?

Türkiye’nin güçlü aile-çocuk konseptli oteli olarak, sektörde bu konumlandırmasıyla öncülük eden Ela Quality Resort’un çocuklara özel geliştirdiği iç mimarisi ve etkinlikleri, dünyanın birçok ülkesinden gelen misafirlerin ortak beğenisiyle karşılanmaktadır. Aile konseptinde lider ve öncü kabul edilen ve bu alanda ödüle tescillenen otelimizde; çocukların kaybolmaması için farklı renkte boyanmış odalar, otelle özdeşleşmiş ayı Teddy sembolü, kapalı devre TV sistemiyle çocukları uzaktan izleme olanağı gibi her ayrıntı, aile bireylerinin huzur, konfor ve mutluluğu için düşünülmüştür. Sürdürülebilirlik politikası sayesinde misafirlerine yeşille iç içe dinlenme imkânı sunan otelde 270 metrelik özel kum plajı, 1.100 m2 iskele alanı ve 6.630 m2 açık havuz alanının yanında beş adet su kaydırağı, 210 m2 kapalı havuz ve kapalı çocuk havuzu bulunmaktadır. Özak GYO’nun sürekli geliştirdiği sıra dışı fikirlerle Ela Quality Resort, misafirlerine beklentilerinin ötesinde, farklı ve keyifli bir tatil deneyimi yaşatmaktadır.

KOBİ’LERE ÖZEL ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR

 KOBİ’lere yönelik ne gibi mesajlar vermek istersiniz?

 Otelimiz firmaların sene sonu toplantıları için gerekli tüm özelliklere sahip. Özellikle lansman veya hem motivasyon hem dinlenme hem de konferans amaçlı etkinlik formatları için farklı çözüm önerilerimiz mevcut. Bölünebilen salonlarımız sayesinde aynı anda birden farklı konsept çalışabiliyoruz. Özellikle pandemi nedeniyle insanların işlerinden, birbirlerinden ayrı kalan küçük ve orta ölçekli firmaların bu tarz etkinliklere talepleri olduğunu görüyoruz.

 Türkiye turizm sektöründeki yeriniz ve öneminizi anlatır mısınız? Markalaşma anlamında ülkemizdeki resortları nasıl görüyorsunuz?

Ela Quality Resort olarak bulunduğumuz konum ve çocuk dostu otel anlayışımız bizi ayrıştırıyor. 13 senelik birikimimizin bize kattığı know how ve alt yapı hem hizmet hem de pazarlama anlamında bir adım öne çıkmamızı sağlıyor. Çocuk dostu otel olmamızın yanı sıra gastronomi ve sağlık turizmine de verdiğimiz önem ve kaliteli hizmet anlayışımız ile farklı kitlelere ulaşabiliyoruz. Rakip ülkelere baktığımız zaman hem tesislerimiz hem hizmet kalitemiz hem de doğal güzelliklerimiz açısından önde olmamıza rağmen pazarlamada biraz geri kalıyorduk fakat son yıllarda hem dijital pazarlama hem de dizilerin ülke imajına olan etkisi bu farkı kapatmamızı sağladı. Pandemi döneminde rakip ülkeler kapılarını kapatırken iyi yönetilen süreç de ülkemizin imajına çok olumlu bir etki yaptı.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir