“Doğru pazarlamayla pandemi satışlarımızda hız kesmedi”

Demay A.Ş. Ortağı ve Genel Müdürü Ali Gökçiler, “Pandemide 130 daire sattık. Doğru pazarlama stratejileri ile pandemi satışlarımızda hız kesmedi” dedi.

 Pandemi sürecinde daralan ekonomi, gayrimenkul sektöründe de küçülme beklentisini artırmıştı. Açıklanan raporlarla ortaya konan yurtdışı gayrimenkul satışındaki artış, projeden satış yapan gayrimenkul oyuncularını yurtiçi satıştan daha çok mutlu etti. 820 konutluk projenin 130 tanesini pandemi döneminde sattıklarını belirten Demay Genel Müdürü Ali Gökçiler, “Bu satışın yüzde 70’ini yabancılara gerçekleştirdik. Doğru pazarlama stratejileri ile pandemi satışlarımızda hız kesmedi. Yabancı yatırımcıların yerli yatırımcıya göre daha az güven hissettikleri bu dönemde elde ettiğimiz başarı, satış ve pazarlama şirketi olarak bize gurur veriyor. Biz bu dönemde yatırımcımıza yüzde 200’e yakın kâr ettirdik. Sektörümüzde daralma olsa da bizim projelerimiz yabancılar tarafından çok ilgi gördü. 63 ülkeye satış yaptık. Ağustos ayı ise en çok talep gördüğümüz ay oldu” dedi.

“En güvenilir markalardan biriyiz”

Yabancı yatırımcılar için de tıpkı lokal yatırımcılar için olduğu gibi en güvenilir markalardan biri olduklarını ifade eden Gökçiler, “Demay olarak, fizibilite çalışmalarını yapan çok profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Yabancı gayrimenkul alıcılarının profillerine hakimiz ve istedikleri doğrultuda projelerimizi kendilerine tanıtıyoruz. Pandemi döneminde Demir Country projemizin yüzde 60’ı yaşamak için, yüzde 40’ı ise yatırım amaçlı satıldı” diye konuştu. İlk etabın teslimine ise başlandığı bilgisini veren Gökçiler, pandemiden sonra ülkenin yaşamak için daha fazla tercih edilmeye başladığını belirtti. Gökçiler, “Eskiden yatırım amaçlı gayrimenkul alanların çok önemli bir kısmının ülkemizi yaşamak için tercih etmeye başladığını gözlemliyoruz. Bu da ülkemiz için ciddi bir döviz getirisi olacak” şeklinde konuştu.

“Dünya trendleri değişiyor”

Covid 19 salgının dünya sistemini, alışkanlıklarını değiştirdiğine dikkat çeken Gökçiler, sözlerine şöyle devam etti:  “Birkaç yıl içerisinde mülkiyet kavramı değişecek. Yaşam şekil değiştirecek. Barınma ihtiyaçları farklılık gösterecek. Dünya trendleri değişiyor. Ofis, çalışma düzenlerimiz değişti. Şimdi sıra yaşam alanlarımızda. Barınma ihtiyacının yanı sıra, yaşam alanları daha aktif kullanılacak yerler olacak, teknoloji evlerimizin için de daha fazla yer bulacak.”

KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir