Çiftçi dostu TürkTraktör, kazandırmaya devam ediyor

TürkTraktör’ün çiftçinin hep yanında olduğunun özenle altını çizen TürkTraktör Ticari Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli, “Türkiye’deki toplam traktör üretiminin yüzde 63’ünü ve toplam traktör ihracatının yüzde 88’ini TürkTraktör olarak tek başımıza gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

TürkTraktör Ticari Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli,Türkiye otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu olarak tarım mekanizasyonundaki 67 yıllık tecrübemizle son 14 yıldır traktör pazarının lideri pozisyonundayız. Üretime başladığımız ilk günden bu yana 990 bin adedin üzerinde traktör üretimi gerçekleştirdik. Temmuz 2021 itibarıyla, Türkiye’deki toplam traktör üretiminin yüzde 63’ünü ve toplam traktör ihracatının yüzde 88’ini TürkTraktör olarak tek başımıza gerçekleştiriyoruz. Yerli pazara sunduğumuz traktörlerimizde üretimimizin yüzde 90’ından fazlasının yerli olmasının gururunu yaşıyoruz. Traktör alanındaki başarılı performansımızdan aldığımız güç ile 2013 senesinde faaliyet alanlarımızı genişletip, önemli bir potansiyeli olduğunu gördüğümüz iş makineleri sektörüne girdik. Bu alanda CNH Industrial’dan ithal ettiğimiz Case ve New Holland marka iş makineleri ile ürün gamımızı genişlettik. 2020 yılında ise Ankara fabrikamıza yaptığımız yatırımla kazıcı yükleyici iş makinelerini Türkiye’de ‘yerli üretim’ olarak sektöre sunmaya başladık.

“Yerli Dev”imizi Çorlu Tarım Fuarı’nda tanıttık

Yeni New Holland TR6s’i okuyucularımıza tanıtır mısınız? TR6S özelliklerinden bahseder misiniz?

TürkTraktör olarak Ar-Ge yetkinliklerimiz ve yüksek üretim kabiliyetlerimizle Türkiye’de tarım sektörüne yenilikler sunmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda Erenler fabrikamızda ürettiğimiz en yeni modelimiz “Yerli Dev”imizi Çorlu Tarım Fuarı’nda tanıttık. “Yerli Dev” lakabı bu modele çiftçilerimiz tarafından takıldı ve biz de gururla bunu sahiplendik. Yeni New Holland TR6s’te değişim, yenilenen kabin ve kaporta tasarımında başlıyor. Ayrıca daha çevreci emisyon değerlerini bünyesinde barındıran Faz 5 motoruyla yüksek güç ve bir önceki emisyon seviyesi olan Faz 4’e göre %40 daha az partikül salınımı sağlıyor.

“En Güçlü Traktör”

Türkiye’de üretilen “En Güçlü Traktör” unvanını elinde bulunduran Yeni New Holland TR6s, 116 ile 145 beygir aralığında motor güçlerine sahip; 125s, 135s, 145s, 160s ve 170s olmak üzere 5 farklı model yelpazesiyle çiftçilerimizin her ihtiyacına karşılık veriyor. Yeni New Holland TR6s serisinin bakım gerektirmeyen, ECOBlue HI-eSCR 2 Emisyon düşürme teknolojisine sahip Faz5 motoru, 4 ve 6 silindirli seçenekleriyle daha çevreci ve ekonomik yöntemlerle FPT (Fiat Powertrain) tarafından üretiliyor.

“Motor Güç Yönetim Sistemi ve Yol Modu Güç Yönetim Sistemleri”

Verimliliği artırmak için yeni New Holland TR6s serisinde Common-Rail yakıt enjeksiyon sistemine yer veriyoruz. Bu sisteme ek olarak ekstra 34 beygire kadar güç artışı gerçekleştiren “Motor Güç Yönetim Sistemi ve Yol Modu Güç Yönetim Sistemleri”, tarla işleri ile yol sürüşlerinde daha tasarruflu hareket etmesini sağlıyor. Yeni New Holland TR6s serisinde, sahip olduğu yüksek motor gücünü mükemmel bir uyumla tekerleklere aktarması için 16 ileri-16 geri yarı otomatik şanzımanı kullanıyoruz. TR6s serisini daha tasarruflu hâle getiren 17. yol vitesi 6 silindirli modellerimizde standart, 4 silindirli modellerimizde ise opsiyonel olarak sunuluyor. “Yerli Dev”imizin en önemli özelliklerinden biri ise TerralockTM sistemi sayesinde, motor gücünü en verimli şekilde kullanması ve tekerleklere aktarması. Diferansiyel kilitlerinin ve dört tekerden çekiş özelliklerinin otomatik olarak kontrol edilmesine imkân yaratan TerralockTM sistemi, zemin şartlarına göre yüksek çekiş gücü ve düşük yakıt tüketimini kullanıcılarına bir arada sunuyor. Bir önceki nesil, 4 silindirli TR6 serisine göre Yeni New Holland TR6s serisinin zemine tutunma kabiliyetini daha iyi bir seviyeye getirmek amacıyla dingil açıklığı 255 mm arttı ve 2.642 mm seviyesine çıktı. Bu değişimle birlikte ağır ekipman kullanılacağı durumlarda daha dengeli bir yapı oluşturulabilmesi için dingil açıklığı mesafesi, 4 ve 6 silindirli modellerde ortak bir yapı üzerine inşa edildi. Traktör ile ağır ekipman kullanımını daha da kolaylaştırmak amacıyla arka hidrolik kolların kaldırma kapasitesini 6.218 kilograma yükselttik. Yeni kabin tasarımı, HorizonTM adı verilen 69dBA’lık oldukça düşük ses seviyesini tüm versiyonlarında standart olarak kabin süspansiyonuyla birlikte sunuyor. Opsiyonel olarak tercih edilen TerraglideTM ön aks süspansiyonu sayesinde operatörün daha konforlu bir sürüş yapabilmesi sağlanırken, traktör ile yüksek yol hızlarına çıkabilmekte mümkün oluyor. Mükemmel bir görüş sunmak için tasarlanan tek parça ön cam, görmeyi ve görünürlüğü arttıran yeni projektör tipi farlar, LED teknolojisine sahip tavan aydınlatma lambaları ve standart olarak gelen ISOBUS soketi sayesinde New Holland Yeni TR6s serisi, kullanışlılığı ve modern görünümü en üst seviyeye çıkarıyor.

İkinci el traktör satışlarında garanti

 TürkTraktör’ün tercih edilmesindeki nedenler nelerdir? Müşterilerinize hangi katma değerleri sunuyorsunuz?

TürkTraktör olarak başarımızın temelinde 4 önemli faktör var.

  • Bunlardan ilki; müşterilerimizin geri bildirimlerine kulak vererek oluşturduğumuz güçlü ve kendine özgü Ar-Ge yeteneğimiz. Hem Türkiye’deki hem de dünyadaki trendleri yakından takip ediyoruz. Yaptığımız ihracat sayesinde sadece Türkiye’deki kullanıcılarımızdan değil, dünya genelinde ihracat yaptığımız 130’dan fazla ülkedeki çiftçilerden gelen bilgiler Ar-Ge ekiplerimiz tarafından analiz ediliyor ve sonucunda müşterilerin beklentilerini karşılayan yüksek donanımlı, geniş bir ürün yelpazesini tam zamanında pazara sunuyoruz.
  • Başarımızın arkasındaki ikinci önemli özelliğimiz ise her ihtiyaca cevap verebilen geniş ürün gamımızı yüksek miktarda üretilebilen çok esnek bir üretim kapasitesiyle eşleştiriyor olmamız. Yüksek verimlilikle yüksek kaliteli ürünler üretiyoruz.
  • Üçüncü öne çıkan özelliğimiz ise sektördeki en geniş ve profesyonel satış ve satış sonrası hizmetler ağına sahip olmamız. Tüm bunlar hem sektörde hem de müşterilerimizin gözünde bizi farklı bir konuma taşıyan güçlü yönlerimiz.
  • Son olarak bizi kesintisiz başarıya taşıyan unsurlar arasında yer alan özelliğimiz ise ikinci el traktör satışlarında garanti ve kurumsal satış ile servis hizmeti sunan ilk üretici olmamız.

TürkTraktör, çiftçinin hep yanında

Kuruluşumuzdan bugüne daima çiftçimizin modern tarımdaki yerini alması adına öncü kimliğimizle geliştiriyor, üretiyor ve ürünlerimizi pazara sunuyoruz. Ekmeğini topraktan kazanan çiftçimiz için traktör, önemli ve büyük bir yatırım konumunda. Makinenin gerçek fiyatını faturasındaki fiyatın da ötesinde, kullanım ömrü boyunca bakım ve onarım rahatlığı, kullanım maliyeti olarak düşünmek gerekiyor. Durum böyle olunca satın alma ve işletme maliyetlerinin düşük olması traktörü daha cazip hale getirebiliyor bir de buna satış sonrası hizmetlerin ve yedek parça bulunurluğunun da eklenmesi satın alma kararını direkt olarak etkiliyor. TürkTraktör olarak bunun bilinci doğrultusunda, çiftçimizin ödediği paranın karşılığını verecek ürün ve hizmet kalitesine sahip traktörler sunuyoruz. Traktörlerimizin yıllar içerisinde değerini koruyan 2. el fiyatları, bu durumun ispatı niteliğinde. İkinci el traktör satışlarında garanti, kurumsal satış ve servis sunan ilk üretici pozisyonundayız. Türk çiftçisinin en güncel teknolojilerle donatılmış traktörlere kolayca ulaşmasını sağlamak adına; TT Finans gibi kendi alternatif çözümlerimizle, dönemsel olarak değişen şartlara göre oluşturduğumuz uygun kampanyalarla çeşitli kolaylık sağlıyoruz. TürkTraktör olarak uyguladığımız satış ve satış sonrası hizmetler stratejilerimizle müşterilerimizin ve müşteri potansiyeli olan tüketicilerin dikkatlerini çekmeyi başarıyoruz. Haziran sonu itibariyle, Türkiye genelinde 93’ü New Holland, 38’i de Case IH markalarımıza ait toplam 131 adet traktör bayimiz bulunuyor. Buna ek olarak satış sonrası olarak adlandırılan çalışmalar kapsamında da yine iki markamıza ait 600’ü aşkın satış sonrası teşkilatımız ile hizmet sunuyoruz.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir