canias4.0 Tüm Yazılım İhtiyacına Çözüm Sunar

IAS Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Hakan Karabiber ile gelişmeleri değerlendirdik.

Firmanız ve markanız canias4.0’ı tanıtır mısınız?

Firmamız IAS Holding, şirketlerin Endüstri 4.0 yolculuğunda ihtiyaç duydukları tüm teknolojileri tek bir yazılım ile hizmete sunan, global bir teknoloji firması. Dünya çapında 1000’den fazla müşteri, 30 binden fazla kullanıcı ve 50’den fazla iş ortağıyla 31 ülkede 16 dilde hizmet veriyoruz. Almanya, Türkiye, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, İsviçre ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan toplam 14 ofisimiz ve dünyanın dört bir yanındaki iş ortaklarımız ile global arenada operasyonlarımızı başarı ile sürdürüyoruz. canias4.0 Teknolojileri markamız çatısı altında, kurumsal kaynak planlama çözümümüz caniasERP’nin yanı sıra IoT, big data, AI (yapay zeka), cloud çözümleri, kendi veritabanımız iasDB, iş zekası çözümümüz caniasIQ ve e-Devlet entegrasyonları başta olmak üzere pek çok inovatif ürünü hizmete sunuyoruz. Ayrıca TROIA adını verdiğimiz kendi yazılım geliştirme platformumuz bulunuyor. Teknolojik çözümlerimizle birlikte sunduğumuz danışmanlık ve eğitim hizmetleri ile de müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına yanıt veriyoruz.

Firmaların Bütünsel Çözümlere İhtiyacı Var

Rakiplerinizden farklarınız nelerdir? Müşteriler neden canias4.0’ı tercih ediyor, müşterilerinize hangi katma değerleri sunuyorsunuz?

Biz firmaların Endüstri 4.0 yolculuklarında ihtiyaç duydukları tüm teknolojiyi bütünsel ve entegre bir çözümle sunuyoruz. Müşterilerimize implementasyon ve entegrasyon kolaylığının yanı sıra maddi olarak da önemli bir avantaj sunuyoruz. Sektörümüzdeki diğer firmalardan ayrıldığımız en önemli nokta burası. Ayrıca, yazılım geliştirme platformumuz ve müşterilerimize açık kaynak kodu ile sunduğumuz TROIA, kendi veritabanımız iasDB, kullanıcı dostlu arayüzümüz ve yeni lisanslama modelimiz üzerinde geliştirme ve iyileştirme yapma özgürlüğüne her daim sahibiz. Müşterilerimize esnek, tam entegre çalışabilen bütünsel yazılım çözümleri sunuyoruz. canias4.0 çatısı altında sunduğumuz teknolojiler sayesinde müşterilerimiz tek bir yazılım ile tüm iş süreçlerindeki tüm ihtiyaçlarına çözüm bulabiliyor. canias4.0 sayesinde üçüncü parti yazılımlara olan ihtiyaç da ortadan kalkıyor. Özetlemek gerekirse, canias4.0 teknolojileri, müşterilerine hareket özgürlüğü, hız, esneklik, özelleştirme imkanı, kolay geliştirme kabiliyeti ve düşük maliyet avantajları sunuyor.

Hedef ve yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Müşterilerimizin çoğunluğu üretim yapan firmalar. Onlar için üretimin önemini çok iyi biliyoruz. Bu alanda verimliliğin artması, doğru verilere en kısa sürede ulaşabilmek hayati önem taşıyor. IAS olarak geliştirmelerimizi hep müşterilerimizin bakış açısından inceleyerek, onların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyoruz. Firmaların global arenadaki rekabette başarılı olmaları için neye ihtiyaçları olduğunu iyi analiz ediyoruz. Bu nedenle firmalara dijital yolculuklarında ihtiyaç duyabilecekleri çözümlerin tamamını tek çatı altında sunmaya başladık. Artık ERP yazılımları tek başına yeterli değil, üretim makinaları ile doğrudan çalışan IoT yazılımları ile entegre edilmesi gerekiyor. Bunu halihazırda müşterilerimize sunuyoruz. Ancak henüz yolun başındayız; ilerleyen dönemlerde yapay zeka alanındaki geliştirmelerimizle de müşterilerimizin iş süreçlerine önemli katkılarda bulunacağız. Son dönemde çalışmalarımızı bu konuya odakladık. Bu sırada globaldeki operasyonlarımızı da hızla genişletiyoruz. Özellikle Güney Kore pazarındaki operasyonlarımıza ağırlık verdik. Burada iş ortağımızla birlikte çalıştığımız önemli projelerimiz var. Litvanya, Pakistan, İspanya ve Fransa da odağımızdaki ülkeler arasında. İnovatif ve operasyonel yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

KOBİ’LER canias4.0 ile Geleceğe Yatırım Yapar

KOBİ’lere hangi avantajları sağlıyorsunuz, KOBİ’lere nasıl bir mesaj vermek istersiniz?

KOBİ’lerin, mevcut ölçeklerine uygun, aynı zamanda da büyüme hedefleri doğrultusunda esnek bir yapı sunabilen teknoloji çözümlerine ihtiyacı vardır. Bu bağlamda modüler ve esnek bir lisanslama modeline sahip olan kurumsal kaynak planlama çözümümüz caniasERP, ölçeklenebilir yapısı ile her şirket yapısına uygundur ve firmaların süreçlerini dijital platforma taşımalarını sağlar. canias4.0 Teknolojileri çatısı altında sunduğumuz caniasERP, IoT, big data, cloud, AI, iasDB, canias IQ, web client, e-devlet uygulaması entegrasyonları gibi çözümlerimiz, bunun yanı sıra danışmanlık ve eğitim hizmetlerimizle müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına yanıt veriyoruz. Inovatif ürünlerimiz, kullanıcı dostu arayüzümüz, web kabiliyetimiz ve mobil uygulamalarımız ile firmaların dijitalleşme süreçlerinde onlara destek oluyor, yol gösteriyoruz. canias4.0’ın geniş kapsamlı fonksiyonalitesi, tam süreç entegrasyonu ve bütünleşik yapısı ile firmaların üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duymadan tüm süreçlerini tek bir sistem üzerinde izlenmelerine olacak sağlıyoruz. Bu da günümüz rekabetçi koşullarında KOBİ’lerin iş süreçlerinde verimlilik ve maliyet tasarrufu elde ederek büyüme yolunda sağlam adımlarla ilerlemelerine imkan sağlıyor. Ayrıca, teknoloji üreticisi bir firma olarak IAS, vizyoner yapısı ile KOBİ’lerin gelecek dönemde ihtiyaç duyabilecekleri tüm süreçler için de teknolojik altyapı da sunar.

 

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir