Bürosit, yenilikleriyle çözüm üretiyor

Bürosit Genel Müdürü Turgay Çalışkan ile firmadaki en son gelişmeleri değerlendirdik.

Online satış kanalımızı geliştirdik

Bürosit olarak 2021 yılı ilk yarı değerlendirmenizi alabilir miyiz? Yıl sonu hedeflerinizi değerlendirir misiniz?

Pandeminin bu yıl da devam etmesi bizi iş yapış şekillerimizde değişikliğe itti ve online platformların aslında ne kadar önemli olduğunu anlamamızı sağladı.  Evden çalışmanın arttığı zaman boyunca geçtiğimiz yılın sonlarına doğru devreye aldığımız online satış kanalımızı geliştirmeye ve olgunlaştırmaya ağırlık verdik. Birçok şirket kalıcı olarak evden çalışmaya ya da hibrit çalışma modeline başladı. Dolayısıyla evlerimiz birer ofise dönüştü ve bu süreçte biz de müşteri ihtiyaçlarını belirleyerek gerek kampanyalarımız, her an ulaşılabilir olmamız ve gerekse her çalışma ortamına uygun olan ürünlerimizde kullanıcılarımızın yanında olduk. Aşılamanın başlaması ve ofislere dönüş ile birlikte bayi yapılanma projelerimize hız verdik ve alt yapısı tamamlanmış projelerin hedeflere ulaşması için çalışmalarımıza Bursa mağazamız ile başladık. Üretim tarafında ise tasarım çizgileriyle çağdaş ve yalın üretim anlayışımızı yansıtan isimlerini dünyanın en ünlü göllerinden ve yapılarından alan Aral, Salda, Oregon ve Petra serilerinden oluşan yeni koleksiyonumuzu tamamlayarak kullanıcılarımızın beğenisine sunduk. Yılın ikinci yarısında ise Bürosit olarak hem tamamlanan projelerimizi kendi içimizde değerlendirip hem de 2022 yılı hedeflerimizin taslağını ortaya koymayı planlıyoruz. Yine aynı zaman zarfı içerisinde kurumsal web sitemizin yüzünü yenileyip değişimimizi sürdüreceğiz. Bunların yanı sıra dijital dönüşümümüzü sürdürdüğümüzün bir diğer kanıtı 3D VR Konfigüratör uygulamamızı yakın zamanda web sitemizdeki ürünlere entegre etmeyi planlıyoruz. Bu uygulama paneli sayesinde kullanıcılarımız ürünlerimizin tüm varyasyonlarına kolay bir şekilde ulaşabilecekler.

Günün şartlarını ve isteklerini takip etmek

Ar-Ge ve inovasyon odaklı çalışmalarınızı değerlendirir misiniz? Yeni ürünlerinizi hazırlarken nasıl ve ne şekilde bir çalışma sürecinden geçiyorsunuz?

Bürosit olarak 30 yıllık geçmişimizde her zaman kullanıcının isteğinin ön planda olduğu bir üretim anlayışı benimsedik. Günün şartlarını ve isteklerini takip etmek bizim olmazsa olmazlarımızdan. Günümüze bakacak olursak ofis trendleri; modüler, çok amaçlı kullanıma uygun, kişiselleştirilebilir ürün ve alanlar gibi kavramlar üzerinde şekillenmektedir. Bu doğrultuda bizde 2018 yılından bu yana gerçekleştirmekte olduğumuz mimari görüşmelerimizi pandemi yılında online kanala taşıyarak devam ettirdik. Bu süreçte birbirinden değerli mimarlarla görüşerek hem onların sektöre bakışını, sektörden beklentilerini hem de bizlerin işin mutfağında neler yapabileceğimizi konuştuk ve yukarıda bahsettiğimiz kavramlar ön plana çıktı. Bürosit olarak gerek kendi Ar-Ge ekibimiz gerek sektör profesyonelleri, mimarlar, veya iş insanları olsun üretim sürecinde söz sahibi olması gereken her kesimden insanı dahil ederek çoğunluğun faydasına olacak, günümüz çevre şartlarını da göz önünde bulundurarak, çevre dostu, sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir ürünler üretmekteyiz.

Yeni Bürosit renk kartelasını da kullanıcılarımızın beğenisine sunacağız

Moda kavramı da işinizin ayrılmaz bir parçası. Modayı nasıl yakalıyor ve modaya nasıl yön veriyorsunuz?

Ofis mobilyası ve ofis koltukları yıllar içerisinde evrimleşerek kendi modasını yaratmıştır. Günümüz ürünlerini geçmiş yıllardaki tasarımlarla karşılaştırdığımızda çizgilerin ne kadar yalınlaştığını görebiliriz. Şu an ofislerde ürünlerin tek tek ön plana çıkmasından ziyade yekpare yaşanabilir kendi içinde bir bütünlüğü olan çalışma ortamının varlığıdır. Kullanıcılarımıza insana ve çevreye değer veren yaşanılabilir ofis ortamları sunmaya gayret gösteriyoruz. Diğer bir yandan da renkler, işimizin ayrılmaz bir parçası. Renklerin dilinden anlamak tasarımın diline uygun renk ve malzeme ile üretim yapmak çok önemli. Tasarım çizgimizi sürekli yenilerken 2021 yılında yeni Bürosit renk kartelasını da kullanıcılarımızın beğenisine sunacağız.

Pastadaki payımızı artırmayı hedefliyoruz

Yurt dışı hedefleriniz nelerdir, yurt dışı pazar payınızı nasıl artıracaksınız, stratejilerinizi öğrenebilir miyim?

İngiltere ile başladığımız Amazon ve ebay üzerinden online satış projemiz 2021 yılı ilk yarısında hayata geçti. Pandemi dolayısı ile ara verdiğimiz yurt dışı seyahatlerimiz aşılamanın artması ile yeniden ağırlık kazanacak bu süreçte. Ziyaret planlarımızı, fuar takiplerimizi, dış görüşmelerimizi yapmaya devam ediyoruz. Hali hazırda hem Ortadoğu’da hem de Avrupa’da bulunan iş ortaklıklarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Ayrıca 2017 yılından bu yana Turquality destek programı ile birlikte hem mevcut ülkelerde hem de diğer potansiyel pazarlarda pastadaki payımızı artırmayı hedefliyoruz.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir