Birevim, 2020’de ekonomiye 2.7 milyar TL katkı sağladı

Birevim Genel Müdürü Mahir Orak, “Marka olarak 2020 yıl sonu itibariyle gerçekleştirdiğimiz teslimatlarla milli ekonomimize 2.7 milyar TL katkıda bulunduk” dedi.

Birevim, 2020 sonu itibariyle zorlu pandemi sürecine rağmen  2019 yılına kıyasla teslimasayısını yüzde 59, teslimat finansman tutarını yüzde 85 artırarak, tasarrufu gerçek anlamda bir finans yöntemi haline getirirken, sürdürülebilir büyümesini de devam ettirdi. Firma ayrıca sektörün bir diğer önemli verisi olan sözleşme yeni  sayısında, 150 bin sözleşme adedini aşarak; sözleşme sayısını 2019 yılına kıyasla yüzde 78 artırdı. Marka önemli bir gelişmeyi de, 2019 sonu itibariyle 86 olan şube sayısını 94e yükselterek gerçekleştirdi.

2020 yılında Birevim’e 1.2 milyon kişinin tasarruf sahibi olmak için başvurduğunu söyleyen Birevim Genel Müdürü Mahir Orak, “Marka olarak 2020 yıl sonu itibariyle gerçekleştirdiğimiz teslimatlarla milli ekonomimize 2.7 milyar TL katkıda bulunduk. Kaynak fonu tasarruf sahiplerinin aylık taksitleri olan tasarruf finansının, temel ihtiyaçların finansmanında ve karşılanmasında en uygun maliyetli finans yöntemi olduğunu gösterdik. ‘Borçlanmadan mümkün’ diyerek, hem planlı bir şekilde ve düşük maliyetle birlikte tasarruf yaparak, bireysel tasarrufa göre çok daha kısa bir sürede ihtiyaç duyulan finansal desteğe sahip olunmasına hem de yastık altı olarak tabir edilen yöntemle, bir anlamda atıl duran kaynağın, ekonomimize kazandırılmasına vesile olduk” dedi.

“2023 sonuna kadar 3 milyon insanı tasarruf finansıyla tanıştıracağız”

Orak, tasarruf finansı sektörünü, ev ve araba ihtiyaçları haricinde, somut ve planlanabilir diğer tüm ihtiyaçlara taşıyan Tasarrufa İlk Adım kampanyası hakkında şu bilgileri verdi: “2023 yılı sonuna kadar 3 milyon insanın tasarruf finansı ile tanışmasına vesile olma misyonumuzun önemli parçası olan ve Nisan ayında lansmanını yaptığımız Tasarrufa İlk Adım Planımız ile kısa bir sürede ve pandemiye rağmen 40 bin aileye ulaştıkEkim sonu itibariyle başlattığımız TİAP dijital iletişim kampanyamız kapsamında ise yaklaşık 2 ayda sosyal medya üzerinden 8 milyon kişiye ulaştık. Kampanya süresince başvuru sayımızı ikiye katlayarak 200 binin üzerinde başvuru aldık. Bu başvuruların da yüzde 88’inin daha önce tasarruf finansı sektörüyle tanışmamış yepyeni bir kitle olması da ayrıca bizler için çok sevindirici.”

KOBİLIFE

 

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir