Bahri Balcı: Yatırım odaklıyız, yılsonunda 120 şube sayısına ulaşacağız

Weltew Home Yönetim Kurulu Üyesi Bahri Balcı ile firmanın çalışmalarını değerendirdik.

Weltew Mobilya’yı kısaca tanıtır mısınız?

Ailemiz 1980’li yıllarda ticarete başlamıştı. Ardından iş hayatımızın getirisiyle 2000’li yılların başından itibaren mobilyacılık sektörüne adım attık. Bu dönemde hissedarı olduğumuz İnegöl’deki Meltem Mobilya’da diğer ortakların hisselerini satın alarak üretici konumuna geçtik. Meltem Mobilya, 2002 yılında 2 bin 500 metrekare alana sahip ilk üretim tesislerini açtı. 2005 – 2006 yıllarında Meltem Mobilya, marka patentinden dolayı Weltew Mobilya olarak isim değiştirdi. 2005 yılında yeni üretim tesisinin kurulumu ile üretim kapasitesini genişleterek yurtdışı satışlarına başladık. 2008 yılında tesisimize 9 bin metrekare daha ilave kapalı alan dahil ettik.

Bursa’nın en iyi markası olarak seçildik

2009 yılında ISO 9001 kalite yönetim sistem belgesi alarak, 2011 yılında Weltew markası ile mağazalaşma ve markalaşma çalışmalarına başladık. 2013 yılında Tüv Rheiland’ın testleri ile güvenlik ve kalite belgesi olan GS sertifikalarını aldık. 2016 yılında Marketing Türkiye dergisinin yaptığı pazar araştırmasında mobilya sektöründe Bursa’nın en iyi markası olarak seçildik. 2017 yılında Turquality marka destek programına dahil olmaya hak kazandık 2018 yılında yeni logo ve kurumsal imajımız ile birlikte ‘Weltew Home’ markasının yenilikçi bakış açısını da kullanıcılarımıza yansıtmış olduk. Firma çatısı altında istihdam ettiğimiz 400’ü aşkın personelimizle hizmet vermekteyiz.

Bir önceki yıla oranla yüzde 40 büyüme ile kapattık

2020 yılını nasıl geçirdiniz, 2021 hedef ve yatırımlarınızı aktarır mısınız?

2020 yılını bir önceki yıla oranla yüzde 40 büyüme ile kapattık. 2020 yılı mobilya sektörümüz adına satışın dalgalı seyrettiği bir yıl oldu ve olmaya devam ediyor. Ancak biz marka olarak, hem üretim faaliyetlerimize tam kapasite ile devam ediyor ve de Türkiye genelinde kurduğumuz güçlü bayilik sistemi ile mağazacılık operasyonumuzu eksiksiz yürütüyoruz. Son yıllardaki büyüme ivmemizin en büyük nedenlerinden biri de sahip olduğumuz bu güçlü bayii yapımızdan kaynaklanıyor.

İnegöl’ün mobilya sektöründe ihracat birincisi olduk

Weltew Home olarak 2021 yılına umutla bakarak tesisimizin modernizasyona ağırlık vermeyi planlıyoruz. Mağazacılık atağımız yıl boyunca devam edecek. Bu ay itibariyle 105’inci şubemize ulaştık. Yılsonuna kadar 120 şube sayısına ulaşmak istiyoruz. Tesisimizin modernizasyona ağırlık veriyoruz. Gerek markamıza değer katacak yeni genel merkezimizin hayata geçmesi, gerekse özellikle bedding uyku grubu ürünlerimizin üretileceği yeni üretim tesisimizin tam kapasite ile faaliyete geçmesi markamızın 2021 vizyonuna katkı sağlayacaktır. İhracat noktasında ise 2020 yılında İnegöl’ün mobilya sektöründe ihracat birincisi Weltew Home oldu. İhracat noktasında da yeni girişimlerimiz pandemiye rağmen devam ediyor.

“Ustalıkla zarafet”

Ürünlerinizi, ürün gamınızı, tercih edilmenizdeki nedenleri yazar mısınız?

Ürünlerimizin konsepti genel olarak modern olmakla birlikte country ve avangart esintileri taşıyan modellerimiz de bulunmaktadır. Tasarımlarımız çok yönlü ve güçlü kişiliği ile yaşam alanında hikâyesi olan mobilyaları ifade etme fikrinden doğmaktadır. Çağın gereksinimlerini karşılayarak yüksek kalitede ürünler elde ediyoruz. Tasarımlarımızda kadar önemli olan ürünün sağlamlığı, dayanıklılığı ve kullanılan malzemenin kaliteli olmasıdır. “Ustalıkla zarafet” mottomuz da bu şekilde doğmuştur. Ürün gamımız ağırlıklı olarak; yatak odaları, yemek odaları ve oturma gruplarından oluşmaktadır. Bunların yanı sıra genç odası takımları, yaylı yataklar, baza ve başlıklar, sehpa, lambader gibi aksesuar çeşitleri ve halılar da ürün gamımızda yer almaktadır.

Kaliteli üretim, kaliteli ürün, doğru fiyat

Yılda ortalama 60 modele yakın tasarım ortaya çıkartıyoruz ancak öyle ince eleyip sık dokuyoruz ki, tam da mottomuza uygun olacak şekilde “Ustalıkla Zarafeti buluşturduğumuz” ortalama 10 yeni koleksiyon için seri üretime geçiyoruz. En gözde takımları oluşturuyoruz. Markamızın ilk kuruluşundan bu yana kaliteli üretim, kaliteli ürün, doğru fiyat konumlandırması, satış sırasında ve sonrasında sağlanan müşteri memnuniyeti bizim en öncelikli hedefimiz olmuştur. Bugün Türkiye genelinde yer alan 105 mağazamızın bayilerinin tercih edilmesinde de en başından itibaren büyük bir titizlik sergiledik. Çünkü onlar bizi sahada müşterilerimize karşı temsil eden yüzlerimiz olarak büyük önem arz ediyor. Bu entegrasyonu sağlayarak doğru bir ekiple birlikte başaramayacağımız bir şey olmadığını düşünüyorum. Yüksek kapasitesiyle kaliteli üretim yapan firmamız, kazancını yatırıma dönüştürerek insan haklarına ve doğaya saygılı bir şekilde hizmet veriyor. Tüketici hakları doğrultusunda sunduğumuz satış sonrası hizmetlerimizle müşteri memnuniyetini sürekli kılmaya çalışıyoruz. Tasarımlarımızda bizim için şıklık ve moda kadar önemli olan ürünün sağlamlığı, dayanıklılığı ve kullanılan malzemenin kalitesidir.

Güçlü bayilik sistemimiz de başarı sırlarımızdan birisidir

Güçlü bayilik sistemimiz de başarı sırlarımızdan birisidir. Weltew Home’un geniş müşteri profiliyle buluşma imkanı sağlayan bayilik sistemi, kurumun B2B portal ve mikroshop programı sayesinde merkezi ağla güçlü bir iletişim imkanı da sağlıyor. Doğru fizibilite ile işe başlama, mimari proje desteği, uluslararası kalite standatlarına uygun ürün satma, Weltew Akademi ile eğitimli personelle çalışma, işe alımlarda destek, mali ve hukuki konularda profesyonel yardım, firmanın Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları sayesinde tüketici beklentilerine uygun ürün satışı Weltew Home’u farklılaştıran unsurlar arasında yer alıyor.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir