Alper Kılıç: BMsmart olarak kendimizi müşterilerimizin yazılım departmanı olarak konumlandırıyoruz

BMsmart Kurucu Ortağı Alper Kılıç ile BMsmart’ın çalışmalarını ve iş süreçlerini değerlendirdik.

BMsmart’ı tanıyabilir miyiz?

BMsmart olarak 2011 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge destek programı kapsamında İş Yönetimi Yazılımları geliştirme hedefiyle İstanbul’da faaliyetlerimize başladık.  Ortağım Barış Eskikaya ile daha üniversitedeyken yazılım alanında çalışmalar yapmaya başlamıştık. Mezun olduktan sonra katıldığımız destek programı çalışmalarımızı çok daha hızlı bir şekilde ilerletebilmemizi sağladı. 1 yıl boyunca devam eden Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda tüm iş süreçlerinin tek ekrandan yönetilebilmesini sağlayan ürünümüz “One Screen”i müşterilerimizin kullanımına sunduk. One Screen yazılımını geliştirirken hedefimiz oldukça sade, kullanımı kolay ve keyifle kullanılacak bir yapı tasarlamaktı. Bugüne kadar ürünümüzü birçok farklı sektörde yer alan müşterilerimiz ile buluşturma şansımız oldu. Her yeni müşteri projesi ile hem ürünümüz hem de know how olarak ekibimiz olgunlaştı. BMsmart olarak kurulduğumuz ilk günden bugüne her zaman hem ürünümüze ve hem de ekibimize yatırım yapmayı önceliklendirdik.

Depo Sevkiyat Yönetimi Yazılımımız, en güçlü modüllerimizden birisi

Depo sevkiyat yönetimi yapıyorsunuz. Farklılıklarınız nelerdir? Müşterileriniz neden BMsmart’ı tercih etmeli?

One Screen ürünümüz, içeriğinde Üretim Yönetimi, Satış ve Saha Ekibi Yönetimi, Depo Sevkiyat Yönetimi, CRM Yazılımı gibi birçok modülü barındırıyor. Depo Sevkiyat Yönetimi Yazılımımız, en güçlü modüllerimizden birisi. Genel kullanımdaki Depo Sevkiyat Yazılımı özellikleri olan; mal kabulü, sevkiyat, kalite kontrol, raf adresleme, anlık stok takibi ve depo sayımı gibi başlıklar bizim yazılımımızın da olmazsa olmaz başlıkları arasında. Geliştirdiğimiz yazılım, diğer sistemlerle entegrasyona uygun bir yapı barındırıyor. Müşterilerimizin kullandıkları diğer sistemlerle entegre olabiliyor ve aradaki veri aktarımını güvenli bir şekilde sağlayabiliyoruz. Müşterilerimiz ister binlerce metrekaredeki lojistik depo merkezi olsun, ister küçük bir mağaza operasyonu olsun yazılımımızın esnek yapısı sayesinde süreçlerini pratik bir şekilde yönetebiliyorlar. Ana depolarını, sevkiyat depolarını, üretim depolarını ve ihtiyaç duyacakları diğer tüm depolarını tek noktadan yazılımımız üzerinden takip edebiliyorlar. Mağazası bulunan müşterilerimiz, mağazalara sevkiyatı ve mağaza deposu yönetimini, e-ticaret operasyonu olan müşterilerimiz, sitelerinden gelen siparişlerin sevkiyatını yazılımımız üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Bir lojistik merkezi olarak kendi müşterilerine depolama hizmeti sunan firmalar da çözümümüz üzerinden tüm süreçlerini yönetebiliyorlar.

Sipariş toplama listesi ve sevkiyat yönetimi

Depo süreçlerinde en önemli konulardan biri de paketleme ve sevkiyatın sağlanması. Özellikle e-ticaret sitelerinden gelen siparişlerde paketleme hızı müşterilerimiz için oldukça önem taşıyor. Biz de paketleme süresini olabildiğince azaltmak için “toplama listesi” başlığı altında sipariş edilen ürünleri sıraya alıyor,  ürünlerin adreslendiği raf bilgilerine bu ekranda yer veriyoruz, böylece sorumlu personel siparişleri daha hızlı ve sistematik olarak toplayıp paketleyebiliyor. Yazılım çözümlerimizi esnek altyapımız sayesinde tamamen müşterilerimizin ihtiyacına göre özelleştirebiliyoruz. İhtiyaç duyulan yazılım çözümü ile ilgili bize ulaşılan ilk andan itibaren müşterimiz adına düşünmeye başlıyor, müşterimizin ihtiyaçlarını analiz edip paket bir yazılım yerine analizimiz çerçevesinde özelleştirilmiş bir yazılım çözümü sunuyoruz. 2011 yılından günümüze farklı birçok proje geliştirmiş olmanın kazandırdığı deneyimlerle hem yazılım ihtiyacı hem de depo yönetimi süreçleri ile ilgili know how birikimimizi müşterilerimizle paylaşıyoruz. Çözümlerimizin kullanımı, kullanıcılara uzun eğitimler verilmesini gerektirmeyecek kadar kolay ve çözümlerimiz görsellik olarak da kullanıcılara keyifli bir deneyim yaşatıyor. Destek konusunda da oldukça proaktifiz. Kendimizi müşterilerimizin yazılım departmanı gibi konumlandırıyoruz. Müşterilerimiz desteğe ihtiyaç duyduklarında çözüm odaklı bir yaklaşımla kısa sürede teknik destek sağlayabiliyoruz. Yazılımlarımızda geliştirdiğimiz esnek yapı sayesinde yıllar içerisinde müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına ve güncel taleplerine göre kullandıkları yazılımları geliştirebiliyoruz. Bugün ilk kurulduğumuz zamanlarda edindiğimiz müşterilerimize hala destek sunmaya devam etmenin gururunu yaşıyoruz.

Güncel ve sürekli geliştirdiğimiz bir yazılım altyapımız bulunuyor

Depo sevkiyat yönetiminde kullandığınız altyapınız hakkında bilgi verir misiniz? BT ve IT çözüm odaklı teknolojilerinizden bahseder misiniz?

Yazılımlarımız tamamen web tabanlı çalışan bir yapıda geliştirildi. Herhangi bir cihaza kurulumu yapılmadan web tarayıcılar üzerinden kullanılabiliyor. İsteyen firmalar kendi sunucularına kurulum yapıp, kendi kapalı networklerinde yazılımı kullanabilirler. İsteyen firmalar da bizim sunucularımız üzerinden bulut tabanlı olarak yazılımı kullanmayı tercih edebilirler. Mobil teknolojiler de bizim için oldukça önemli. Özellikle depoda ürünümüzü kullanan operasyon ekibi, el terminalleri ya da akıllı telefonlar üzerinden mobil uygulama ile pratik bir şekilde işlerini yönetebilirler. Bununla beraber işlevsellik ve kullanıcı deneyimi bizim için çok önemli. Bu anlamda kalite ve verimliliği maksimize etmek amacıyla yazılım alt yapımızı da sürekli geliştiriyor ve güncel tutuyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu yazılımları müşterilerimizle birlikte tasarlıyor, One Screen’in esnek altyapısı sayesinde çözümlerimizi uygun bütçelere sunabiliyoruz.

Yazılımlarınızda neler ön plana çıkıyor?

Genellikle firmalar, bir çözümün uygun maliyetli ve esnek yapıda olmasını istiyorlar. Geliştirdiğimiz One Screen altyapısı ile esnekliği uygun maliyetle müşterilerimize sunma şansına sahibiz. One Screen yazılımımız Depo Sevkiyat Yönetimi modülü dışında birçok farklı modül barındırıyor. Böylece müşterilerimiz yalnızca Depo Sevkiyat süreçleri değil satın alma, satış ve operasyonel süreçlerini de yönetmelerini sağlayabiliyoruz. Ekip olarak müşterilerimizle uzun vadeli bir ilişki ve keyifle süren iletişim kurmayı önemsiyoruz. Beraber kurgulayıp hayata geçirdiğimiz projenin her aşamasında müşterimiz ile onların ekibinin bir parçasıymış gibi ilerlemek bizim için çok önemli.

Yazılım çözümlerimizi müşterilerilerimizin ihtiyaçlarına özel olarak şekillendiriyoruz

Hizmetlerinizi genel anlamda tanıtır mısınız?

Müşterilerimiz yazılımlarımıza web üzerinden erişip tamamen web tabanlı olarak kullanabiliyorlar. Üretim Yönetimi Yazılımımızda satış, üretim planlama, satın alma yönetimi ve operasyon yönetimi gibi, CRM Yazılımımızda teklif/satış yönetimi, müşteri aktiviteleri gibi standart birçok özellik yer alıyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre küçük dokunuşlar ile yazılım çözümünü standart kalıpların dışına çıkarıp müşterilerimize özel hale getiriyoruz. Müşterilerimiz One Screen’de yer alan raporlama ekranları üzerinden tüm iş süreçleri ile ilgili çok detaylı raporlara erişebiliyorlar. On-premises yazılımı satın alma seçeneğiyle yazılım kurulumunu müşterimize ait sunuculara yapıyoruz. Müşterilerimiz dilerlerse sunucu hizmetimizden de yararlanabiliyorlar. SaaS modeliyle, onescreen.com.tr üzerinden isteyen firmalara aylık kiralama modeliyle yazılım çözümlerimizin kullanımını sunabiliyoruz. Gün geçtikçe yaygınlaşan bulut çözümler firmalar tarafından daha çok tercih edilmeye başlandı. SaaS (Software as a Service) modelinde kullanıcılar hiçbir yatırım maliyetine girmeden yazılımlarımızı kullanabiliyorlar. Ekipleri büyürse buna göre kullanım kapasitesini artırıp ihtiyaç durumunda azaltabiliyorlar. SaaS yazılım kiralama modeli bizim için çok sayıda yeni müşteriye ulaşma fırsatı yaratırken, müşterilerimiz için de yatırım maliyeti olmadan kullandıkları kadar ödeyebilecekleri uygun bir çözüme ulaşma imkanı sağlıyor.

Hedef ve yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Her geçen gün büyüyen ekibimiz ile daha fazla proje geliştirmek, daha müşterilerimiz talep etmeden yazılımımıza onların ihtiyaçlarını karşılayacak yeni özellikler katmayı istiyoruz. One Screen ürünümüzün içerisinde yer alan, özellikle ön plana çıktığımız Üretim Yönetimi, Depo Yönetimi ve CRM Çözümleri modüllerimizle daha fazla firmanın iş süreçlerini iyileştirmek istiyoruz. Hedeflerimizden bir diğeri ise, onescreen.com.tr üzerinden aylık kiralama modeliyle daha fazla müşteriye ulaşıyor olmak.

www.bmsmart.com

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir