Alışveriş için limitin yetersiz kaldığı durumlarda artık “Anında Dijital Kredi” devrede!

B2B ve B2B2C ödeme sistemlerinde Türkiye’nin öncü şirketi Paynet, hem tüketiciler hem işletmeler için önemli avantajlar içeren Masterpass Anında Dijital Kredi çözümünü kullanıma sunuyor. Mastercard’ın sunduğu kart saklama çözümü Masterpass teknik servis sağlayıcılığında bankalar aracılığı ile sunulan Anında Dijital Kredi çözümü, tüketici limitlerinin yetersiz kaldığı anlarda devreye girerek, alışverişin kesintisiz tamamlanmasını sağlıyor. Uygulama, kullanıcıları için tamamen dijital olarak birkaç saniye içinde ödeme imkanı veriyor.

 Ödeme sistemlerinde Türkiye’nin öncü şirketi Paynet, kredi kartı limitinin tamamını alışveriş için kullanmaktan kaçınan ya da limit sorunu yaşayan tüketiciler için Mastercard’ın sunduğu kart saklama çözümü Masterpass teknik servis sağlayıcılığı ile bankalar tarafından sunulan Anında Dijital Kredi çözümünü kullanıcıları için hayata geçirdi. Paynet, Mastercard ile iş birliği sayesinde sunulan bu hizmet kapsamında tüketicilere anlaşmalı bankalar üzerinden  anında dijital kredi imkanı sunuyor. Sadece birkaç saniye içinde ödeme imkanına kavuşan tüketiciler, alışverişlerini kesintisiz olarak tamamlamanın ayrıcalığını yaşıyor. Masterpass’in teknik servis sağladığı Anında Dijital Kredi, tüketicinin kredi kartı limitini kullanmak istemediğinde veya kart limitlerinin yetersiz kaldığı anlarda devreye giriyor. Bu gibi durumlarda anlaşmalı bankalarla çalışan tüketiciler, online olarak kredi başvurusunda bulunup ödeme işlemini mağazada ya da uzaktan anlık olarak gerçekleştirebiliyor. Tüketicilerin, hiçbir şekilde bankaya gitmesine gerek kalmaması ya da ıslak imzalı sözleşmeye gerek duymadan elektronik ortamda sözleşme imzalayabilmesi Masterpass Anında Dijital Kredi çözümünün önemli bir avantajı olarak karşımıza çıkıyor.

 

Çelik: Paynet, ödeme sürecine yepyeni bir boyut kattı

Paynet CEO’su Serkan Çelik, ödeme sistemleri sektöründe, nakit akışının dijitalleştirilmesi alanında uzmanlaşmış bir finansal teknoloji şirketi olan Paynet’in alışveriş yolculuğunda ödeme sürecine yepyeni bir boyut kattığını vurguladı. Kartlı ödemeler sırasında müşterilerin sıklıkla limit sorunu yaşadıklarını ya da kredi kartı limitlerinin tamamını alışverişte kullanmaktan kaçındıklarını gözlemlediklerini belirten Çelik, bu nedenle yurt dışında başarıyla uygulanan hızlı kredi uygulamasını Türkiye pazarında da hayata geçirdiklerini söyledi.

Çağlayan: Mastercard ödeme sistemlerindeki dijitalleşmeyi önemsiyor

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan da Anında Dijital Kredi hizmeti için şunları söyledi: “Mastercard olarak ödeme sistemlerindeki dijitalleşmenin yaygınlaşmasını çok önemsiyoruz. Ticari ödemeler segmenti de bu dönüşümün en önemli paydaşlarından. Türkiye’de 3 bini aşkın iş yerinde tüketicilerle buluşan çözümlerimiz, her geçen gün artarak kurumsal ödemeler alanında da ticari işletmelerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Açık bankacılık ekosisteminin gelişimine ön ayak olacak bu tarz öncü servislerimiz ve hizmetlerimizle kullanıcıların finansal verilerini kendilerinin kontrolüne bırakıyoruz.  Paynet ile gerçekleştirdiğimiz Anında Dijital Kredi hizmeti de bu misyonumuzla uyumlu olarak finansal teknolojiler pazarının derinleşmesi ve yaygınlaşmasında önemli bir rol oynarken, ekosistemdeki müşteri iş yerleri ile tüketiciler arasındaki güven ve müşteri deneyimini optimize ederek dijital ekonomiye katma değer sağlayacak. Türkiye’de açık bankacılık alanında sunduğumuz çözümlere yenilerini ekleyerek bu alanda liderlik ettiğimiz çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir