Albox Mutfağı tercih etmenizde birden fazla neden var

Albox Yönetim Kurulu Başkanı Olgun Sağlam,Yurt içi pazarında daha fazla mutlu müşteriye ulaşmak ana hedefimiz. Albox kalitesini ve özel ürünlerini buluşturmak için bayi sayımızı arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam etmekte” dedi.

Yaşayan mekanlar: Albox

Albox Mutfak’ı kısaca okuyucularımıza tanıtır mısınız?

 

Dedem Ali Sağlam’ın öncülüğünde kurulan markamızın öyküsü Trabzon’da başlıyor. Biz Trabzonlu bir aileyiz. Dedem memlekette marangozluk işleriyle uğraşıyormuş. Daha sonra babam Osman Sağlam, babası Ali Sağlam’dan aldığı bir testere ve bir keser ile 1976 yılında mesleği icra etmeye başlıyor. Önce İzmit’te başlayan yolculuk, 1987’de İstanbul’da devam ediyor. Kadıköy’de inşaatların hızlandığı bir dönemde, ilk olarak 250 metrekarelik bir alanda inşaatların doğrama işlerini yapıyoruz. Ben de daha 14 yaşındayken babamın yanında çalışmaya başlamıştım. 1991 yılında 250 metrekarelik atölyemizi iki katına çıkardık. Konut sektörünün hızlanmaya başladığı bir dönemde artık bizler de projeksiyon işleri yapmaya başlamıştık. Bir evin kapılarından mutfağına, banyosundan holdeki ahşap kaplamalarına kadar A’dan Z’ye tüm işleri yapar duruma gelmiştik. Hatta size şöyle söyleyeyim, bilgisayarların iş hayatına daha yeni yeni girmeye başladığı bir dönemde, çizim programları yokken excel üzerinde projeler çiziyorduk. 2006 yılında ise büyüyen yapımızla birlikte kurumsallaşma çalışmalarımız da başladı. Önce markamız için mekanlara yaşam katan markamız Albox’ın ismini bulduk. Markamızın ismini belirlerken ilham aldığımız noktalar şöyle oldu: “Al” kırmızının enerjisini, canlılığı, yaşamı anlatıyor, “Box” ise mekanları ifade ediyor. Bir anlamda “yaşayan mekanlar” bizim mottomuz oldu. Bu süreçte biz bir yandan kendi markamızla tasarımlar sunarken, bir yandan da Almanya’nın en büyük mutfak üreticisinin Türkiye distribütörlüğünü de üstlenmiştik. Distribütörlük, tasarım anlamında bize çok şey kattı diyebiliriz. Daha sonra 2012’de ilk mağazamızı açtık. 2015 yılında da ilk ihracatımızı gerçekleştirdik. Markamızın temellerini attığımız atölyemiz hâlâ duruyor. Fabrikasyon üretim dışında, elle yapılması gereken, zanaat yönü yüksek tasarımları orada gerçekleştiriyoruz. Fabrikasyon üretim gerçekleştirdiğimiz bir fabrikamız daha var. O da Ataşehir’de. Bir tane de mağazamız bulunuyor. Aynı zamanda kırılmaz ve patlamaz cam üreticisi Almanya merkezli firmanın Türkiye’deki tek temsilcisiyiz de.

Çok az ve niş projelerde yer alıyoruz

Albox Mutfak, hangi lüks gayrimenkul projelerinde görev aldı, alıyor, hedeflerinizdeki projeleriniz neler?

 

Zaten çok az ve niş projelerde yer alıyoruz. Bunlardan İstanbul Acarkent Villaları’nda ve Zekeriyaköy Konakları’nda yer aldık. Lüks konut, villa, otel projeleri gündemimizde duruyor.

Bir benzerinin daha üretilemeyecek ürünler sunuyoruz

Lüks gayrimenkul projelerine hangi katma değerleri sunuyorsunuz?

Lüks konutlarda özel üretim farkıyla kişinin hayallerine göre üretim yeteneğine sahip zanaatkar ekibimizle bir benzerinin daha üretilemeyecek ürünler sunuyoruz. Öncelikle sunduğumuz ürünler kişiye özel oluyor, ilgili kişi bunun ayrıcalığını yaşıyor. Birinci sınıf ürünlerimizin yanı sıra inovatif ürünlerimizle de farklılaşıyoruz. Örneğin; nanobakteriyel mikrop tutmayan mutfaklarımız, 300 dereceye kadar yanmayan mutfaklarımız buna örnek gösterilebilir.

Tasarımı ve teknolojiyi çok iyi harmanlıyoruz

Rakiplerinizden hangi özellikleriniz ile ayrılıyorsunuz? Tercih edilmenizdeki nedenler nelerdir?

Farklılığımız iki noktada. Tasarımı ve teknolojiyi çok iyi harmanlıyoruz. Tasarım konusunda çok iyi markalar olsa da onların teknoloji konusunda zafiyetlerini görebiliyoruz. Ar-Ge’miz sayesinde günün ihtiyaçlarını çok iyi tespit edip iyi bir tasarımla müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Özel kapak detayları, kırılmaz cam ve ayna yüzey kapaklar, akrilik yüzey kapaklar, cnc ile görsel zenginlik katılmış dokulu yüzey kapaklar ile sonsuz tasarım gücümüzle sektörde takıp edilen bir firma haline gelmiş durumdayız. İkincisi de kesinlikle hizmet farkımız. Müşterilerimize kendilerini özel hissettiriyoruz. Farklı olmamızın en önemli yanı satış sonrası ulaşılabilir ve beklentileri karşılayan dinamik ve tecrübeli ekibimiz.

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-KOBİLIFE

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir