Dijital dünya kadınlar için fırsatlar sunuyor

Goldmaster Yönetim Kurulu Üyesi Sibel Bora Abdik, mottolarının, en kaliteli ürünleri, tüketicinin bütçesini sarsmadan elde edebilmesini sağlamak ve kullanımına sunmak olduğunu belirtti.

Sibel Bora Abdik, başarıyı kişinin mutlu olacağı konu veya konuları tespit etmesi, onlara ulaşması için hedefler koyması, o hedefler uğruna çabalaması, zor zamanlarda da hedefinden ayrılmama inadı göstermesi, bu süreçten heyecan duyması, bulunduğu noktadan geriye baktığında gurur duyacağı bir hayatı yaşaması olarak tanımladı.

Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Çalışma hayatımın 36. yılına girdim. “Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız.” demiş ya Konfüçyüs, işte bu söz tam da beni ve ailemi anlatır. Çalışmayı severim, üretmeyi severim, işimi severek yaparım, fabrikamızı canlı bir organizma gibi severim, ona hayat veren çalışanlarımızı severim, her gün koşarak gelirim işimin başına. Samimiyet ve dürüstlük olmazsa olmazımdır.  İş otaklarımız olan müşterilerimizle, aramızda gönül bağı olan tüketicilerimizle ve çalışma arkadaşlarımızla bu duygular içinde iletişim kurarım, işimi de bu duygu içinde yaparım. Planlı, disiplinli biriyim ama katı kurallarla sınırlamam kendimi.

Başarı sizin için ne anlam ifade ediyor?

Sözlüğümde “imkansız” kelimesi yoktur, önemli olan yöntemi bulmaktır. Bunun için de inatçı ve hırslı olmak gerekir bazen. Klasik mesai saati algısı bu gibi durumlarda benim için anlamsız olur ve o yöntemi bulana kadar veya acilen bitmesi gereken bir projeyi tamamlayana kadar zaman mevhumu olmadan çalışır ve sonucu aldıktan sonra iç huzuru içinde normal düzenime dönerim. Ne iş yaparsanız yapın, keyif alarak yapıyor olmanız motivasyon ve mutluluk kaynağınız olacaktır ve bu sizi mutlaka başarıya götürecektir. Thomas Edison’un dediği gibi, ”BAŞARININ %1’İ İLHAM, %99’U TERDİR.”  Geriye dönüp baktığımda ve Goldmaster’ın günümüzdeki konumuna gelebilmesi için döktüğümüz teri, emeği ve fedakârlığı görebiliyorum. Hırslı bir tarzımın olduğu söylenebilir, çalışma arkadaşlarımı da  hedefi olan, hırslı kişilerden seçerim.

Tabii bir anne olarak dünyaya getirdiğim ve ileriki yaşamlarında başarılı bireyler olabilmeleri için gereken ilhamı vermeğe çalıştığım çocuklarım en büyük mutluluk ve başarı kaynağım olmuştur.

Günümüzde iş hayatına girmek isteyen kadınlara tavsiyeleriniz nedir?

Öncelikle kendilerine kadın-erkek işi diye bir sınır belirlemekten vazgeçsinler. Kadınlar artık her işi yapıyorlar, börekçi açan kadın girişimci de var, enerji tesisi kuran kadın girişimciler de. Önemli olan iş fikrine inanmak, özenle bir iş planı hazırlamak… Dijital dünya kadınlar için inanılmaz fırsatlar sunuyor,  bunu asla göz ardı etmemelerini öneririm. Sevdikleri işe seçmeleri, iyi bir ekip kurmaları, destekleri iyi araştırmaları ve asla vazgeçmemeleri önemli.

İşinizde hedef ve yatırımlarınız nedir? Gelecekte kendinizi hangi noktaya taşımak istiyorsunuz? İleriye dönük planlarınız nelerdir?

Elektronik, Elektrikli küçük ev aletleri, Mobil aksesuar ve Sağlık ürünleri (tansiyon aleti, ateş ölçer vb.)   gibi dört önemli sektörde faaliyet göstermekteyiz, dikkat ederseniz hepsi gelişime açık sektörler. 46 yıllık imalatçı firma olmanın sorumluluğu ile yatırım yapıyoruz, üretmeyi seviyoruz. Kriz var mı, yok mu ile uğraşmıyoruz, işimize bakıyoruz. Firmamızı ve markamızı, ülkesine ve vatandaşına artı değer kazandıran, global dünya piyasasında güven duyulan bir firma noktasına getirmek ve sürdürülebilir yerli üretim hamlemizi daha ileriye götürmek en büyük hedefimiz.

RÖPORTAJ: GİZEM YARALI 

KOBİLIFE

 

 

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir