LOJİSTİK

  • 20 Kasım 2020 
DHL Express, e-ticarette zirve bekliyor

DHL Express’in global ağında bu sene yüksek sezonda, 2019’un aynı dönemine kıyasla %50’den fazla hacim artışı olması bekleniyor.

  • 20 Kasım 2020 
DFDS ve KAGİDER’in birlikte başlattığı “Kadın İçin Taşıyoruz” projesine 108 kadın girişimci başvurdu

DFDS Akdeniz İş Birimi’nin, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile birlikte başlattığı “Kadın için Taşıyoruz” projesine başvurular sonuçlandı.

  • 20 Kasım 2020 
Renault Trucks K Serisi, Türkiye’nin en büyük manyezit ocaklarında

Mutaş Madencilik’in kardeş lojistik şirketi Nomad Lojistik, ağır tonajlı taşımaları için Renault Trucks K XTREM kamyonları filosuna kattı.

  • 19 Kasım 2020 
Volvo Trucks elektrikli kamyonlar 2021’de yollarda

Volvo Trucks, önümüzdeki yıl Avrupa’dan başlayarak ürün gamına elektrikli kamyonları da dahil edecek.

  • 17 Kasım 2020 
Karsan Teslimatta Hız Kesmiyor

Karsan, Bursa’nın Kestel İlçesi’ne bağlı Barakfakih Beldesi’ne 28 adet Jest+ teslimatı gerçekleştirdi.

  • 17 Kasım 2020 
Baltacı Turizm, filosunu 5 adet MAN TGE ile güçlendirdi

MAN TGE, kalite, güvenlik ve konfor özellikleri ile firmaların gözdesi olmaya devam ediyor. Baltacı Turizm, filosunu 5 adet 19+1 MAN TGE ile güçlendirdi.

  • 11 Kasım 2020 
Mars Logistics’ten 1 Milyon Dolarlık Yatırım

Mars Logistics, yaklaşık 1 milyon dolar yatırım ile Hadımköy Lojistik Merkezi’nin 12 bin 98 metrekarelik çatı alanı güneş panelleri ile kaplayacak.

  • 10 Kasım 2020 
Scania Elektrikli Kamyon Serisi Yola Çıkıyor

Scania, elektrikli kamyon serisini ticari olarak pazara sundu. Yüksek performanslı plug-in hibrit ve tam elektrikli kamyonlar başlangıçta perakende dağıtımı da içeren kentiçi uygulamalara odaklanıyor.

  • 10 Kasım 2020 
DKV BOX EUROPE ARTIK BULGARİSTAN’DA DA GEÇERLİ

Uluslararası nakliyecilerin Avrupa’daki bütün önemli paralı yolların ücretlerini tek kutu ile ödeyebilmeleri için hizmete sunulan DKV Box Europe kutusu artık Bulgaristan’da da geçerli. Böylece nakliyeciler son dönemde geçişlerde sıklıkla sorun yaşanan Bulgaristan’ı da zaman kaybetmeksizin, ekstra maliyet olmadan ve zahmetsizce geçebilecekler.

  • 10 Kasım 2020 
Gümrüklü Antrepo İşletmeciler Derneği sektör için çalışıyor

Gümrüklü Antrepo İşletmeciler Derneği (GAİD), Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile sektörün sorunlarını konuşmak, çözüm önerileri geliştirmek üzere bir araya geldi. Taraflar, gelecekte olması gereken yapısal değişiklikler üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

İlginizi Çekebilir